Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Hányadikra sikerült a forgalmi...

Hányadikra sikerült a forgalmi vizsga, illetve volt-e köztetek vizsga stresszes?

Figyelt kérdés

Gyakorlati órákon jól vezetek, néha persze becsúszik egy egy kisebb baki, például elkalandozok és máshová sorolok be (szabályosan), vagy minimálisan túllépek 1-1 sebességhatárt. Körforgalomban néha elfelejtek visszanézni a kijárat előtt..

De alapvetően azt kell mondanom hogy jól megy a vezetés. Viszont nemtudok levizsgázni. 3x megbuktam, ebből az első az gyors menet volt kisebb baki miatt, nem volt balesetveszély, másodjára nagyon eltudtam lazulni érdekes mód, felvoltam dobódva az autó kezelés nagyon jól ment, viszont egy kicsit túl óvatosan vezettem lakott területen kívül és nem előztem.. Harmadjára pedig valamiért nagyon izgultam és többször is sikerült lefulladnom, eltévedni is, a vége egy szabálytalansággal végződött, balesetveszély nem volt, de abszolút a legrosszabb vezetésem volt az első órák óta. És bennem van a para, mert még 2 lehetőségem van ami nem olyan sok, és mi van ha megint bepánikolok és hülyeséget csinálok. Nem tudom mi volt a lefulladás oka sem, annyira felfokozott állapotban voltam. Szinte biztos vagyok benne hogy nem fogtam meg elég ideig a kuplungot, kis gáz után azonnal felengedtem, talán leugrottam róla. Kicsit elment már a motivációm, tudom hogy alapvetően nem szokott velem probléma lenni apróbb figyelmetlenségeken kívül, de vizsgán valahogy le kellene küzdenem magamban azt hogy tétre megy a dolog. A parkolásig egyszer sem jutottunk még el a vizsgán. 50 perc arra sok, hogy mindent mindenhol tökéletesen csinálj, visszanézések tükör holttér, parkolások, sebességkorlát, motorféket használd ki. Én nem tudom, annyi hülye (elnézést) van az utakon, némelyikre egy szalmaszálat sem bíznék rá mégis vezet, kapott jogosítványt. Nekem pedig egyre inkább esik a motivációm. Hasonló cipőben bárki?



febr. 13. 23:29
 1/6 anonim ***** válasza:
84%

Nekem autóra és motorra is elsőre. De motorral meg is lett késleltetve a vizsga, mert nem mindig ugyanazza az oktatóval mentem vezetni, és az engem kicsit jobban kistresszelőnél csináltam olykor hibákat, ami miatt azt mondta, hogy nem enged következő vizsgaalkalomra jelentkezni, a másik oktató meg egy héttel később nem értette, miért nincs még jogsim. Viszont a szigorúbbnak volt igaza.

A vizsgákon valahogy soha nem stresszeltem. Soha életemben nem stresszeltem vizsgákon, már 17 évesen a B jogsinál is tudtam, hogy a vizsga még az óránál is stresszmentesebb, mert órán még rád szól az oktató, de vizsgán az útvonal diktálásán kívül mindenki csendben van, és tudtam, hogy amint jogsim lesz, minden családtagom mindenbe bele fog szólni, miközben bömböl a rádió, és nem lesz az anyósülés előtt ott a pótpedál, hogy valaki közbeavatkozzon, ha hülyeséget csinálok. A vizsgán kb. minden stresszfaktor ki van iktatva.

Vizsgán a közhiedelemmel ellentétben NEM MEGY TÉTRE A DOLOG. Majd amikor a feleséged és két gyereked ül az autóban, és te felelsz az életükért, na, akkor megy tétre a dolog, és erre ne is jogosítsanak fel senkit, aki azon a nyamvadt vizsgán ismerős úton 50 percig nem képes figyelni, mert utána kap egy jogsit, amivel akár napi 12 órát vezetgethet a kontinensen bárhol felügyelet nélkül.

febr. 13. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Illetve nem csak két lehetőséged van már, hanem végtelen, amíg nem jár le az elméleti vizsga utáni két év. Az, hogy elmész PÁV-ra, semmit nem jelent, amíg nincs olyan fizikai vagy pszichés problémád, amivel amúgy is foglalkozni kéne, azon mindenki átmegy, formalitás.
febr. 13. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
66%
"annyi hülye (elnézést) van az utakon, némelyikre egy szalmaszálat sem bíznék rá mégis vezet, kapott jogosítványt" de ők közben lettek hülyék, gondolj bele, milyen hülyék lennének, ha a forgalmi vizsgán is hülyék lettek volna :D
febr. 13. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekem negyedjére sikerült a forgami vizsgám. Első alkalommal parkoláskor nekikoccantam a szegélynek. Ezt jogosnak éreztem, mert azóta rájöttem, hogy azért történt, mert nem tudtam fogásponton tartani az autót, előregurult és bumm. Másodjára nem néztem be egy jobbosba, ez is jogos balesetveszélyes. Harmadjára végig vezettem a vizsgát, hibátlan parkolás és megfordulás, és a végén közölte a nő, hogy ez 12 hibavonal lett. Ezt már én és az oktatóm is igazságtalannak tartottuk. Kettesével húzgálta a rubrikákba a vonalakat. Negyedjére átmentem,azóta a napi szinten vezetek. Erős volt bennem a vizsgadrukk és én sajnos az a tipus vagyok akire stressz nem túl pozitivan hat.
febr. 15. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Harmadjára.


-Az elsőn egy rosszindulatú vizsgabiztost kaptam, megbuktatott úgy, hogy csak erősen belemagyarázva voltam szabálytalan.


-A másodikon rosszul voltam (egészségügyileg), teljesen kikerültem a fókuszból és hülyeséget csináltam, bukó nyilván. Itt egyébként egy teljesen normális arc volt a vb.


-A harmadikon egy tündéri hölgy volt a vb, már az első 4 percben levágta hogy van egy némi "nempapírralmegy" rutinom, mégcsak nem is a vizsgaútvonalon mentünk, egész idő alatt beszélgettünk és nulla hibával meglett.

febr. 27. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Negyedjére mentem át, szintén nem azért, mert ne tudtam volna vezetni. Az oktatóm szerint simán 1. vagy 2. alkalommal átmehettem volna, ha nem izgulok, és nem bonyolítom túl a dolgokat.

A 3. bukásom után tudtam elengedni a stresszt ami minden vizsgámat tönkretette, vizsgákon mintha más személy ült volna be a kocsiba mint gyakorlati órán :D

Semmiképp ne add fel, ha már ennyi pénzt és energiát fektettél bele.

márc. 9. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!