Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Mi van akkor, ha lejelentem a...

Mi van akkor, ha lejelentem a biztosítónál az eladást, törlik a kötelezőt, de mégse lesz átírva?

Figyelt kérdés
Idővel visszaáll? Azt tudom hogy a BM/igfb adatbázisból rendszeresen frissülnek az adatok minden biztosítónál.

2019. júl. 9. 11:59
 1/5 anonim ***** válasza:
78%
Miután az okmányirodába is bejelented szépen,neked onnantól közöd már nincs hozzá.
2019. júl. 9. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
ha nincs átírva nem tudod a biztosítást sem lemondani
2019. júl. 9. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

1: igaz, de nem ez volt a kérdés.

2: azért kérdeztem mert biztosításban dolgozom de a hátteret nem látom. Gyakran van hogy intézek eladás miatti felmondást és aznap, gyakran automatikusan törlődik a visszajelzés miatt. Átírástól függetlenül mivel sokszor az előtt jön be az eladó.

2019. júl. 9. 13:09
 4/5 anonim ***** válasza:
55%

Akkor egy idő után ki lesz vonva forgalomból az autó.

Az eladó KGFB-jének semmi köze ahhoz, hogy a vevő mit csinál a kocsival.


És kedves 2-es, ez nettó hülyeség. Adtunk már el kocsit, amit nem íratott át a vevő, de semmi bajunk nem volt belőle. Eladtuk, lejelentettük, lemondtuk a biztosítást. (és kb 3-4 hónappal később lett kivonva a forgalomból)


Amúgy eladónak 8, vevőnek 15 napja van lejelenteni/átíratni. Szerinted addig nem tud eladó intézkedni??? Ne viccelj. A két fél nem függ egymástól.

2019. júl. 9. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 D. Brasco ***** válasza:
67%
Az hogy te lemond a biztositast az teljesen fuggetlen attol,hogy a vevő átírta már vagy sem!A kettönek semmilyen formában nincs köze egymashoz!Ahogy a kezedben az adas veteli nalad maradt resze azonnal mehetsz az okmanyirodaba lejelenteni,ott ha jol emlekszem nyomnak is ra egy pecsétet es jo napot!Ennyi volt,innentol kedve semmi kozod az autohoz stb......Aztan ezzel a papirral mehetsz a biztositodhoz lemondani a biztositast!Azonnal meg is fogjak szüntetni azt,(ha atirta mar az uj vevő ,ha nem)Es idoaranyosan visszafizetik a maradek penzt!
2019. júl. 9. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!