Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Autóbaleset, mire számíthatok?

Autóbaleset, mire számíthatok?

Figyelt kérdés
Lakott területen belül 30km/h-val mentem,1,2,3-as fokozatnál csúszott/kapart az autó első kereke,ezért negyedikben mentem.Már távolról láttam egy furgont(el akdás jelző ment neki),ezért már jóval előtte lasítottam,kiraktam az indexet,hogy meg előzöm a kormányt már balra "tekertem",de az autóm elkezdett csúszni és bele csapódtam a furgonba.A furgon bérelt volt,nem ült benne senki(tulajdonképpen be is állhatott volna az autószerelőhöz),annak a bérelt szarnak a hátsó ajtaját teljesen be horpasztottam.Rendőrt,minden nyavaját hívni akartak,mondtam nekik,hogy kp-ban ki fizetem a kárt (nem nekik). Mielőtt kérdezné valaki téligumi van az autómon.1 éve van jogsim 55-56 ezret fizetek 1 évre a biztosítónak,ezután kb mennyi lesz?Ahogy ismerem azt az autóbérlős helyet még amit nem én okoztam kárt,még azt is rám verik.Nem értem az egészet jóval előtte fékeztem,gyorsan sem mentem.
2019. dec. 2. 11:50
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%
Út és látási viszonynak megfelelően!KRESZ! Biztosító le nulláz.
2019. dec. 2. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
A fiatalabb fickó normális volt,de az idősebb már nem annyira.Kérdezte be ismerem-e,hogy én vagyok a hibás.Mondtam nem.Eleve a főút egyáltalán nem volt le takarítva,kiszállva is csúszott az út.Jó oké hibáztam,de lassan is mentem meg már kukutyinból elkezdtem az előzést,de hiába.Mindegy,szerencsére rajtam kívűl nem lett baja senkinek.
2019. dec. 2. 11:59
 3/26 anonim ***** válasza:
100%
2019. dec. 2. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
Nem védeni akarom magam,de az útv iszonyoknak megfelelően mentem 30-ról fékeztem ,jó ha 20-al csapódtam bele.Szerinted nem vettem észre,hogy csúszós az út és a féktávolság is hosszabb?Érdekes rajtam kívűl mindenki gyorsabban ment.Mindegy,azért köszönöm a választ!Egyébként egyáltalán nem ismerem a kreszt és ahol lehet taposom neki,most is azt tettem 130-al repesztettem friss jogsival.Fékezni sem fékeztem,úgy voltam vele jót tesz az autómnak ha egy furgon megállít,legalább nem kopik a fékem.Hülyéskedem nyugalom.
2019. dec. 2. 12:11
 5/26 anonim válasza:
89%

"Kérdezte be ismerem-e,hogy én vagyok a hibás.Mondtam nem."

De,te vagy a hibás,nem csoda,hogy rendőrt akart hívni.

2019. dec. 2. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
96%

Téli gumi van az autódon oké... na de milyen? új? pár éves vagy 10 éves? mert nagyon nem mindegy...


Rutintalan vagy, csúszós úton nem az üzemifékkel fékezünk hanem motorfékkel.

Nem kell gyorsan menned, ha padlófékezel akkor a kerekek meg-meg csúsznak...

Ha pedig öregebb autóról van szó amiben nincs ABS akkor mehettél volna 10-el is, tök mindegy, ABS nélküli autónál nagyon ügyesnek kell lenni.


A biztosításod kb. a duplájára fog ugrani.

2019. dec. 2. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
100%

"Jó oké hibáztam,de"


nincs ",de"

2019. dec. 2. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%

Ha a biztosító be lesz vonva szóval töltöttetek ki betétlapot akkor a kövi fordulótól a bónuszodból 2 szintet vissza esel ami miután 1 éve van jogsid azt jelenti,hogy malusba leszel és nagyon sok lesz a biztosításod.

A nem te voltál a hibás mert lassan mentél bla bla dologra csak egy kérdésem lenne: ha én mennék a te autóddal és te a 2 lábaddal ácsorogsz a furgon helyén és szépen telibe talállak ugye akkor is saját magadat tartanád hibásnak és nem engem miután én tök lassan mentem pedig

2019. dec. 2. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:
Először is kiszálltam az autóból a fiatal sráctól elnézést kértem és bemutatkoztam neki.Mondta, hogy semmi baj,látta,tudja mennyire csúszik.Felhívta a bérlő helyet,mit tegyen.Az idősebb már egyből rendőrség stb,ezért mondtam,hogy nem ismerem be.Már úgy kezdtem a kárt kp-ban kifizetem.Diszkréten akartam megoldani a problémát és a legnagyobb tiszteletet megadtam.Oké be ismerem ÉN vagyok a hibás,csak azt nem értem,ha lassan mentem és az előzést is lassan kezdtem meg akkor,hogy a francba rongyoltam bele Na mindegy.További válaszra nincs szükségem és aki válaszolt annak köszönöm
2019. dec. 2. 12:30
 10/26 anonim ***** válasza:
100%

Lakott területen belül 30km/h-val mentem,1,2,3-as fokozatnál csúszott/kapart az autó első kereke

téligumi van az autómon


Ha valóban téli gumi volt rajta és nem agyonkopott nyári akkor cseréltesd le minél előbb mert azt a téli gumit se az elmúlt 10 évbe gyártották és még csak most jön a tél java

2019. dec. 2. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!