Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Kerékpárral szabályosan...

Kerékpárral szabályosan közlekedtem, ennek ellenére sérelem ért. A furgon vezetője ingerülten viselkedett, akadályozott a szabályos közlekedésben, ráadásul igaza sem volt. Tehetek valamit ezzel utólag?

Figyelt kérdés

Óra:perc pontossággal meg tudom mondani, hogy mikor (és persze, hogy pontosan hol) történt az eset Budapest belvárosában, ahol vélhetően térfigyelő kamera is működhet.


A probléma a következő:

[link]


Itt várakoztam kerékpárral a reggeli órákban, hogy zöldre váltson a lámpa és utamat a Belgrád rakpartról az Erzsébet híd alatt áthaladva a Petőfi tér irányába folytathassam. Amíg a lámpám zöldre nem vált, addig itt a hídról letérő, Belgrád rakpartra, a Fővám tér irányába igyekvő autók haladnak át előttem. Így történt ez most is azzal, hogy kissé feltorlódtak, és egy furgon a gyalogosátkelőhelyen, illetve az azzal párhuzamosan futó sárga felfestésen (kerékpáros sáv) állt előttem, amikor zöldre váltott a lámpám. Amikor megkezdtem a szabályos áthaladást, azt tapasztaltam, hogy a furgonos egyre közelebb áll az előtte várakozó, álló autóhoz direkt azért, hogy lehetőleg annyi rést se hagyjon nekem és a mögöttem lévő többi kerékpáros részére, amennyin átférve én/mi a szabályos közlekedést folytathatom/folytathatjuk, amikor pedig megállni kényszerültem és kézzel jeleztem részére, hogy így nem férek át, ingerülten kiabálni és mutogatni kezdett, valamint láthatóan az engem érintő jelzőlámpára mutatott, mintha itt én lennék az, aki nem közlekedik szabályosan, holott ezt rosszul tudta, az én lámpám valóban zöld volt ekkor. Ingerültségére úgy gondolom, nem adtam okot, sem a kiabálását, sem a mutogatását nem viszonoztam, eddigre az előtte álló autó előrébb tudott mozdulni, így átfértem a furgon előtt és folytattam utamat, hogy a mögöttem álló többi kerékpáros se álljon miattam (pontosabban a furgon vezetője miatt).


Nem a feljelentés az elsődleges célom, de a furgon vezetője számomra világos, hogy veszélyt jelent a többi közlekedőre, ezt ma első kézből megtapasztalhattam. Tehetek valamit utólag az ügyben? Rendkívül irritálónak találom azokat az agresszív közlekedőket, akik úgy akarnak rendőrt játszani, és saját akaratukat erővel másokra kényszeríteni, hogy ráadásul még igazuk sincs. A furgon rendszámát nem figyeltem meg, típusát sem ismerem.



2022. aug. 10. 09:22
1 2 3 4 5
 41/47 anonim ***** válasza:
90%
És a kedves kérdező, még sokszor és alapos részletezéssel föl fogja idézni ezt a brutális esetet, ami roppant mély sebeket hagyott az ő lelkivilágában.
2022. aug. 26. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/47 A kérdező kommentje:

#41. Nézd, bárki visszaolvashatja: azért szerettem volna többször is átvenni, mert láthatóan olyanoktól kaptam válaszokat, akik el sem olvasták, vagy nem értették meg a problémát. Leírtam (épp a hozzád hasonló értelmi képességű válaszolók miatt többször is), hogy szabályosan közlekedtem, és még annak állt feljebb ÉS az viselkedett agresszívan velem szemben, aki a szabálytalan fél volt. Erre jöttek a válaszok, hogy biztosan én voltam szabálytalan, vagy legalább én is, de biztosan nem csak az autós. :D


Inkább arra adj választ, hogy Neked mi bajod van! Mert az azért mégiscsak problémás, hogy én sokadjára is higgadtan reagálok bárminemű engem ért baromságra, te meg már nem először találsz be agresszív f@szkalap módon, előre eldöntve, hogy én bármit is írok, nekem nem lehet igazam. :) Te figyelj, nem te vagy véletlen a korábban idecitált miniszter a Moldova-sztoriból? :))

2022. aug. 26. 15:26
 43/47 anonim ***** válasza:

Ha egy ilyen "nem probléma" problémán valaki képes ennyit rágódni, és nem tud továbblépni, akkor annak igen szar élete lesz. Mert ami történt, az konkrétan a semmi. A nulla. Aki közlekedik, annak egy nap jópárszor nem adják meg az elsőbbséget, bevágnak elé irányjelző nélkül, stb. Csak a normális emberek nem kezdik el a témát a halál f...zába tolni, és mindenkinek bizonygatni, hogy deigenisakkorisigazukvolt. Igen, az volt, és akkor mi van? Semmi. Tovább kell menni.

Nagyon találó volt az a miniszteres sztori, semmi nem számít, sem az idő, sem a keletkező kár, de azt a teherautósofőrt helyre kell tenni, mert MEGSÉRTETTE, ohh borzalom.


Betettem a kedvenc topikok közé, mert az már látom hogy itt valaki nagyon beteg, most már csak arra vagyok kíváncsi, hogy mennyire. Mikor fogja végre elengedni, és kibírni, hogy minden egyes hozzászólónak ne kezdje el bizonygatni, hogy de neki akkor is igaza volt. Van egy tippem: egy év múlva a 10-12 oldal környékén fogunk járni.

2022. aug. 26. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/47 anonim ***** válasza:
44%

A #41 hozzászóló voltam.

Vélemény ellenvélemény, magyarázat, és már majdnem belefutottam az elmagyarázom/felhomályosítom/elmesélem/körülülírom.......stb. jópofizás témakörébe, de szerencsére jött #43, és egyszerűen röviden minősítette a T. Kérdezőt.

BETEG!

Ettől jobbat nem tudok én sem mondani erre az esetre.

Legyen ez a végszó.

2022. aug. 26. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/47 anonim ***** válasza:

mi történt?


összefoglalná valaki?

2022. aug. 27. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/47 anonim ***** válasza:

#45:

a kérdezőnek beszóltak az úton, a leírás szerint alaptalanul. Ezt kiírta magából a kérdező, már mindenki elfelejtette volna az egész kérdést. Majd az egyik válaszoló (#8) lehülyézte a kérdezőt, amit a kérdező kikért magának és azóta megy az értelmetlen veszekedés.

2022. aug. 27. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/47 anonim ***** válasza:

#45.

Összefoglalva:

egy gyerekes hiszti, amit már régen el kellett volna felejteni.

2022. aug. 27. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!