Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » A KGFB fizet a magamnak...

A KGFB fizet a magamnak okozott kárra is?

Figyelt kérdés
Azaz: van két autóm és az egyikkel véletlenül neki megyek a másiknak. Elismerem a hibámat, hogy figyelmetlen voltam és lezúztam, de a károsult is én vagyok. Ilyenkor mi van?

2019. júl. 15. 21:23
1 2
 11/12 D. Brasco ***** válasza:
Akkor még egyszer megkérdezem,hogy miként gondoltad végigcsinálni ezt a szituációt??Hogy adsz egy betétlapot magadnak?Es azzal besétálsz a biztositohoz,amin az áll hogy kár okozó Gipsz Jakab kifli utca zsemle szám,es akinek kárt okozott az Gipsz Jakab kifli utca zsemle szám..........majd még beirod a 2 saját neveden lévő autód adatait es kesz is van.....lehet várni a nagy dohányt,amit letejel neked a biztosito!Ha igy gondoltad akkor majd arra figyelj hogy mikor a biztositohoz viszed a baleset bejelentőt,akkor egy 100-as zsepi legyen nálad,mert biztosan sirni fognak a röhögéstől!
2019. júl. 16. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim válasza:

"Felelősségbiztosítási szerződés alapján a biztosított követelheti, hogy a biztosító a szerződésben megállapított mértékben mentesítse őt olyan kár megtérítése alól, amelyért jogszabály szerint felelős és amelyet neki kellene megtéríteni a károsult részére." Wilkipédiáról idéztem. Ha majd lesz arra precedens, hogy saját magadat beperelted, és a bíróság megítélte a kártérítést, és saját magadnak megfizetted a kár összegét, akkor lesz értelme a kérdésednek. :)

Kérdésedre a válasz, a biztosító nem fizet egy fillért sem.

2019. júl. 16. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!