Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Miért ez a nagy autóvezetés-má...

Miért ez a nagy autóvezetés-mánia az idősebb korosztálynál?

Figyelt kérdés

30 múltam, és tavaly szereztem jogsit, muszáj volt, mert családi cégnél dolgozom, és gy stabilabb a helyem (szerintük), néha vezetik is, de igazából jogsival nincs több feladatom.


igazából sosem volt szükségem jogsira, se autóra, mégis a szüleimtől kezdve a nagyszüleimig mindenki piszkál vele, olyanok is, akik a sikeres forgalmi óta nem vezettek (anyukám), vagy sosem volt jogosítványuk.


utálok is vezetni, nem is vagyok túl jó sofőr, de vhogy ez senkit nem érdekel, mert a "férfiak autót vezetnek" vagy "egyszer még jól jöhet".


a vezetés az egyik oka, amiért idén vagy jövőre felmondok, de egyszerűen nem értem, mi értelme ennyire erőltetni, főleg hogy pontosan tudják, hogy minden férfias-reál dologban borzalmas vagyok.

Több férfi ismerősöm volt, akik szintén erőltették, meg is szerezték a jogsit, aztán elköltöztek messzire, és azóta 1 percet nem vezettek...



2022. jún. 20. 10:20
1 2 3
 1/23 anonim válasza:
66%

Nem hiszem hogy ez mánia, inkább neked van fobiad.

A mai világban szinte alapkeszseg az autóvezetés ha olyan az elethelyzeted. Nem azt mondom, hogy nem lehet megoldani autó nélkül a legtöbb helyzetet, csak éppen kényelmetlen.

Ha neked ennyire nehezedre esik, hogy inkább meg a munkahelyeden is felmondasz akkor inkább te averziod nem átlagos.

Amúgy nő vagyok és szarul vezetek.

2022. jún. 20. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
1: mondjuk azt írtam, hogy ez az EGYIK oka. szövegértés, ugye..
2022. jún. 20. 10:36
 3/23 anonim válasza:
43%

Ok, tényleg nem vettem figyelembe hogy csak az EGYIK oka.

Sajnálom ha megsertettelek a meglatasommal. Egyébként nem akartam ítélkező lenni, csak a kérdésre válaszolni. Abszolút jogod van hozzá hogy utald a vezetést, én sem élvezem általában csak kell.

2022. jún. 20. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
86%

Jogsi/kocsi nélkül nagyon nem önálló az ember, és rengeteg dolog ezerszer nehézkesebb kocsi nélkül.

Fiatalon, egyedülállóan elbuszozgat az ember.

De ha családod van és/vagy valahova menni kell vagy vinni kell valamit, akkor meg vagy lőve.

Én vonatoztam, buszoztam rengeteget, nyakig felpakolva, hidegben, melegben, órákat várva a késő/kimaradó vonatra, büdösben, állva, ésatöbbi.

Mostmeg beülök a tiszta és 20 fokos kocsiba és fele idő alatt ott vagyok bárhol.

2022. jún. 20. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 Andizsuzsi ***** válasza:
80%

"igazából sosem volt szükségem jogsira"

"a vezetés az egyik oka, amiért idén vagy jövőre felmondok"


Ez csak nekem tűnik ellentmondásnak?

2022. jún. 20. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem a legtöbb ember nem azért vezetgeti az alapmotoros 15 éves szívó benzines autóját vagy épp az egykilenc tádét mert akkora élmény lenne, hanem azért mert megkönnyíti a mindennapjait


- a-ból b-be való eljutás

- munkába járás

- bevásárlás

- utazgatás

- kényelem


Aztán van akinek a munkájához kell stb.


A mai felgyorsult, rohanó világban nehezen tudom elképzelni az életet autó nélkül.


Régen buszoztam. Köszönöm, elég volt az élhetetlen menetrendhez alkalmazkodni. Ami ha esetleg sikerül, akkor meg felszállni nyáron a 65 télen a 9 fokos buszra. Már ha nem marad ki a járat éppen.

2022. jún. 20. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

5


vezetek néha a cégnél, de csak azért, mert apám a főnök, és szeretné, hogy gyakoroljak, semmi terhet nem veszek le a vállukról ezzel.

2022. jún. 20. 11:30
 8/23 anonim ***** válasza:
55%
Például ha az idősebb korosztály beteg lesz, és segíteni kellene nekik elvinni őket A-ból B-be.
2022. jún. 20. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

én is most tanulok vezetni (31 vagyok), és az oktatóm is hasonlót mondott, hogy újabban elég sok velünk egyidős tanulója van (míg pl. húsz éve amint lehetett, rohant csinálni a jogsit szinte minden középiskolás).

más a gondolkodásmód, bizonyos helyeken (pl. főváros) javultak az alternatívák, illetve alapból később jutnak a különböző életszakaszokba a fiatalok, mint régebben. nálam is az a fő motiváció, hogy közeledik a gyerekprojekt, egyébként elég jól elkolbászolnék kocsi nélkül.

2022. jún. 20. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
66%
Ez kb ugyanolyan mint a házasság meg a gyerek, ha nincs akkor ezért b@szagatni kell a másikat. Pedig a jogsi olyan mint a gyerek. K@rv@ra nem való mindenkinek.
2022. jún. 20. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!