Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Számíthatok büntetésre, ha...

Számíthatok büntetésre, ha március 15. -ig nem fizetem be a teljesitményadót (súlyadót) csak kb 4 héttel később?

Figyelt kérdés
Forgalomból kivonhatják e emiatt az autót?

2019. márc. 4. 19:57
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Amint tudod fizesd be, de egy hónap csúszásból nem lesz semmi probléma. Egy kis késedelmi kamatot fognak felszámolni, ha bemész az adóosztályra megmondják utólag hogy pontosan mennyi, és kapsz hozzá egy külön csekket. Párszáz forintos tétel.

Múlt évben az első félévi csekket én is elfelejtettem befizetni, vagy négy hónap múlva esett le a tantusz (került a kezembe a befizettél én csekk), és abból sem volt semmi gond, nem vonták ki a kocsit. Utólag befizettem egy ezrest a késedelem után külön csekken, ezzel a dolog el volt intézve.

2019. márc. 4. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
81%
Én még meg sem kaptam az idei évre vonatkozó csekket.
2019. márc. 4. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszi egyes,nagyjából én is ilyesmire számitottam,csak jobb ha van rá precedens
2019. márc. 4. 21:19
 4/10 Koplárovics Béci ***** válasza:
Biztos függ az önkormányzattól is, de volt, hogy elfelejtettem a szeptemberit, és decemberben fizettem be. Következőnél hozzácsaptak pár forint késedelmi kamatot emiatt, de nem indítottak eljárást. Igazából még felszólítást sem küldtek. Viszont ez egy elég kicsi település önkormányzata, nem tudom, hogy számít-e.
2019. márc. 4. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Az utóbbi években nekem mindig határidő lejárta után jött az értesítés. Pár napon belül befizettem. Március legutolsó napjairól van szó.

A késedelmes kiküldésről tudnak, s ahhoz igazítják a szankcionálási kedvüket is.

2019. márc. 5. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nem azért, de aki 2 fizetésből sem tudja összerakni azt a 10-20.000 Ft-ot, ráadásul úgy, hogy előre tervezhető kiadás fixen évekkel előre, az ne autózzon szerintem.
2019. márc. 5. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 _Jessy_ ***** válasza:
Késedelmi kamat van. A jegybanki alapkamatból kiindulva pár 10 forint lehet havonta.
2019. márc. 5. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

• K̲i̲v̲o̲n̲á̲s̲r̲a̲ ̲n̲e̲m̲ ̲k̲e̲l̲l̲ ̲s̲z̲á̲m̲í̲t̲a̲n̲o̲d̲, az jogellenes lenne; csak egyévnyi adótartozás esetén kezdeményezhetik.{*¹}

2019. szeptember 17. előtt nem tudsz egyéves gépjárműadó elmaradást elérni, mivel az éves adó két részletben is megfizethető, csak a fele esedékes 2019. március 15-éig{*²}, illetve idén március 18-áig (március 15. munkaszüneti nap, 16. és 17. pihenőnapok; szeptember 15. is heti pihenőnap).


• A határnap utáni megfizetés esetén k̲é̲s̲e̲d̲e̲l̲m̲i̲ ̲p̲ó̲t̲l̲é̲k̲o̲t̲ ̲s̲z̲á̲m̲í̲t̲a̲n̲a̲k̲ ̲f̲e̲l̲. Ennek mértéke minden naptári nap után a késedelem, illetve az esedékesség előtti igénybevétel (felszámítás) időpontjában érvényes jegybanki alapkamat 5 százalékponttal növelt mértékének háromszázhatvanötöd része.{*³}

A jegybanki alapkamat – 2016. május 25. óta 0,90%; az 5 százalékponttal növelt értéke 5,90%. Ennek 365-öd része 0,01616438356%. Tehát, 1 Ft hátralék után 1 napra 0,0001616438356 Ft a késedelmi pótlék.

Adott összeg és adott nap után úgy számítható ki a késedelmi pótlék összege, hogy az 1 Ft 1 napi pótlékát meg kell szorozni az összeggel és a szorzatot tovább kell szorozni a megkésett napok számával.

P̲é̲l̲d̲á̲u̲l̲, 8250 Ft 28 napi késedelmi pótléka 0,0001616438356*8250*28 = 37,33973 Ft; a kerekítési szabály alapján 37 Ft. Kérdés, hogy felszámítják-e? Csak külön csekken kérhetik; mert a késedelmi pótléknak minden önkormányzatnál külön számlaszáma van. (Ezzel összevethető költségű, vagy akár többe is kerül a sárga csekk az önkormányzat számára. A számlakülönbözőség miatt, még azt sem tudják megtenni, hogy a pótlékot hozzáadják a legközelebb esedékes adóhoz.)

Ö̲s̲s̲z̲e̲g̲k̲é̲n̲t̲,̲ ̲a̲z̲ ̲é̲v̲e̲s̲ ̲a̲d̲ó̲ ̲f̲e̲l̲é̲v̲e̲l̲ ̲k̲e̲l̲l̲ ̲s̲z̲á̲m̲o̲l̲n̲i̲, mert csak azzal lesz késés; a másik fele csak félév múlva lesz esedékes; és csak m̲á̲r̲c̲i̲u̲s̲ ̲1̲9̲-̲é̲v̲e̲l̲ ̲k̲e̲z̲d̲ő̲d̲ő̲e̲n̲, az az első „megkésett” nap.


┌─ {*¹} 1991. évi LXXXII. törvény a gépjárműadóról

9. § (4) Amennyiben az adóalany adótartozása az egy évi adótételt meghaladja, és a közúti közlekedési nyilvántartásban újabb adóalanyt a közlekedési igazgatási hatóság nem tüntetett fel, az adóhatóság kezdeményezheti a gépjárműnek a forgalomból való kivonását.

(Így védik a nem tartozó új tulajdonost; más miatt nem vonják ki a forgalomból az autót. Ha viszont akkor még a tartozó személy a tulajdonos, akkor kezdeményezik a forgalomból kivonást.)


{*²} 2017. évi CL. törvény az adózás rendjéről

II. AZ ÖNKORMÁNYZATI ADÓHATÓSÁGHOZ TELJESÍTENDŐ BEFIZETÉSEK

B) Belföldi gépjárművek adója

Az adózó - az évközi adókötelezettség keletkezésének (változásának) kivételével - az adót a naptári évben félévente, két egyenlő részletben - végrehajtható okirat alapján - március hónap tizenötödik napjáig, valamint szeptember hónap tizenötödik napjáig fizeti meg.


{*³} 2017. évi CL. törvény az adózás rendjéről 209. § (1) ─┘

2019. márc. 5. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
6-os itt most nem arról volt szó,h nincs pénzem kifizetni.Egyszerűen nincs aki befizesse helyettem,és én egy hónap múlva érek haza.7-es 8-as nektek köszönöm a segítséget
2019. márc. 6. 00:07
 10/10 anonim ***** válasza:

Bankszámlád és netbankod van, nem?


#6

2019. márc. 6. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!