Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Kerékpárral szabályosan...

Kerékpárral szabályosan közlekedtem, ennek ellenére sérelem ért. A furgon vezetője ingerülten viselkedett, akadályozott a szabályos közlekedésben, ráadásul igaza sem volt. Tehetek valamit ezzel utólag?

Figyelt kérdés

Óra:perc pontossággal meg tudom mondani, hogy mikor (és persze, hogy pontosan hol) történt az eset Budapest belvárosában, ahol vélhetően térfigyelő kamera is működhet.


A probléma a következő:

[link]


Itt várakoztam kerékpárral a reggeli órákban, hogy zöldre váltson a lámpa és utamat a Belgrád rakpartról az Erzsébet híd alatt áthaladva a Petőfi tér irányába folytathassam. Amíg a lámpám zöldre nem vált, addig itt a hídról letérő, Belgrád rakpartra, a Fővám tér irányába igyekvő autók haladnak át előttem. Így történt ez most is azzal, hogy kissé feltorlódtak, és egy furgon a gyalogosátkelőhelyen, illetve az azzal párhuzamosan futó sárga felfestésen (kerékpáros sáv) állt előttem, amikor zöldre váltott a lámpám. Amikor megkezdtem a szabályos áthaladást, azt tapasztaltam, hogy a furgonos egyre közelebb áll az előtte várakozó, álló autóhoz direkt azért, hogy lehetőleg annyi rést se hagyjon nekem és a mögöttem lévő többi kerékpáros részére, amennyin átférve én/mi a szabályos közlekedést folytathatom/folytathatjuk, amikor pedig megállni kényszerültem és kézzel jeleztem részére, hogy így nem férek át, ingerülten kiabálni és mutogatni kezdett, valamint láthatóan az engem érintő jelzőlámpára mutatott, mintha itt én lennék az, aki nem közlekedik szabályosan, holott ezt rosszul tudta, az én lámpám valóban zöld volt ekkor. Ingerültségére úgy gondolom, nem adtam okot, sem a kiabálását, sem a mutogatását nem viszonoztam, eddigre az előtte álló autó előrébb tudott mozdulni, így átfértem a furgon előtt és folytattam utamat, hogy a mögöttem álló többi kerékpáros se álljon miattam (pontosabban a furgon vezetője miatt).


Nem a feljelentés az elsődleges célom, de a furgon vezetője számomra világos, hogy veszélyt jelent a többi közlekedőre, ezt ma első kézből megtapasztalhattam. Tehetek valamit utólag az ügyben? Rendkívül irritálónak találom azokat az agresszív közlekedőket, akik úgy akarnak rendőrt játszani, és saját akaratukat erővel másokra kényszeríteni, hogy ráadásul még igazuk sincs. A furgon rendszámát nem figyeltem meg, típusát sem ismerem.



2022. aug. 10. 09:22
1 2 3 4 5
 21/47 anonim ***** válasza:

Azt kérdezed, miért lennél hülye?

(8 vagyok)

Most már biztos hogy az vagy, mert minden egyes, szentséges és nemes, nemzetes és vitézlő személyednek ellentmondani merészelő választ tételesen megpróbáltál ízekre szedni, MERT NEKED AKKOR IS IGAZAD VAN...

Hát nincs. Aki ekkora merev f*sz (nem a szó biológiai értelmében), annak akkor sincs igaza, ha igaza van. Mert ezt olyan bicskanyitogató, tenyérbemászó stílusban adod elő, hogy elvi kérdés hogy nem lehet igazad.


Moldova György az egyik sztoriját akár rólad is mintázhatta volna:


"A teherfuvarozó vállalat igazgatója levelet kap egy minisztériumból, hogy az FN 82 -22 rndsz-ú teherképkocsi tulajdonosa és a vállalat igazgatója holnapután reggel 8-kor jelenjen meg a miniszter úr (elvtárs)irodájában.

