Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Ha kimegyek vonattal Berlinbe...

Ha kimegyek vonattal Berlinbe megvenni egy motort, amivel haza akarok vezetni, milyen papírokat kell intéznem itthon és külföldön?

Figyelt kérdés
Ideiglenes endszámmal kell gondolom elindulni itthonról de már azt se tudom mennyi idő, hogy stb. Mik a költségek. Itthon miután behoztam ki akarom vonatni, mert alkatrésznek kellene, egy régi típus ami itthon már nem nagyon van.

2019. jún. 17. 07:11
1 2
 1/11 D. Brasco ***** válasza:

Te milyen ideiglenes rendszámról beszélsz?Soha nem létezett ilyen......max P rendszám játszik,csak azt meg nagyon szeretik külföldön!

Egyáltalán van ennek valamilyen német papirja?ott még forgalomban van?Mert a leirasodbol nekem nem ez jön le,viszont akkor meg azt srm ertem,hogy meg minek akarod itthon majd forgalomba helyezni,hogy utána kivond!Főleg miutan azt csak ideiglenesen lehet,ha veglegesen akarod ahhoz le kell adni a bontóba!

En a helyedben atgondolnam ezt az egeszet,es rendesen utana neznek a dolgoknak meg lehetőségeknek mert láthatóan fingod nincs semmiről ugy meg elég gyorsan elég kellemetlen meglepetések fognak érni!

Arrol meg nem is beszélve,hogy egy ilyen "régebbi tipussal" teljesen ismeretlen előélettel te el mernél indulni biztonsággal több ezer km-es útra?!?

2019. jún. 17. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Kedves válaszoló! Ha ezt mind tudnám, akkor nem írtam volna ide! Azt hittem van papírja, de nincs! Tegyük fel találok egy másikat, aminek van. Így kevésbé költséges és nyűgös mint behozatni. Fillérekért van vonatjegy. Azon kívül NEKEM NINCS B -s jogosítvanyom, csak nagy A illetve az autoba is tankolni kene odafelé. Plusz egy sofőr is kéne, azt is meg kell fizetni. Ha olyan okos lennék, nem írtam volna ide. P- s rendszámot hogyan lehet intézni?Mi az ügy menete? Köszönöm a válaszokat! Igen, alkatrésznek kellene, mert van egy másik is aminek van minden papírja és használom. Gondolom egyszerűbb mint azt lekopírozni, átépíteni. Bontót el lehet pénzzel inzmtezni nem? Remélem nem jön itt a szokásos savazás az unatkozó arcoktól hanem normális válaszokat kapok. Köszönöm!
2019. jún. 17. 12:00
 3/11 A kérdező kommentje:
Bocsánat a helytelen fogalmazásért, de épp dolgozok. És amúgy a munkámhoz kéne a motor, mert ingázok sokat.
2019. jún. 17. 12:02
 4/11 D. Brasco ***** válasza:

"Azt hittem van papírja, de nincs!"


Innentől kezdve akkor csak P rendszám maradt,ha "lábon" akarod elhozni!

Viszont a P rendszámra vadasznak kulfoldon es az utobbi idoben nagyon megszigoritattak a hasznalati feltételeit is!


"Gondolom egyszerűbb mint azt lekopírozni, átépíteni. Bontót el lehet pénzzel inzmtezni nem?"

Ha nincs papirja akkor nem kell itthon forgalomba helyezned,azaz ahogy megérkezel letámasztod a diófa alá azt csókolom!Nem kell bontóval kinlodni amit amugy mar szintén nem tudnál csak pénzzel elintézni!persze mucsajröcsöge alsón lehet van az az utolsó ruppótlan bontós aki azert a pár ezer forintert amit adnál neki megkockáztatja a millios birsagot meg a működesi emgedely bevonását,de az utobbi idoben nem ez a jellemzo!

2019. jún. 17. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Kopirozni=papírozni
2019. jún. 17. 14:24
 6/11 A kérdező kommentje:
Tehát akkor járható út... valamennyire....
2019. jún. 17. 14:24
 7/11 D. Brasco ***** válasza:
Miert van az az erzesem,hogy itt egyebknet valami sumákolás van ebben az egeszben,es ha meg lehet oldani akkor nem csak alkattesznek kellene neked az a motor a nemetektől?!
2019. jún. 17. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ha alkatrésznek kell akkor nem kell magyar papír. Adás-vételi, kint kivonatni a forgalomból ha nincs, szólni a havernak és egy utánfutón hazadobni. 3 nap oda-vissza.
2019. jún. 18. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Szólni egy havernak.. nincsenek ilyen irányú haverjaim, egy darab se, nem egy menőgyerek vagyok és egész más a foglalkozási, érdeklődési köröm. Én vagyok az, aki annyira nem konyított pár éve még az egészhez, hogy többszazezerrel lehúztak itthon. Eladók, szerelők. Csak szeretnék venni egy másik motort, mert az enyémnek átfordult az órája! És már nagyon tönkre van, ezért átépíteném az enyémre.... a váltó is cserés, és 1000 hibája van. Valószínű szétment a vezérlése 1 hónapja.
2019. jún. 18. 08:40
 10/11 A kérdező kommentje:
Sajnos aki normálisan reagált, Düsseldorfnál, annak még van rendszáma :-( Gondolom ott ki kellene vonatni.. az mennyibe kerülne?
2019. jún. 18. 08:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!