Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Kinek van igaza, ha én az...

Kinek van igaza, ha én az autóút gyorsító sávjából sorolok be, a szélső sávban nincs senki, megkezdem a besorolást de aki a belső sávban van, hirtelen kisorol a külsőbe, miközben ugye én már elkezdtem a besorolást?

Figyelt kérdés
2023. márc. 24. 08:47
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:

Nagyon nem mindegy, hogy a városban, araszolgatva, de még az ottani utazó sebrsséggel betolakodást autóúton, autópályán is egy az egyben "előadni".

Baleset esetén pedig a szabályokat, azok betartását veszik elő.

2023. márc. 24. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:

#19: "Hol van leírva a KRESZ-ben, a törvényben, hogy "annak van elsőbbsége, aki előbbre van"?"

Sávváltáskor is tartanid kell a biztonságos követési távolságot, így ha 2 kocsihosszal előtted valaki ugyanabba a sávba sorol, mint te, neked meg kell várnod míg kialakul a távolság.


De amúgy az sincs leírva a KRESZ-ben, hogy a gyorsítósávról érkezőt segítsd a besorolásban, mégis ez az ésszerű

2023. márc. 24. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
7. Te se vagy nagyon erős kreszből.
2023. márc. 24. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:

23. Miért is?


Leírtam már, de a kedvedért újra:


Az útnak van elsőbbsége, és nem csak azon szabályosan haladóknak. De ha te egy elsőbbségadás kötelezőhöz érsz, többsávos, párhuzamos közlekedésre alkalmas úton, jobbra kanyarodnál, a külső sávban se közel, se távol nincs jármű, akkor mi a retkest kellene csinálni, mint szépen bekanyarodni? Várjam meg amíg kitavaszodik, vagy mit?

2023. márc. 24. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!