Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Kerékpárral szabályosan...

Kerékpárral szabályosan közlekedtem, ennek ellenére sérelem ért. A furgon vezetője ingerülten viselkedett, akadályozott a szabályos közlekedésben, ráadásul igaza sem volt. Tehetek valamit ezzel utólag?

Figyelt kérdés

Óra:perc pontossággal meg tudom mondani, hogy mikor (és persze, hogy pontosan hol) történt az eset Budapest belvárosában, ahol vélhetően térfigyelő kamera is működhet.


A probléma a következő:

[link]


Itt várakoztam kerékpárral a reggeli órákban, hogy zöldre váltson a lámpa és utamat a Belgrád rakpartról az Erzsébet híd alatt áthaladva a Petőfi tér irányába folytathassam. Amíg a lámpám zöldre nem vált, addig itt a hídról letérő, Belgrád rakpartra, a Fővám tér irányába igyekvő autók haladnak át előttem. Így történt ez most is azzal, hogy kissé feltorlódtak, és egy furgon a gyalogosátkelőhelyen, illetve az azzal párhuzamosan futó sárga felfestésen (kerékpáros sáv) állt előttem, amikor zöldre váltott a lámpám. Amikor megkezdtem a szabályos áthaladást, azt tapasztaltam, hogy a furgonos egyre közelebb áll az előtte várakozó, álló autóhoz direkt azért, hogy lehetőleg annyi rést se hagyjon nekem és a mögöttem lévő többi kerékpáros részére, amennyin átférve én/mi a szabályos közlekedést folytathatom/folytathatjuk, amikor pedig megállni kényszerültem és kézzel jeleztem részére, hogy így nem férek át, ingerülten kiabálni és mutogatni kezdett, valamint láthatóan az engem érintő jelzőlámpára mutatott, mintha itt én lennék az, aki nem közlekedik szabályosan, holott ezt rosszul tudta, az én lámpám valóban zöld volt ekkor. Ingerültségére úgy gondolom, nem adtam okot, sem a kiabálását, sem a mutogatását nem viszonoztam, eddigre az előtte álló autó előrébb tudott mozdulni, így átfértem a furgon előtt és folytattam utamat, hogy a mögöttem álló többi kerékpáros se álljon miattam (pontosabban a furgon vezetője miatt).


Nem a feljelentés az elsődleges célom, de a furgon vezetője számomra világos, hogy veszélyt jelent a többi közlekedőre, ezt ma első kézből megtapasztalhattam. Tehetek valamit utólag az ügyben? Rendkívül irritálónak találom azokat az agresszív közlekedőket, akik úgy akarnak rendőrt játszani, és saját akaratukat erővel másokra kényszeríteni, hogy ráadásul még igazuk sincs. A furgon rendszámát nem figyeltem meg, típusát sem ismerem.



2022. aug. 10. 09:22
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
90%
Elokaptam volna a mobilomat es lekameraztam volna.
2022. aug. 10. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 anonim ***** válasza:
93%

ezzel nem fognak a rendőrségen foglalkozni

egyébként ok, ő szabálytalan volt, de te is, amikor úgy indultál el, hogy tudtad, nem fogsz átjutni a túloldalra, mert ugye erre is van szabály, hogy kereszteződésbe nem ragadhatsz be - pont ugyanaz a szabály, amit ő is elvétett

2022. aug. 10. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 A kérdező kommentje:
#2. Ez nem igaz. Én elindultam, amikor az én sávom kellően nagy része volt még szabad ahhoz, hogy a két, kereszteződésben ragadt jármű között folytathassam az utam. A furgon sofőrje csak ezt követően, - látván hogy elindultam - kezdett szándékosan közelíteni az előtte lévő autóhoz, hogy ne férjek át a két jármű között. A szándékát előre nem láthattam, én abban a hiszemben indultam el, hogy rendben átérhetek az úton. Ismerem az általad említett szabályt, és úgy gondolom, hogy nem szegtem meg.
2022. aug. 10. 10:03
 4/47 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem annyi történt, hogy a furgonos beragadt a kereszteződésbe és emiatt nem vette észre, hogy közben váltott a lámpája, és azt hitte, hogy "köcsög bringás" a piroson akar átmenni.


Semmit nem tudsz tenni, mert komolyabb szabálysértés nem történt.

