Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Autóbaleset, mire számíthatok?

Autóbaleset, mire számíthatok?

Figyelt kérdés
Lakott területen belül 30km/h-val mentem,1,2,3-as fokozatnál csúszott/kapart az autó első kereke,ezért negyedikben mentem.Már távolról láttam egy furgont(el akdás jelző ment neki),ezért már jóval előtte lasítottam,kiraktam az indexet,hogy meg előzöm a kormányt már balra "tekertem",de az autóm elkezdett csúszni és bele csapódtam a furgonba.A furgon bérelt volt,nem ült benne senki(tulajdonképpen be is állhatott volna az autószerelőhöz),annak a bérelt szarnak a hátsó ajtaját teljesen be horpasztottam.Rendőrt,minden nyavaját hívni akartak,mondtam nekik,hogy kp-ban ki fizetem a kárt (nem nekik). Mielőtt kérdezné valaki téligumi van az autómon.1 éve van jogsim 55-56 ezret fizetek 1 évre a biztosítónak,ezután kb mennyi lesz?Ahogy ismerem azt az autóbérlős helyet még amit nem én okoztam kárt,még azt is rám verik.Nem értem az egészet jóval előtte fékeztem,gyorsan sem mentem.
2019. dec. 2. 11:50
1 2 3
 21/26 b1812567 ***** válasza:
88%

Ha harmadikban, 30-nál kapar egy autó kereke akkor a sofőr túl nagy gázt ad, nem 30-cal megy, és közel tükör jégen halad.


Megjegyzem, jégen a 30 is túl sok.


Ha valaki rutintalan, érdemes így tél elején az első havazáskor keresni egy biztonságos, forgalom nélküli helyet, és ott próbálgatni (kis sebességgel), hogyan viselkedik az autó ilyen körülmények közt.

2019. dec. 2. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
57%

Mondjuk hogy ennyi marhaságot össze hordassz, nem is csodálkozok.

Mert semmi gyakorlatod nincs, hóesésben meg még annyi sem.

" mondtam nekik hogy kp-ban kifizetem a kárt (nem nekik)"

Ez mit jelent a te felfogásod szerint?

Mégis ha kifizeted akkor kinek ha nem nekik?

A többit meg már leirták előttem.

2019. dec. 2. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 A kérdező kommentje:

Nem adtam neki nagy gázt 30km/h-val mentem,mert tudtam mennyire rossz az út,legalábbis itt falun.Igen rutintalan vagyok,eddig óvatosan vezettem,de ez a mai nap rosszul sült el.Akinek szóltam,hogy segítsen már,mert ilyen helyzetben nem voltam még soha sem,ő is mondta,hogy hiába van "bütykös" kerekei az autóján még neki is kész káosz volt a mai nap(ugyan az mint nálam,elk apartak az első kerekei).Akik itt vannak rendőrök ők sem tudnak itt közlekedni.


Annyi szerencsém van,hogy az autó aminek neki mentem az munkás autóként van használva(szóval vannak horpadások rajta).Szerencsémre nem kell sokat fizetnem.De attól függetlenül én befejeztem az autó vezetést.

2019. dec. 2. 16:02
 24/26 A kérdező kommentje:
Még az elején említettem bérelt autó.Elsőnek nekik akartam volna fizetni,de mondták nem saját.
2019. dec. 2. 16:06
 25/26 anonim ***** válasza:
74%

Jogilag Te vagy a hibás, de ilyen rutinos sofőrökkel is előfordul.

Ellenben a zsebbe fizetek dolog nem járja. Ő, aki nem ismer honnan tudja, hogy állod-e a szavadat?

Az eljárás az, hogy kitöltitek a betétlapot, a biztosítód meg kifizeti a javítást. Ez a kötelező lényege.

2019. dec. 2. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem a idiotta furgonos volt a hibás mert rosszhejen ált meg.
2020. aug. 18. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!