Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Tudom, hogy jogos de mi...

Tudom, hogy jogos de mi értelme van ilyenért buktatni az embert forgalmin?

Figyelt kérdés
A vizsgám vége előtt kb 5 perc buktam meg mert tiszta terepen kicsorgattam egy stop táblánál. Jogos amúgy h meg kell állni 0-ra, de elég fura h alapvetően csak egy ilyen hibáért vegyek legalább plusz 2 órát és fizessek ki megint egy vizsga órát és díjat.

2021. máj. 20. 05:35
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
32%

Gyakorlatiasabb, amúgy ha csorog az ember ilyenkor, plusz ha minden stop táblánál megállna az ember a mögötte levők agyonvernék... xD

Viccet félre, forgalmin sajna így kell csinálni, ebben az esetben kár buktatni érte. Ha megvan a jogsi nyugodtan fejben az oktató által tanult infók 3/4-ét dobd a kukába.

2021. máj. 20. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
81%
Az életben meg a rendőr büntet meg ezért. A stop táblánál meg kell állni. Pont. Ez a szabály. Aztán előrecsoroghatsz, hogy jobban belásd a kereszteződést. Ez azért elégbkomoly szabályszegés...
2021. máj. 20. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
87%

Amúgy tudod mit jelent az a tábla??

Súgom : Stop elsőbbségadás kötelező.

Innentől kezdve mi a vergődés tárgya??!

2021. máj. 20. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 D. Brasco ***** válasza:
92%
Az hogy a STOP tablanal meg kell allni,legalabb olyan alap,mint hogy a piros lampan nem megyunk keresztul....nem is értem a kerdesed,foleg hogy magad is tudod hogy hibaztal
2021. máj. 20. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
84%
Hogy mi értelme? A szabály az szabály. És tudod is hogy jogos. Hát akkor meg?
2021. máj. 20. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
96%
1-es, én például minden stoptáblánál megállok , hacsak nem centizget mögöttem valami izgága barom. Aztán mégsem akart soha senki agyonverni. Nem kell percekig ott ácsorogni: épp megállsz, gyors körülnézés, aztán ha nem látsz eleget, csorogsz tovább egy kicsit. Nulla erőfeszítés , cserében több időd van átlátni ezeket a jellemzően kockázatosabb helyeket.
2021. máj. 20. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
93%

Mi a kérdés?

Közlekedési szabályt sértettél, ami bukást eredményező hiba. Pont.


Attól, hogy sokan nem tartanak be egy szabályt, attól az még létezik, és ha megszeged jogosan buktathatnak/büntethetnek érte.

A stop tábla mellett hasonló a gyorshajtás is:

Az 50-es táblánál is majd' mindenki nyomja 60-70-nel, de ha ezt eljátszod a vizsgán azonnal kivágnak.

2021. máj. 20. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
95%

A stop táblánál akkor is meg kell állni, ha sakktábla simaságú a terep, és teljesen üres. Ellátsz minden irányba, és sehol senki és semmi harminc kilométeren belül. A megállok, ha szükséges, az a mackósajtnál van.

A vizsga pedig egyetlen dologról szól: el kell hitetni a vizsgabiztossal, hogy képes vagy egyedül is biztonságosan vezetni.

A megszerzett jogsi is csak annyi, hogy most már saját felelősséged, hogy mit teszel az utakon. Nem arról szól, hogy csuda rutinos vagy, és te vagy az utak királya. Szóval amikor már a kezedben lesz, akkor se legyél laza. Azt majd 5-6 év után enged csak meg magadnak, hogy bizonyos szabályokat súlyozol. Amikor már üzembiztosan tudod, mi az, amiből nem lehet baj. De pl. egy balra kanyarodni tilost akkor sem vehetsz figyelmen kívül. Egy gyalogos átengedésben sem lazulhatsz.

A vizsgán kőkeményen tarts be minden szabályt, ha látod értelmét, ha nem.

A stoptábla nem tréfából van kint. Olyan helyre teszik ki, ahol a balesetveszély nagy, mert élénk forgalom szokott lenni, összetett kereszteződés, rosszul belátható.

2021. máj. 20. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
72%
Szabályokat kell betartani, nem hőbörögni!
2021. máj. 20. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
42%
Aki azt írja, h minden stop táblánál megáll az tuti h nem ült még kocsiban kormány mögött. Azért ennyire ne legyünk már képmutatók. A bukás jogos sajnos itt muszáj mindent betartani ilyenkor.
2021. máj. 20. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!