Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Hogyan lehet meggyőzni a...

Hogyan lehet meggyőzni a biztosítót, hogy ne számoljon jogtalanul avultatást?

Figyelt kérdés

Mennyi lehet egy 7 éves, 200 ezer km-t futott autó avulása a biztosító szerint? Baleset, vétlen autós vagyok, mégis azt mondja a biztosító, hogy egy új alkatrészt tesznek a 7 éves autómba, akkor az növeli az értékét, ezért az új és a 7 éves ár közötti különbséget a vétlen autóssal fizetteti ki a biztosító? Állítólag sehol az EU-ban nincs ilyen gyakorlat, csak Magyarországon. Meg lehet-e támadni a biztosító azt a hamis állítását, hogy egy új alkatrésszel javított autó - amit innentől kezdve már csak törött autóként tudod eladni - többet érne a piacon, mint egy eleve nem törött 7 éves autó??? Ezt az orbitális baromságot még senki nem támadta meg bíróságon?


Ki lehet-e kerülni ezt valahogy, vagyis azt elérné, hogy a karambol előtti állapotot (karbantartott, újszerű) állítsa helyre a biztosító?



2019. máj. 2. 21:44
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
52%
Ez érdekes, nekem csak a felnire számoltak 10 vagy 20% avulást 9 éves autóra, a komplett tükörre, és fényezésre semmit.
2019. máj. 2. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
69%

Nem Az autó értéknövekedése.

Hanem a 7 éves lámoa vagy lökös helyett kapsz egy zsír újat.

Választhatod azt az opciót is, hogy bontott alkatrészekből rakják össze a kocsid, akkor nincs avultatás.

Máris nem kerül pénzedbe.

De ha mindenből újat akarsz...

2019. máj. 2. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Egy tökéletes, 7 éves ÚJSZERŰ, tökéletesen működő lámpa helyett miért jobb egy új? Egyáltalán egy biztosítási kárfelmérő (még OKJ-s papírja sincs, csak belső képzést kapott) miből mondja meg, hogy az a lámpa 7 éves vagy 1 éves (esetleg tavaly cserélt) RÁNÉZÉSRE?


Mitől jobb egy új elem a kocsin, mint egy rozsdamentes, karcmentes, tökéletes eredeti fényezésű 7 éves elem?

2019. máj. 2. 23:30
 4/16 A kérdező kommentje:

2-es: csak a karambol előtti állapotot szeretném visszaállítani, lehetőség szerint ingyen, mivel vétlen vagyok.


Nem akarok feltétlenül újatt, de ki tudja, milyen 15 éves bontott vacakot tesznek bele, nem tudod ellenőrzni. Meg leginkább a szakszervizben bízom, nem viszem sufniszervizekbe (“ne aggódjon főnök, megoldjuk okosba”), az meg csak eredetit tesz bele, tehát perkálnom kell akár százezreket egy másik ember miatt, akinek majd megemelik 2 ezer Ft-tal a biztosítását a károkozásért.

2019. máj. 2. 23:43
 5/16 anonim ***** válasza:
79%

Nem.

Én voltam hasonló cipőben, mint te.

Elfogadtam a gyors kárt, a számlámra utaltak 480 000 ft-ot, amiből házilagosan meg tudtam javítani az autót.

Lökhárító műanyag hegesztés, homlokfal csavarhely javítás, motorháztető javítás és fényezések.

Bontott lámpát tudtam venni 45000 ft/db áron.


A biztosító karambol előtti állapot visszaállítást fizeti, nem az autó felújítást.

Legfőképp a pryma autócentrum árait nem fogja neked finanszírozni.

2019. máj. 2. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Kerestél már karosszériás műhelyt? Én rajtuk keresztül intéztem ezeket eddig mindig, a kárfelvételt is.

Kihozzák úgy a javítást, hogy az neked egy filléredbe se kerüljön, és ők is keressenek rajta. Nem beszélve arról, hogy a területi kárfelvevők többségét ismerik, sokkal gördülékenyebb minden, a pótszemlét is beleértve.

2019. máj. 3. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

5: Ha egy 200 ezer km-t futott autó motorját cserél egy újra, az valóban felújítás lenne. De ha csak oldalelemek, lámpák sérültek, ha újat építenek be, akkor sem értéknövelés, hiszen nem növeli az autó értékét.


Azért is gondolom, hogy tisztességtelen a biztosítók hozzáállása, mert az EU-ban csak Magyarországon alkalmazzák az avultatás módszerét, máshol nem engedik nekik a törvények.

2019. máj. 3. 06:40
 8/16 A kérdező kommentje:
Egy ajtó lehet bontott, de ti elfogadnátok egy bontott ketttőstömegű lendkereket, amiben lehet akár 300 ezer km is? (Ki tudja, hogy a bontottban mennyi futásteljesítmény van.)
2019. máj. 3. 07:17
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Nincs minden országban avulás, de a biztosítás díjas sokkal magasabb.

Egyébként, ha jól tudom, nálunk törvény tiltja a káron szerzést, ezért nem fizetnek teljes értéket új alkatrészre.



Illusztráció, hogy nem csak veled van így:

Hátsó lökösömet 98 ezer forintra értékelték (Ignis), 50%-os avultatással.

Ha jó a bontott, kifizetik a teljes összeget. Ha új kell, akkor csak 49 ezer forintot. Sikerült egy megszűnő boltból 45 ezer forintért gyári újat szerezni. Azt mondja a biztosító, hogy remek, akkor ebből kifizet 22 500 forintot. Mondom, miért, 98-nak 49 a fele. Erre: Ha 10 forintért hozok újat, akkor is csak a felét fizeti, nem a teljes árat.

2019. máj. 3. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
#9-es, látod, ezért kell mindent a szervizen keresztül intézni, ők "kitermelik" a különbözetet, hogy ne kelljen egy fillért sem ráfizetned.
2019. máj. 3. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!