2022. aug. 10. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 A kérdező kommentje:
#4. Rendben, köszönöm! Igen, valóban logikus, tényleg ez történhetett. Sajnálatos ugyanakkor, mert nekem annak ellenére kell viselnem az atrocitást, hogy nem én vagyok a hibás. De gondolom ha eltörném az anyázva mutogató karját, abból már nekem viszont nagyon is lenne gondom. Hol van itt igazság, gyerekek? :))
2022. aug. 10. 10:19
 6/47 Beviz Elek ***** válasza:
89%

Igen, egy paraszt volt és/vagy rosszul mérte fel a helyzetet és rosszul döntött. Lehet csak nem akarta hogy a biciklisek miatt később se tudjon kicsorogni a kereszteződésből.


Én azt nem értem hogy miért lett volna olyan hihetetlenül bonyolult mögötte elmenni és már rég mindenki elfelejtette volna. Ehelyett nekiállsz vele vitatkozni és most pedig ezen az oldalon görcsölsz.

2022. aug. 10. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 anonim ***** válasza:
Mielőtt nagyon ekéznénk mindenkit, miért nem a kerékpárúton mentél?
2022. aug. 10. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 anonim ***** válasza:

Összeakadt két hülye. Van ilyen. Valakinek a saját igaza fontosabb, mint a win-win kimenetel.

Láttam már ilyet két kocsival is:

Egyenrangú kereszteződés, az utca jobb oldala (szabályosan, fizetős helyek) tele parkolva. Az egyik autó végig jött háztömbhosszúságban a parkoló kocsik mellett, amikor a kereszteződésben neki jobbról jött egy másik, aki viszont pont erre az utcára akart balra kanyarodni. Jogilag elsőbbsége volt. Élt is vele, mert belógatta a kocsija orrát annyira a kereszteződésbe, hogy a másik ne tudjon elmenni előtte. Nem ment volna hátrébb fél métert, mert NEKI ELSŐBBSÉGE VAN, ADJÁK MEG!! tolasson vissza a másik az előző sarokig, mert ő nem köteles elengedni. (a nagybetű az illető kiabálását volt hivatott jelezni).

A másik persze csak kérte, hogy picit menjen hátrébb, hadd férjen el. De ő akkor sem.

Viszont nekem is dolgom lett volna arrafelé, és meguntam. Megkerültem a tömböt, beálltam az elsőbbségéhez kiabálva ragaszkodó mögé, és megkértem hogy álljon hátrébb. Mert amúgy én most ráakasztom a kötelet, és kirángatom a kereszteződésből, és nem érdekel mi hol sérül meg. Csak akkor volt hajlandó elkussolni és hétrébb jönni, amikor a kötelet a saját vonóhorgomra már ráakasztottam.

Nagyon sok ilyen beteg ember van az utakon...

2022. aug. 10. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 anonim ***** válasza:

"Sajnálatos ugyanakkor, mert nekem annak ellenére kell viselnem az atrocitást, hogy nem én vagyok a hibás."

Ezt jobb, ha megszokod. Főleg biciklisként. Örülj neki, hogy egy kis akadályozásnál és beszólogatásnál nem fajult tovább a dolog. Sok elmebeteg autós szeret úgy nevelni, hogy az autójával veszélyeztet. Igen, akkor is, ha amúgy tök szabályosan közlekedsz.


"De gondolom ha eltörném az anyázva mutogató karját, abból már nekem viszont nagyon is lenne gondom. Hol van itt igazság, gyerekek?"

Természetesen. Ez súlyos testi sértés lenne, aminek alap esetben 3 év a büntetési tétele. Ez teljesen igazságos, hiszen beszólogatásra nem lehet fizikai erőszak a válasz.

2022. aug. 10. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 anonim ***** válasza:

Azt hiszem félreértettem, a kerékpárúton állt keresztbe. Akkor viszont #8 mondja jól. Persze, ő volt szabálytalan, mert beragadt, aztán meg te is, a többiekkel együtt. Megy a kivagyiskodás. Nem tudom mit vártál, ha te nekiállsz mutogatni, majd a másik nem mutogat vissza. Attól még, hogy beragadt valaki egy pirosnál a dugóban, még nem lesz közveszélyes. Vagy, ha igen, akkor veled együtt az összes biciklis is, aki elindult amikor nem volt biztosított az áthaladás.

Szóval relax és kicsit több együttműködést.


#7

2022. aug. 10. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!