Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Autóbaleset, mire számíthatok?

Autóbaleset, mire számíthatok?

Figyelt kérdés
Lakott területen belül 30km/h-val mentem,1,2,3-as fokozatnál csúszott/kapart az autó első kereke,ezért negyedikben mentem.Már távolról láttam egy furgont(el akdás jelző ment neki),ezért már jóval előtte lasítottam,kiraktam az indexet,hogy meg előzöm a kormányt már balra "tekertem",de az autóm elkezdett csúszni és bele csapódtam a furgonba.A furgon bérelt volt,nem ült benne senki(tulajdonképpen be is állhatott volna az autószerelőhöz),annak a bérelt szarnak a hátsó ajtaját teljesen be horpasztottam.Rendőrt,minden nyavaját hívni akartak,mondtam nekik,hogy kp-ban ki fizetem a kárt (nem nekik). Mielőtt kérdezné valaki téligumi van az autómon.1 éve van jogsim 55-56 ezret fizetek 1 évre a biztosítónak,ezután kb mennyi lesz?Ahogy ismerem azt az autóbérlős helyet még amit nem én okoztam kárt,még azt is rám verik.Nem értem az egészet jóval előtte fékeztem,gyorsan sem mentem.
2019. dec. 2. 11:50
1 2 3
 11/26 b1812567 ***** válasza:
89%
A másik fél csak ott hibázott, hogy nem hívtak rendőrt. Ha a károkozó nem ismeri el a felelősségét, vagy akár érzésre később tagadni fogja, egyből rendőrt kell hívni.
2019. dec. 2. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
86%

Vajon mit akartál kifizetni kp-ban? Mennyit akartál adni? 20-30 ezret?

Súgom halkan egy elem fényezése 30e körül, ha kell rá egy ajtó szintén 30, ha sérült már, pl zár, vagy burkolat,hátfal, lökhárító stb akkor az plusz... Minimum 100e, és akkor még csak becsült érték.

Mi a fenéről beszélsz?????

BELEMENTÉL HÁTULRÓL te balfac...

Ismerd el, kérj bocsánatot és ne hárítsd a felelősséget.

Mennyire nyomorultnak kell már lenni ehhez...

Pfúj...

2019. dec. 2. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:
Egyenes útszakasz volt,lassan mentem.Már távolról lassítottam,az előzést is lassan akartam megtenni mégis meglett a baj.A téli gumit tavaly vásároltam,szinte alig volt használva.ABS van az autóban.Könnyű le hordani minden köcsögnek meg,hogy fel pofozol,egyáltalán nem voltam roha*dék.Ha ott lettél volna te is mérges lettél volna.Nyugodtan lehet savazni.
2019. dec. 2. 12:47
 14/26 anonim ***** válasza:
87%

Látom az öntudatod még mindig nagyobb mint az eszed. Azt hiszed az ABS meg a téli gumi csodaszer?

Azét vagy gusztustalan, mert nyilvánvalóan TE VAGY A HIBÁS , és minden másra akarod kenni a felelősséget.

Jó hogy nem Szent Péterre akarod kenni amiért havas volt az út....

Miért vagy ilyen gyökér!????

Ilyenkor el kell ismerni, ki kell tölteni a baleseti bejelentőt és egy bocsánatkéréssel elmenni.

Nem pedig az eszed játszani meg púposkodni, hogy minden és mindenki hibás csak te nem.

De látom még csak azt sem érted mi ezzel a baj.

2019. dec. 2. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
91%

Álló autót nem lehet előzni, csak kerülni. De csúszós úton nem előzünk, főleg nem rutintalanul.

A felelősség még úgy van a közlekedésben, hogy a jármű vezetője egyetemlegesen felel az okozott kárért. Akkor is, ha „nem hibás”. Nem egy olyan videót lehet látni, ahol a kocsi tehetetlenül és irányíthatatlanul csúszik az úton, közbe egy csomó kocsinak nekicsapódik, oszlopokat dönt ki.

Abban a pillanatban, amikor a vezető beül a járműben, felelős ezekért a károkozásokért. Mindegy, hogyan történt. Tövig nyomta a gázt, satuzott jégen, 2 km/h sebességgel óvatoskodott, mindegy.

Nem az álló jármű ment neked, hanem a te kocsid ütközött azzal.

Egy büntetőperben lényeges körülmény lenne, hogyan közlekedtél. Pl. ha egy gyalogosgázolás úgy történt, hogy te mindent megtettél annak érdekében, hogy ne történjen baleset, és amikor már küszöbön állt, akkor is elvárható módon cselekedtél. Ha 90-nel elrobogsz megállóban álló busz mellett, ahol forgalom elől elzárt terület van, mert a megálló előtt van a zebra, és így csapsz el valaki, akkor súlyosabb a büntetés.