Nagy kavarás a cégnél, kiderítik, hogy az említett kamion pilótája régi motoros, nagyon jó sofőr, soha nem volt vele semmi baj, de hát nincs mit tenni, ez az utasítás. Keresik a sofőrt, hát valahol Csehszlovákiában visz egy szállítmányt. Rácsörögnek telefonon valahol útközben (vám, mittomén), hogy haza kell jönnie. Főnök, nem lehet, romlik az áru,200 000 schilling az ára, stb. Hát vállalatvezető kocsival el, hazahozza hajnalban a sofőrt, reggel éppen betoppannak 8ra, az áru meg persze megromlott.

Ott vannak a rapporton, 8.10-kor kijön a miniszter. Odafordul a pilótához: maga járt hétfő reggel 8.30-kor a Hungárián?

- Jelentem, igen.

- Na öreg, akkor a te k**va anyádat. - majd int, hogy elmehetnek.

Kifelé menet az igazgató elhűlve kérdezi a sofőrjét, mi volt ez az egész. A sofőr megvakarja a fejét:

- Most már emlékszem erre a vadbaromra. Hétfő reggel megyek a Hungárián, erre bevág elém index nélkül egy szolgálati Mercedes, alig bírom elkerülni az ütközést, hajszál híja, hogy nem csattantam. A lámpánál mellégurultam, letekertem az ablakot, és leszóltam:

- A k**va anyáddal szórakozzál!"

2022. aug. 10. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/47 A kérdező kommentje:

#21. Én meg kezdem azt hinni, hogy veled találkozhattam reggel, kísértetiesen hasonlít a személyiségetek, mert mindketten (noha különböző módokon, de) nekem próbáltok sérelmet okozni, és még ti szidtok utána engem. :)


"mert minden egyes, szentséges és nemes, nemzetes és vitézlő személyednek ellentmondani merészelő választ tételesen megpróbáltál ízekre szedni, MERT NEKED AKKOR IS IGAZAD VAN..."


Nézd, én érvelek az igazam mellett és mindvégig a sztorihoz mások által hozzáköltött elemeket próbáltam cáfolni, mert vagy öten nekemugrottak, hogy például miért nem a bicikliúton mentem (holott írtam, hogy ott mentem), meg én minek mutogattam (holott írtam, hogy én voltam az, akinek bemutattak, és nem pedig én mutogattam). Azt szeretnéd, ha mindenki leírhatná, hogy miért feltételezi, hogy hülye vagyok, én meg le se írjam, ha szerintem tévednek? Ez lenne az elvárható magatartás szerinted? :)


A Moldova-sztori egyébként jó volt, nem ismertem még, köszi! Ugyanakkor nem rólam szól. Ha akartam volna, anyázhattam volna a helyszínen is, meg be is mutathattam volna, meg egyértelmű fizikai erőfölényemet kihasználva ki is taposhattam volna a sofőr belét. De nem akartam. Az viszont jó volna, ha mások testi épségét szándékosan veszélyeztetők nem közlekedhetnének szabadon, de a válaszok alapján el tudtam fogadni, hogy ezzel a helyzettel most nem kezdhetek semmi többet. Már nem is akarok.


"Aki ekkora merev f*sz"


