Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Kinek van igaza, ha én az...

Kinek van igaza, ha én az autóút gyorsító sávjából sorolok be, a szélső sávban nincs senki, megkezdem a besorolást de aki a belső sávban van, hirtelen kisorol a külsőbe, miközben ugye én már elkezdtem a besorolást?

Figyelt kérdés
2023. márc. 24. 08:47
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
38%
Hivatalosan annak van elsőbbsége aki már az úton halad.
2023. márc. 24. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
61%
Itt milyen igazságról van szó?
2023. márc. 24. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
32%

1. Mindkettő az úton halad.


Nem értem mi a gond. Te külsőből belsőbe váltasz. Ő bentről ki.

És?

2023. márc. 24. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
34%
Neked van elsőbbségadási kötelezettséged. Tehát legjobb esetben is osztott felelősség lenne.
2023. márc. 24. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
69%
Ha irányjelzővel jelzed a besorolási szándékokat, és melletted a külső sáv szabad, viszont a belső sávban közlekedő még nem indexelt, akkor a gyorsítósávból besoroló jön jobbról a két jármű közül.
2023. márc. 24. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
52%

A legtöbb helyen ki van téve a gyorsitó sávnál az elsőbbség adás kötelező tábla.

EZ vonatkozok rád.

2023. márc. 24. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
41%
6. Üres sávnak milyen elsőbbséget kell adni?
2023. márc. 24. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
63%

7. Sávnak?


"„Elsőbbségadás kötelező” (9. ábra); a tábla azt jelzi, hogy az útkereszteződésben elsőbbséget kell adni a keresztező (betorkolló) ÚTON (...) érkező jármű részére."

2023. márc. 24. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%

7. Jól ismerem a szabályokat!

Ha egy + alakú, többsávos, párhuzamos közlekedésre alkalmas útra hajtanék, jobbra kanyarodva, külső sávba, akkor ha a külső üres, akkor te megvárod, míg a belső is kiürül? Mert, hogy erről kérdez. A geometria más, de lényegtelen!

Van 2+1 sáv. bal, jobb (belső, külső mindegy) és a gyorsító. A jobb sávban nincs forgalom, a balban igen. Akkor miért nem mehetnék át a jobb sávba, minden izgalom nélkül?

Nálunk megszokott, hogy szinte üres pályán a belsőben mennek, a külsőn alig van forgalom, vagy üres. Szabálytalan.

A kérdezett helyzetben nem tudom, miért megy a másik a belsőbe, de hogy a hirtelen sávváltása nem olyan, amire számítani kellene.

2023. márc. 24. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%

Úgy látom, nem mindenki érti a kérdést.

Autópálya, a kérdező felhajt az autópályára, és a gyorsítósávból szeretne besorolni a jobb szélső forgalmi sávba.

A másik autó a belső sávban halad, és a jobbra tartási kötelezettségnek megfelelően(?) szeretne kisorolni a szélső sávba.

A kérdőjelet pedig azért raktam ki, mert a szabályokkal ellentétes a hirtelen, ami a kérdésben szerepel, viszont arról nem vagyok meggyőződve, hogy valóban hirtelen, vagy csak a helyzet mentésére lett kitalálva, hogy "hirtelen jött át"

Alapvetően ugyanis a gyorsítósában haladónak kell elsőbbséget adni az autópályán haladónak, tehát, ha a belsőben érkezik jármű, arra is számítani kell, hogy az sávot válthat, és akkor elsőbbsége van.

Viszont a belső sávban haladóra is vonatkoznak szabályok, irányjelzés, körültekintés után válthat sávot, "hirtelen nem.

A besorolásra készülő jármű vezetőjének ajánlott elkerülni az ilyen helyzeteket, ha lehetséges, ha túl közel van mögötte a belső sávban valaki, és van még idő rá, inkább várja meg, amíg az elhalad mellette, annak van elsőbbsége, akkor is, ha sávot vált, és nehéz azt bizonyítani, hogy mennyire volt hirtelen a sávváltása, esetleg nem is jelzett, stb.

2023. márc. 24. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!