De a járműben, emberben okozott kárnál ez lényegtelen.

A te jelen esetedben is.

Lehet, én is rutintalan vagyok, de nem értem, miért kapcsoltál nagyobb fokozatba. Ez észszerű lépés volt (kérdezem másoktól)?

Mennyit akartál adni? Én egy vitatható helyzetben ütköztem, a másik kocsin alig látszott sérülés, az enyém 15 000 forintból javítható volt. A biztosító 385 ezer forint kárt írt nekem. Nem hittem el.

Aztán amikor piros lámpánál állva a kisteher rám lökte a mögöttem állót döbbentem meg, csak most fordítva. Alig látszott valami kis sérülés a lökhárítómon. A kárszakértő 360 ezer forintot állapított meg.

Szóval, lehet valami csekély összegre rábólintottak volna, de akkor hülyék. És meg van az a kockázata annak is, hogy utólag feljelentenek a rendszámod alapján. Eltitkolják, hogy fizettél, vagy vesztegetésnek állítják be, elhagytad a helyszínt stb. Persze bizonyítani kell, és ha nem sikerül, pórul járnak, de ilyennel is találkoztam már.

2019. dec. 2. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
87%
Mindegy hogy mennyivel mentél, a lényeg hogy balesetet okoztál. Jogos hogy rendőrt akart hívni az öreg, ilyenkor ez a teendő. Az hogy te adtál volna valamennyi kp-t az kitudja mire elég. Nincs mentség sajnos.
2019. dec. 2. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:

Tudom nem csodaszer az ABS stb.Tudod mit a legnagyobb baj az,hogy le raktam a jogsit.Egyáltalán nem játszottam az eszem,csak tudod brutál sokkot kaptam,mert még eddig nem okoztam semmi problémát.Na mindegy, nyugodtan lehet savazni.


Tudom mennyibe kerűl egy fényezés,ajtó csere stb.Ezért ajánlottam fel,hogy kp-ban ki fizetem a kárt,nem azért mert menteni akartam magam,hanem azért,mert láttam mekkora bajt okoztam kis sebességnél és rendes akartam lenni velük szemben meg a bérlő hellyel is.Amikor megtörték az autóm én sem egyből rendőrt hívtam,elnézést kért és felajánlotta,hogy a lökhárítót lecseréli és ahol szükséges a festést kij avítattja.Elvitte az autómat 3 napra rá hozta és bocsánatot kért.Nos én is ezt tettem,de talán mégis jobb lett volna ha kihívja a rendőrt és elveszik a jogsimat örökre.

2019. dec. 2. 13:15
 18/26 A kérdező kommentje:
Azért kapcsoltam nagyobb fokozatba,mert 1,2,3-as fokozatban pörgött a kerék kisebb gázra is ,negyedikben pedig egyáltalán nem.Nyugodtan jöhet a savazás,mert egy beképzelt,mást hibáztató ember vagyok,ja meg fass*opó.
2019. dec. 2. 13:29
 19/26 anonim ***** válasza:
89%

Először játszod itt a Janit , előadod,hogy milyen marha rendes vagy már,hogy felajánlod megtéríted a kárt úgy,hogy nem is a te hibád volt. De igen,ez a te hibád volt és teljesen alap,hogy a kárt meg kell téríteni!!!

Aztán meg elkezded nyomni,hogy nem kellett volna jogsit lerakni meg vette volna el a rendőr. Nem hisztizni kellene amiért farok voltál!!

A hibás te voltál akkor is,még ha úgy érezted,hogy az út hibája... szépen gondold végig,hogy mit kellett volna másképp csinálnod,hogy a következő ilyen esetnek ne ez legyen a vége!! Mondjuk arra,hogy csúszik a kerék az abszolút nem jó megoldás,hogy felváltok a fenébe,hogy a lehető legalacsonyabb fordulaton közlekedjek.... keressél valami nagy üres placcot és akkor lehet gyakorolni mire,hogy reagál az autó és neked,hogy kellene csúszós úton

2019. dec. 2. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:
Nem Janinak hívnak és a kár meglesz térítve .Üres placcon nem fogok gyakorolni,megcsinálom az autót aztán eladom.Mivel már sikerült lenyugodnom beismerem ÉN hibáztam és legfőképpen annak örülök másnak nem lett baja.Az öregnek meg igaza volt.Szóval köszönöm,hogy így lebas*tatok!Kellett,hogy tisztán lássam a helyzetet
2019. dec. 2. 13:56
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!