Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Lakó pihenő övezetbe forgalmi...

Kálvin Tamás kérdése:

Lakó pihenő övezetbe forgalmi vizsgán be lehet hajtani vagy ez hogy működik?

Figyelt kérdés
Ugye ha van forgalmi vizsga és az oktató mondhatja azt is, hogy a következő lehetőségnél balra tegyük fel, de az egy lakó pihenő övezet ilyenkor mi a teendő?

2022. ápr. 26. 16:36
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Megmondod, hogy oda nem hajthatsz be. Tanultál KRESZ-t, nem?
2022. ápr. 26. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Jó kérdés, elvileg nem, kivétel, ha ott lakik valamelyikőtök, vagy oda mentek látogatóba.
2022. ápr. 26. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
87%
Behajthatsz, de akkor megbuksz és ha lát rendőr akkor megbüntet. Jó lenne ha tudnád mit jelent a lakó-pihenő övezet. Csak célforgalom hajthat oda be, pl. aki ott lakik. Az nem célforgalom, hogy ez a legrövidebb út a célodhoz. Akkor szépen megkerülöd.
2022. ápr. 26. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
94%

A következő lehetőség helyes értelmezése vizsgán: a következő, SZABÁLYOS lehetőségnél.

Ugyanez lenne egyirányú út tilos végén is. Mentek a kocsival, mondja, hogy a következő lehetőségnél menjünk balra. Látod a behajtani tilos táblát, ás változatlan sebességgel haladsz tovább mindaddig, amíg olyan kereszteződéshez nem érsz, ahol adottak a feltételek.

De nem nagyon szoktak szívatni ilyenekkel.

2022. ápr. 26. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
3. A rendőr az oktatót büntetné meg, nem a tanulót. A célforgalmat meg ne keverd ide, még ha igazad is van, mert az külön fogalom.
2022. ápr. 26. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
84%

Nekem azt mondta az oktató egykor, hogy kérdezzek vissza: ide megyünk látogatóba? Ha igen a válasz, a KRESZ szerint behajthatunk.

“ az ott lakókat vagy az oda látogatókat szállító személygépkocsi”.

Ekkor ne feledkezz meg a 20 km/h sebességhatárról és hogy övezeten belül jobbkézszabály van mindenütt.

2022. ápr. 26. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az értelmes válaszokat! Tehát akkor ezt ég, behajtani tilos tablakent kell értelmezni. Tehát ha be hajtok akkor bukta köszi szépen:)
2022. ápr. 27. 06:19
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
haveromat így húztàk meg.... bement, ès bukott...
2022. ápr. 27. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk erőszerettettel viszik oda a tanulókat, ahol, ha egyenesen mész tovább, akkor behajtassza a pihenőövezetbe, de el is lehet kanyarodni.

Mindig látni, megy a tanulóautó, behajt, megfordul és miközben jönnek kifelé, magyaráz az oktató... Velem is negcsinálták, be is néztem ahogy azt kell, de legalább a vizsga előtt, így egy életre megjegyeztem, hogy oda nem lehet behajtani csak úgy.

Jah, múltkor teljesen szabályosan akartam behajtani a lakópihenő övezetbe, balra kanyarodva. Szembe egy rendőrautó jött, látta hogy indexelek, villantott meg intett, hogy elenged... Ő is jött utánnam, majd rájött, hogy az egyik ottlakóhoz mentem, tehát nem tud baszogatni😁

2022. ápr. 27. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!