Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Kerékpárral szabályosan...

Kerékpárral szabályosan közlekedtem, ennek ellenére sérelem ért. A furgon vezetője ingerülten viselkedett, akadályozott a szabályos közlekedésben, ráadásul igaza sem volt. Tehetek valamit ezzel utólag?

Figyelt kérdés

Óra:perc pontossággal meg tudom mondani, hogy mikor (és persze, hogy pontosan hol) történt az eset Budapest belvárosában, ahol vélhetően térfigyelő kamera is működhet.


A probléma a következő:

[link]


Itt várakoztam kerékpárral a reggeli órákban, hogy zöldre váltson a lámpa és utamat a Belgrád rakpartról az Erzsébet híd alatt áthaladva a Petőfi tér irányába folytathassam. Amíg a lámpám zöldre nem vált, addig itt a hídról letérő, Belgrád rakpartra, a Fővám tér irányába igyekvő autók haladnak át előttem. Így történt ez most is azzal, hogy kissé feltorlódtak, és egy furgon a gyalogosátkelőhelyen, illetve az azzal párhuzamosan futó sárga felfestésen (kerékpáros sáv) állt előttem, amikor zöldre váltott a lámpám. Amikor megkezdtem a szabályos áthaladást, azt tapasztaltam, hogy a furgonos egyre közelebb áll az előtte várakozó, álló autóhoz direkt azért, hogy lehetőleg annyi rést se hagyjon nekem és a mögöttem lévő többi kerékpáros részére, amennyin átférve én/mi a szabályos közlekedést folytathatom/folytathatjuk, amikor pedig megállni kényszerültem és kézzel jeleztem részére, hogy így nem férek át, ingerülten kiabálni és mutogatni kezdett, valamint láthatóan az engem érintő jelzőlámpára mutatott, mintha itt én lennék az, aki nem közlekedik szabályosan, holott ezt rosszul tudta, az én lámpám valóban zöld volt ekkor. Ingerültségére úgy gondolom, nem adtam okot, sem a kiabálását, sem a mutogatását nem viszonoztam, eddigre az előtte álló autó előrébb tudott mozdulni, így átfértem a furgon előtt és folytattam utamat, hogy a mögöttem álló többi kerékpáros se álljon miattam (pontosabban a furgon vezetője miatt).


Nem a feljelentés az elsődleges célom, de a furgon vezetője számomra világos, hogy veszélyt jelent a többi közlekedőre, ezt ma első kézből megtapasztalhattam. Tehetek valamit utólag az ügyben? Rendkívül irritálónak találom azokat az agresszív közlekedőket, akik úgy akarnak rendőrt játszani, és saját akaratukat erővel másokra kényszeríteni, hogy ráadásul még igazuk sincs. A furgon rendszámát nem figyeltem meg, típusát sem ismerem.



2022. aug. 10. 09:22
1 2 3 4 5
 11/47 A kérdező kommentje:

#6. "Én azt nem értem hogy miért lett volna olyan hihetetlenül bonyolult mögötte elmenni"


Egyrészt mögötte is volt autó, másrészt akkor a tőlem jobbra lévő gyalogosok közé kellett volna mennem és akkor viszont már tényleg nem közlekedem szabályosan.

2022. aug. 10. 11:32
 12/47 A kérdező kommentje:

#7. "Mielőtt nagyon ekéznénk mindenkit, miért nem a kerékpárúton mentél?"


Kifejezetten és kizárólag csakis a kerékpárosok számára kijelölt útvonalon közlekedtem. A zebrával párhuzamosan futó sárga csíkok ezt jelzik. Fent a Google Maps linken látható.

2022. aug. 10. 11:33
 13/47 A kérdező kommentje:

#8. "Összeakadt két hülye."


