Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Közúti baleset után mi a...

Közúti baleset után mi a teendők? Rendőri intézkedés volt.

Figyelt kérdés
Április 30.án történt kell nekem.ez ügyben valamit csinálnom? Vagy csak várjam a bírósági idézést? Hibásnak a másik fél lett előhozva de engem is fel jelentetek gyors hajtásért.. biztosítónak kell szolni? Vagy mi a teendő ilyenkor?

2019. máj. 9. 11:40
 1/3 anonim válasza:
100%

Nemsokára jön egy határozat. Benne lesz, ki miben hibás, mennyi a bírság és hány hónap az eltiltás. Ez utóbbi 2 mindenképpen lesz, mert volt rendőri intézkedés. Bírósági idézés nem lesz, mert gondolom nem történt személyi sérülés vagy halál okozása. De minden benne lesz a papírban. Aztán ha nem tetszik, akkor van a fellebbezés.

Biztosítónak jelentsd minél hamarabb, főleg ha kell a kocsi. Remélem kék-sárga papírt töltöttetek ki, ahol valaki ráírta, hogy "Felelősségemet elismerem". Ha nem, akkor majd a biztosító eldönti, hogy a lehető legkevesebbet fizessen, mert vétkes vagy te is. A biztosító addig nem fizet, amíg nincs jogerős határozat. Ahány fellebbezés, annyi plusz idő.

2019. máj. 10. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Mármint ezért be vonják a jogositványomat?
2019. máj. 15. 20:00
 3/3 anonim válasza:
Felénk az a rendőri gyakorlat, hogy ha kijön a rendőr baleset miatt, akkor mind a két félnek bevonják a jogsiját min. 3 hónapra és min. 60 ezres büntetést adnak. Utólag visszagondolva nem kellett volna hívni őket, de annyira ideges lettem, hogy kihívtam őket. A másik fél közben elismerte a felelősségét, szóval kocsi is lett volna javítva kb. 2 hónap alatt, mert a biztosító fizetett volna.
2019. máj. 16. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!