Ezt egyébként némileg megadom, el tudom fogadni, hogy én ilyen ember vagyok, és nem érzem ezt sértésnek. Kifejezetten igyekszem betartani a szabályokat, mert szeretem őket, ezért is igyekeztem hangsúlyozni, hogy szinte sértőnek érzem azokat a feltételezéseket, amelyek egyenrangúnak próbálnak beállítani a fenti helyzetben leírt sofőrrel. A többször említett szabályra (ne hajts be a kereszteződésbe, amíg meg nem győződtél arról, hogy el is fogod tudni hagyni azt) kifejezetten igyekszem figyelni, és például az is jellemző rám, hogy akkor is állok a piros lámpánál, ha az összes többi biciklis sorra halad el mellettem és kb. hülyének néz (mert én biztosan nem vagyok elég élelmes ahhoz, hogy olyan emberfeletti készségek birtokában legyek, mint áthajtani a piros lámpán). Ugyanakkor távol álljon tőlem, hogy én bárki mást leckéztetni, vagy a szabályok betartására kényszeríteni próbáljak, mert én azt is szeretem tudatosítani magamban, hogy én nem vagyok hatóság, nekem erre semmiféle jogköröm nincs. Mindezeket én nem hencegésből vagy önmagam fényezése végett mondom, hanem mert hozzátartozik a személyiségemhez, és úgy gondolom, hogy könnyebbé teszi megérteni a fenti szituációt az én szemszögemből.


"annak akkor sincs igaza, ha igaza van"


Lefordítva: ha igazam is van, mindig lesznek forrófejű emberek körülöttem, akik ezt már csakazértse, egyfajta dacból, sértődöttségből nem fogják elismerni. Ez mondjuk nem volt újdonság, már szinte megszoktam. De nem érdekel. Az igazságot ugyanis szintén nem érdeklik és nem befolyásolják az érzelmeid.

2022. aug. 10. 18:04
 23/47 anonim ***** válasza:

Mondom hogy beteg vagy.

El sem olvastam, amit idehánytál, mert annyit te nem érsz.

A terjedelméből csak azt láttam, hogy nem bírod elviselni, ha bármi áron is, de nem lesz igazad, és azt sem, hogy nem a tiéd az utolsó szó.


A furgonos valóban hibázott. Mert csak mutogatott, anyázott. Pofán kellett volna úgy vernie, hogy elszállj.

2022. aug. 10. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/47 anonim ***** válasza:
44%

most már van tippem kijelentette fel az önkéntes állatvédöket , mikor megálltak 20 percre reggelizni.


a Balázsék műsorában is volt erről szó.

2022. aug. 11. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/47 anonim ***** válasza:
Jaja, ez a véglény lehetett. Összeférhetetlen kretén.
2022. aug. 11. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/47 anonim ***** válasza:

"Kerékpárral szabályosan közlekedtem"


egyszer, nagy ügy.


amikor nem vagy szabályos,akkor is ennyit írsz?


járdán szabálytalanul kerékpárral, piros lámpa figyelembe nem vétele, zebrán áthajtás, stb.

2022. aug. 11. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/47 A kérdező kommentje:
Szóval ti akarjátok rámbizonyítani, hogy én vagyok a beteg, meg a hülye? Van baj a toronyban, srácok! :)
2022. aug. 11. 11:17
 28/47 anonim ***** válasza:

Tudjuk hogy van baj, nálad.

De nem baj, szidd csak a sok hülyét, aki szembejön az autópályán, lényeg hogy te jó helyen és jó felé mész.

2022. aug. 11. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/47 Alex Fly ***** válasza:
55%

Engedd el...

Én is már többször talákoztam olyan tulokkal, akinek arra állt fel, hogy akadályozta a másik közlekedését. Jogilag nem sokat tehetsz: ha bárki foglalkozna ilyesmivel, akkor nem tehetne mimdenki azt az utakon következmények nélkül, amit akar. Emberileg meg az ilyen nagyfokú egoizmus és irigység ezen kombináviója már önmagában is büntetés annak a szerencsetlennek, aki kénytelen együtt élni vele...

2022. aug. 11. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/47 A kérdező kommentje:

#28. Nagyon megható, főleg azok után, hogy a másik válaszolóval nagyjából annyi az érvetek, hogy túl nehéz elolvasni azt a sok szót, amit írtam, így inkább az alapján vádoltok és vontok le következtetéseket, amit ti találtatok ki. :D


#29. Egyetértünk, köszönöm!

2022. aug. 11. 13:22
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!