Én miért lennék hülye? Belémáll valaki tök szabálytalanul és igazságtalanul és én ugyanúgy hülye vagyok szerinted? A sztorid érdekes volt, de nem igazán érzem magamra igaznak, hiszen amikor én elindultam a zöld lámpa láttán, akkor még elfértem. A sofőrön viszont kifejezetten azt vettem észre, hogy szándékosan, engem gátolva hajt kb. 1 métert előre, az előtte nem mozduló autó felé, hogy én ne férjek el, és még ő szid engem, meg feltételez olyan igaztalan dolgokat, hogy én biztos a piroson megyek át. :D

2022. aug. 10. 11:38
 14/47 A kérdező kommentje:

#9. "Természetesen. Ez súlyos testi sértés lenne, aminek alap esetben 3 év a büntetési tétele. Ez teljesen igazságos, hiszen beszólogatásra nem lehet fizikai erőszak a válasz."


Persze, világos, ezt nyilván nem írtam komolyan. Sőt, fentebb írtam, hogy én mégcsak a kiabálásban és a mutogatásban sem voltam partner. Köszi a választ!

2022. aug. 10. 11:40
 15/47 A kérdező kommentje:

#10. "Persze, ő volt szabálytalan, mert beragadt, aztán meg te is, a többiekkel együtt."


Hát nem. Ez akkor lenne igaz, ha az elindulás pillanatában is láttam volna, hogy nem fogok átférni, ennek ellenére mégis elindultam volna. Fentebb többször is leírtam, hogy egyáltalán nem ez történt. Az elindulásom pillanatában biztosított volt az áthaladásom, és nekem menet közben nem kell arra számítanom, hogy a közlekedés más résztvevője időközben változtat a felállason, és szándékosan megpróbálja meggátolni az áthaladásomat, mert ő rendőrt akar játszani.


"Nem tudom mit vártál, ha te nekiállsz mutogatni, majd a másik nem mutogat vissza."


Közel sem ugyanaz történt e tekintetben sem. Amikor láttam, hogy elállja előttem az utat, az elém nyújtott, nyitott tenyeremmel mutattam a helyzetre és kérdő tekintettel néztem a sofőrre (egy szót sem ejtettem ki a számon), amire ingerült válasz, szidalmazás és a klasszikus bemutatás volt a válasz, tehát összegezve:


- Én nem szabálytalankodtam, ő igen.

- Én nem szidalmaztam másokat, ő igen.

- Én senkinek nem mutattam be, ő igen.


Pedig az utóbbi kettőre talán inkább lett volna nekem okom, nem pedig annak, aki totál szabálytalanul jár el, és engem, a zöld lámpán áthaladót próbál a kereszteződésbe beragadtként leckéztetni.

2022. aug. 10. 11:47
 16/47 anonim ***** válasza:
Összegezve, ő szabálytalankodott, te is, te provokáltad, ő visszadta. Mindenki anyázik egy egészségeset, aztán megy a dolgára és elfelejti. Felesleges ezen pörögnöd.
2022. aug. 10. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/47 A kérdező kommentje:

#16. Nem annyira pörgök rajta, egy kérdést tettem fel. Azóta meg a félreértéseket magyarázom.


Amúgy imádom ezt a tipikus áldozathibáztató hozzáállást, amivel egyenlőségjelet akarsz tenni közém, aki szabályosan közlekedett és amúgy kulturáltan merészelte jelezni, hogy gond, ha szánt szándékkal akadályoztatják; azzal, aki viszont konkrétan szabálytalankodott, szidalmazott, ordítozot, bemutatott és úgy eleve rosszhiszeműen járt el. Azért ez milyen komoly jogérzék már b+? :D

2022. aug. 10. 12:17
 18/47 A kérdező kommentje:

#16. "provokáltad"


Ez is vérlázító feltételezés egyébként, egyáltalán nem provokáltam senkit. Szabályosan közlekedtem, mire direkt elállta az utam. És ÉN provokáltam?? :D Na menj már!

2022. aug. 10. 12:20
 19/47 anonim ***** válasza:

A rendőrség azzal sem foglalkozik, ha nagykést beléd bas**ák.

Engedd el.


Egyébként ezzel tényleg nem foglalkoznának.

Ennél cifrább esetek fordulnak naponta elő a kategóriájában.

2022. aug. 10. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/47 A kérdező kommentje:
#19. Köszönöm, gyakorlatilag már azzal lehiggadtam, hogy a kérdést kiírtam, természetesen nem fogok vele foglalkozni a továbbiakban.
2022. aug. 10. 13:49
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!