Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Hogyan lehet meggyőzni a...

Hogyan lehet meggyőzni a biztosítót, hogy ne számoljon jogtalanul avultatást?

Figyelt kérdés

Mennyi lehet egy 7 éves, 200 ezer km-t futott autó avulása a biztosító szerint? Baleset, vétlen autós vagyok, mégis azt mondja a biztosító, hogy egy új alkatrészt tesznek a 7 éves autómba, akkor az növeli az értékét, ezért az új és a 7 éves ár közötti különbséget a vétlen autóssal fizetteti ki a biztosító? Állítólag sehol az EU-ban nincs ilyen gyakorlat, csak Magyarországon. Meg lehet-e támadni a biztosító azt a hamis állítását, hogy egy új alkatrésszel javított autó - amit innentől kezdve már csak törött autóként tudod eladni - többet érne a piacon, mint egy eleve nem törött 7 éves autó??? Ezt az orbitális baromságot még senki nem támadta meg bíróságon?


Ki lehet-e kerülni ezt valahogy, vagyis azt elérné, hogy a karambol előtti állapotot (karbantartott, újszerű) állítsa helyre a biztosító?



2019. máj. 2. 21:44
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
79%

"Nem akarok feltétlenül újatt, de ki tudja, milyen 15 éves bontott vacakot tesznek bele,"


Az én kocsim 10 éves, előtte nem csinálták, szóval öregebbet nem tudnak tenni bele, mint amennyi a kocsi. ;-)


"Meg leginkább a szakszervizben bízom, nem viszem sufniszervizekbe (“ne aggódjon főnök, megoldjuk okosba”),"


Soha nem vinném szakszervizbe, ott sumákolnak el a legtöbbet. (pl bepecsételnek a szervizkönyvedbe úgy, hogy egy csavart nem húznak meg a kocsidon...).

Független szervizbe hordjuk az összes kocsinkat, ott is vizsgázik, megbízhatóak, korrektek, gyorsak. Ha engem törnének, csak velük csináltatnám, mert ismerem őket.


"Egy tökéletes, 7 éves ÚJSZERŰ, tökéletesen működő lámpa helyett miért jobb egy új?"


Mert az még soha 1 percet sem volt autóban? A 7 éves lehet, hogy holnap megdöglik, az új meg nem.


Ha annyira újszerű a kocsid, el tudnád adni új áron? Na ugye. Lehet, hogy szép, de nem új!

2019. máj. 3. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
19%

"Ezt az orbitális baromságot még senki nem támadta meg bíróságon?"


nem, mert bármilyen hihetetlen, akik ezt kitalálták és alkalmazzák, értenek hozzá, te nem. A lényeget jól leírták, attól hogy valami szép és működik, még nem megbízható, bármikor elromolhat. A helyreállítást álja a kötelező, jó hogy nem akarnál totálkárnál egy szalonautót...

2019. máj. 4. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
12-es: mivel az egész EU-ban csak Magyarországon alkalmazhatják az avultatást a biztosítók, nyilván az egész EU-ban nem értenek hozzá, csak a magyar biztosítók és okoskodó kommentelők. Többször leírtam - csak értelemzni kellene tudni -, hogy a biztosító köteles a kár előtti állapotot helyreállítani. Bizonyos alkatrészeknél nem engedhető meg véleményem szerint bontott alkatrész beépítése, mivel a biztosító nem tudja garantálni a beépített alkatrész állapotát, sem életkorát.
2019. máj. 4. 18:33
 14/16 A kérdező kommentje:

“Az én kocsim 10 éves, előtte nem csinálták, szóval öregebbet nem tudnak tenni bele, mint amennyi a kocsi. ;-)”


Ez a te kocsidra érvényes, más autók is vannak a világon.



“Soha nem vinném szakszervizbe, ott sumákolnak el a legtöbbet. (pl bepecsételnek a szervizkönyvedbe úgy, hogy egy csavart nem húznak meg a kocsidon...).”


Én egy Lexust a büdös életbe nem vinnék sufniszervizbe, te vidd oda a mittudoménmilyen kocsidat :)))



“Mert az még soha 1 percet sem volt autóban? A 7 éves lehet, hogy holnap megdöglik, az új meg nem.”


Egy lámpában az izzó szokott tönkremenni, a lámpatest még 25 év után is működik. Lehet, hogy a te autódban tönkremegy a 7 éves lámpa, az új meg nem :))



“Ha annyira újszerű a kocsid, el tudnád adni új áron? Na ugye. Lehet, hogy szép, de nem új!”


Értelmezési gondjaid vannak. Ha vadonatúj alkatrészt - maradjunk a lámpánál - épít be a biztosító drágábban, az akkor sem fogja megnövelni az autó piaci értékét. Szerintem te sem adnál többet egy törött autóért, csak mert új a lökhárító meg a lámpa, azok még sokáig bírják! :)))

2019. máj. 4. 18:46
 15/16 anonim ***** válasza:

Látom nálad kizárólag szakszervíz meg sufniszerviz létezik...

Nem vitatkozom tovább. Nincs értelme azt hiszem. Olyan korlátolt vagy, hogy nem látsz tovább az orrodnál...

2019. máj. 4. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
73%

Akkor sorban:


1, Máshol is van avulás, csak a legtöbb esetben ott olyan fiatal a gépkocsi, hogy nem jelentkezik, vagy pedig a magas óradíj miatt totálkár, ott meg tök mindegy, hogy mi és mennyit avul

2, Ha már (amúgy tévesen) külfölddel dobálózól legyél szíves megnézni, hogy ott mennyibe is kerül a kötelező biztosítás

3, 7 éves lámpát nem értem, hogy tudtad példának felhozni, az pont nem avul semmit 10 éves korig, bonus fact: 6 éves korig csak a kopó forgó avul, 6-tól a vas, 10-től (szinte) minden

4, lendkereket szintén nem értem, hogy sikerült felhozni, egy kötelezős kárhoz kétféleképpen tud csatlakozni a lendkerék: vagy ostoba a tulaj és elhiszi, hogy a káresemény miatt szól, vagy pedig tényleg olyan mértékű a kár, hogy az is sérült, ebben az esetben pedig totálkár az-az tök mindegy hogy mennyit avult

5, igen vannak olyan alkatrészek, amelyekből nem vennék bontottat sosem, lásd gumiabroncs, viszont ha nem avulna akkor sose kéne vennem gumit, elég ha megkérek egy havert, hogy 3 évente menjen neki és majd a biztosító fizeti a vadiújat

6, bonus fact2: egy Lexus ugyanúgy törik, mint pl egy Renault, Opel, BMW sőt bármi

7, ha a te 7 éves alkatrészed szerinted felér egy újjal akkor a Lexus is adhat neked egy 2 éves amúgy hibátlan bontott ajtót az új ajtó áráért és egy szavad nem lenne ugye? - vagy visszafele ez már nem működik?

8, a biztosítókat minden hülyeségért beperelik sikeresen, az avulás az amiért sosem sikerülti

9, ha nem ilyen pökhendi és támadó stílussal állsz a dolgokhoz, akkor egy részről a kárszakértő is normálisan állna hozzád, és a lehetőségekhez képest minimalizálja vagy akár el is engedi az avulást (lásd 3-as pont, 7 évesen úgyis alig avul valamit), vagy pedig adott szerviz is áttudja engedni a kedvezményét hogy egy forintodba se kerüljön, leírásod alapján úgyis olyan szimpatikus vagy, biztosan kedvelnek annyira a kedvenc szervizedben, hogy ezt megtegyék érted

2019. máj. 9. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!