Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » A KGFB fizet a magamnak...

A KGFB fizet a magamnak okozott kárra is?

Figyelt kérdés
Azaz: van két autóm és az egyikkel véletlenül neki megyek a másiknak. Elismerem a hibámat, hogy figyelmetlen voltam és lezúztam, de a károsult is én vagyok. Ilyenkor mi van?

2019. júl. 15. 21:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
61%
Ha nagyon erősködsz, akkor biztosítási csalásként fogják kezelni és még fel is jelentenek a rendőrségen.
2019. júl. 15. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
46%
Nem
2019. júl. 15. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

És mi van akkor, hogyha valós a dolog, semmi csalás, hanem figyelmetlenség?


Illetve érdekelne az a törvény, miszerint ez nem működik.

2019. júl. 15. 22:04
 4/12 anonim ***** válasza:
Nincs erre törvény, a biztosító saját hatáskörén belül nem fizet és ha nem tetszik lehet pereskedni velük.
2019. júl. 15. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 D. Brasco ***** válasza:
46%
És szeretnél adni magadnak egy betétlapot?Vagy hogy gondoltad ezt az egeszet?A biztositonál sírva röhögnének rajtad ha ezt előadnád,ha meg tényleg sokáig vergödnél ugy a nyakadba huzzak a biztositasi csalast mint a 21!!
2019. júl. 15. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
49%

Sok okos.

Akkor már csak azt magyarázzák el, ezek az okosok, hogy mi van egy olyan nem túl ritka esemény esetén, amikor egy nagyobb flotta tagjai okoznak kárt egymásnak. Két BKV vagy Volán jármű sofőr hibájából bekövetkező balesete során feljelentik az üzemeltetőt csalásért? Naugye... kicsit gondolkodni kéne hülyeségek irkálása előtt.

Ugyanaz a járművek tulajdonosa, üzembentartója, a káresemény mégsem biztosítási csalás.

2019. júl. 16. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Mi már koccantunk így. Férjem nevén vannak a kocsik. Én mentem neki.

Nyilván nem biztosítózzuk, mert miért lenne jó nekünk, ha megemelkedne a díj, és MINDEGYIK biztosítást megemelnék??? Mert ugye ha a biztosítottnak volt kárkifizetése, akkor mindegyik biztosítása emelkedik.


Tehát azon kívül, hogy hülyének néznek, kiröhögnek, még nyerni sem fogsz vele, sőt, lehet, hogy ráfizetsz. SZóval sehogy sem éri meg.

Amúgy meg ekkora kárt okoztál magadnak???

2019. júl. 16. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ez felelősségbiztosítás, a másnak okozott kárt téríti meg. Casco alapján megtérülne, de mivel nem másnak okoztál kárt, a kötelező alapján nem fizet.
2019. júl. 16. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%

6#


Tudom, hogy te vagy a főokos, de azért mondok egy megtörtént példát:

Egy barátom autójába, egy saroknyira az otthonától, beletolatott egy figyelmetlen autós. A hibáját elismerte és elindult a biztosítási procedúra. Pár hét múlva a biztosító megtagadta a kár kifizetését, arra hivatkozva, hogy túl közel laknak egymáshoz, ismerhetik egymást, így fennáll a biztosítási csalás lehetősége.

Két év pereskedés következett, amit még az is tetézett, hogy az időközben megjavított autó javítási költségeit sem akarta elfogadni a biztosító. Szóval két év és pár százezer forint független szakértői díj kifizetése után végül megnyerte a pert.

Aki ezek után úgy gondolja, hogy egy családon belüli meghúzásra csont nélkül fizetni fognak, annak sok sikert hozzá!

2019. júl. 16. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Engemet nem a mendemondák és a szokásjogok érdekelnek, hanem a szabályok, törvények stb. Amit nem tilos, azt szabad.
2019. júl. 16. 13:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!