Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Kinek van igaza, ha én az...

Kinek van igaza, ha én az autóút gyorsító sávjából sorolok be, a szélső sávban nincs senki, megkezdem a besorolást de aki a belső sávban van, hirtelen kisorol a külsőbe, miközben ugye én már elkezdtem a besorolást?

Figyelt kérdés
2023. márc. 24. 08:47
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
#10 erről beszéltem én is az egyes válaszomban, de jött a lepontozás mert a sok okos nem képes értelmezni a kérdést.
2023. márc. 24. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
46%
#5 és az kit érdekel hogy ki jön jobbról?? Nem egyenrangú utakról beszélünk, az autóút egyértelműen felsőbbrendű, így annak van elsőbbsége aki már rajta halad, akár belső akár külső sávban!!
2023. márc. 24. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
0%
Nem, te nem ezt írtad. Annak van elsőbbsége, aki már az úton halad. Ha a gyorsítósáv az út része. Aki azon megy, az már azon az úton halad, amelyik korábban ment fel arra az útra.
2023. márc. 24. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
42%
sávváltásnál annak van elsőbbsége, aki előbbre van, ha pont egymás mellett vannak, akkor annak, aki jobbról vált.
2023. márc. 24. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
52%

Akik a helyes válaszokra pirosat nyomnak, lapozgassanak csak bele a tankönyvbe, de még jobb, ha a rendeletet olvassák át.

Pl. a 14. válasz teljes mértékben helytálló.

2023. márc. 24. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
0%
Húú mennyi idióta van itt édes istenem.
2023. márc. 24. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:

16. Ez nagymértékben előreviszi a kérdést. Nem gondolod?

És melyik válaszokra gondolod, hogy talán helytelen?

2023. márc. 24. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
61%
#14 de ha elsőbbségadás kötelező táblája van a gyorsítósávban lévőnek, akkor ez nem áll meg. Viszont ha ha vizsgálat lesz az ügyből az első kérdés az lesz, hogy a belsőben haladó miért pont akkor váltott sávot és miért nem próbálta meg segíteni a másik, megszűnő sávból érkező besorolását. Normális ember látja, hogy felhajtó közeledik és bemegy/bentmarad a belsőben ha teheti.
2023. márc. 24. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
47%

Hol van leírva a KRESZ-ben, a törvényben, hogy "annak van elsőbbsége, aki előbbre van"?

Ilyen válasz lehetőségeket én csak az elméleti vizsgára készülve, a tesztek során olvastam, a KRESZ-ben nem.

Vannak, akik szerint az útkereszteződésben is annak van elsőbbsége, aki hamarabb ér oda.

A KRESZ-ben szabályok vannak, sok esetben nem is egyetlen szabályt kell betartani, hanem többet is, de egyetlen olyan sincs, hogy "annak van elsőbbsége, aki előbbre van"

2023. márc. 24. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

19. Igazad van, de a Trabant szó sem szerepel a kreszben.

Az elsőbbség lényege az, hogy az egyszerre történni akaró dolgok sorrendjét határozza meg.

Nem tudunk áthatolni egymáson, valami megoldás kell.

Példa: tolatás.

Ügye senkivel szemben sincs elsőbbségem. De ha pl. egy várakozóhelyen elkezdek tolatni, és közben oda ér valaki, nem mondhatja, hogy na de tűnj előlem, mert én előre megyek. Nem kezdhetek hátra menni, amikor mögém közeledik. De ha a művelet hosszú, nem várható el, hogy a távol lévő, esetleg látható járművet is megvárjam.

Balra kanyarodnék, de közben gyalogos érkezik, el kell engednem. Ha közelben nincs szemben jövő, miért ne kezdhetnék kikanyarodni? Hogy ne tudjon kikerülni jobbról, aki menne egyenesen?

2023. márc. 24. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!