Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Mekkora bírságot lehet kapni...

Mekkora bírságot lehet kapni segédmotorral biztosítás hiányában?

Figyelt kérdés
Üdv! A tegnapi nap folyamán biztosítás nélkül motoroztam egyet, át mentem Szentes-ről Csongrád-ra (12 km) majd csongrádon az első utcában igazoltatás áldozata lettem. Miután megálltam egyből mondta is az igazoltató rendőrtiszt, hogy vezetői engedélyt kér. Egy pillanatra azt hittem megúsztam a dolgot, de közben hozzá tette hogy biztosítási kötvényt is. Én facsarú arcal mondtam neki hogy nincsen biztosítás a motoron, majd értetlenül kérdezte hogy akkor mégis minek ültél rá? Mondtam neki, hogy a másik motorom tönkre ment ezért csak ezzel tudtam menni. Kérdezte hol lakok mondtam , hogy szentes, erre "Te el jöttél ezzel a motorral szentesről idáig? Hát jó bátor vagy te!" Mindezek után rá nézett a kollégájára és megkérdezte hogy "na most akkor fel jelentsük vagy mégis mi legyen ezzel?" A másik tiszt nem válaszolt neki erre, és ezek után annyit mondott hogy akkor nagyon gyorsan forduljak vissza szentesre vigyem haza a motort és nehogy mégegyszer biztosítás nélkül menjek vele. A kérdésem az lenne, hogy mégis mennyit kaphattam volna PONTOSAN helyszini birsággal/feljelentéssel? Ki az akit már elkaptak biztosítás nélkül?

2019. máj. 13. 15:59
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

"Büntetés esetén a büntetési tételek 4 ezer Ft és 40 ezer Ft között lehetnek, illetve a rendőrnek lehetősége van arra, hogy szabálysértési eljárást kezdeményezzen, melynek összege elérheti a 30 ezer Ft-ot is. Súlyosabb eset az, ha kiderül, hogy nincs felelősségbiztosításunk, és ennek ellenére részt veszünk a közlekedésben. Ebben az esetben a bírság összege elérheti a 100 ezer Ft-ot is. Külön költség lehet, hogy a fedezetlenség idejére fedezetlenségi díjat kell fizetni. A másik fontos és egyben talán még kellemetlenebb következménye, ha nincs kötelező biztosításunk, hogy a gépjárművet kivonhatják a forgalomból arra az időszakra, ameddig nem rendelkezünk biztosítással."


Forrás: [link]

2019. máj. 13. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 D. Brasco ***** válasza:
100%

Azt kellene már megérteni hogy nem a rendőrtől kell félni meg hogy mennyire fog megbüntetni.....hanem attól hogy okozz egy közlekedési balesetet amiben te vagy a hunyó!Lehetőleg olyat amiben minél nagyobb az anyagi kár.......majd akkor megtudod mi az hogy büntetés........

Egyebkent meg nem mindegy mennyire büntethetett volna?Vagy had talaljam ki higy az egesznek az a lenyege hogy tovanbbra sem akarsz kötni,főleg ha a bünti olcsóbb mint a biztositas.........

2019. máj. 13. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
@2. Szóval, a gond itt azzal van hogy ha 110-es re meg kötöm az 50-es biztosítást kicsit be tudom szopni a dologgal nem gondolod? Azért kellett megálljak az igazoltatásnak mert alig ismerem csongrádot és fogalmam nem volt merre kellene menjek...
2019. máj. 13. 16:14
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Még mindig nem érted.

Nem az a gáz, ha elkap a rendőr.

Az lesz a gáz, amikor okozol - vagy akár vétlen félként részese leszel! - egy balesetnek, például megtöröd az elejét egy harmincmilliós, középkategóriás béemvének.

Szerinted akkor amiatt fog fájni a fejed, hogy kapsz hatvanezres bírságot, vagy amiatt, hogy a biztosító rád veri a négymilliós kárt?

Mert kötelező nélkül te fogod fizetni. Vagy édesanyád.

2019. máj. 13. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 D. Brasco ***** válasza:
37%
Kérdező látom átment a lényeg.........
2019. máj. 13. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Az eddigi válaszadókkal szinte teljesen egyetértek, annyival jobb a helyzet, hogy segédmotornál nincs fedezetlenségi díj és a forgalomból sem lehet kivonni, mivel eleve nincs forgalmi engedélye. Ettől még alapvető, hogy legyen biztosításod és tényleg nem azért, hogy ne fizess büntetést...
2019. máj. 14. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!