Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mennyit fizettél a városi...

Mennyit fizettél a városi vizsgádért (vizsgabiztosnak)? elsősorban pestiek válaszoljanak

Figyelt kérdés
2011. jún. 21. 10:24
1 2 3 4 5
 31/46 anonim ***** válasza:

Betokosodott hülye, ez jó.

Gratulálok. Értelmi szintednek megfelelő párbeszédet folytatunk. Azt mondd meg nekem, minek kellet a 3 oktató? Mindhárom azt mondta, hogy rosszul vezetsz?! Egyébként, ha nem haragszol, kikérem magamnak, hogy már három válaszodban is megmutattad a kultúráltságodat. Lefogadom, hogy legalább 18 éves mestersofőr vagy. Az ilyenek tudnak az idegbajba kergetni az utakon. Néha nem kell az ekkora nagyképűség, mert koppanni fogsz. Nem jöttél még rá?!

2011. jún. 21. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/46 A kérdező kommentje:

azért cseréltem le őket, mert mindegyik jött ezzel a fizetős dumával. a harmadikat azért tartottam meg, mert nem láttam ennek a végét. nekem időre kellett a jogsi (munkához). és pesti jogsit akartam, nem ilyen ingerszegény vidéki lovaskocsi hajtó jogsit.

azért eszedbe juthatna, hogy te is voltál kezdő, nem tudom kinek képzeled magad. általánosítgatsz mikor nem is ismersz. tahó vagy és ez szégyen 100 000 km után. lehet, hogy ilyen vagyok 19 000 kilométer után, de remélem ha megélem a 100 000 nem leszek ekkora gyökér mint te!

2011. jún. 21. 18:34
 33/46 anonim ***** válasza:

A GYK szabályainak eleget téve először leírom a kérdésre a választ, majd elmagyarázom a jelenlegi Mo-n levő helyzetet, mert sajnos a kérdező sok dologgal nincsen tisztában.



A válasz: semmit nem fizettem és minden meglett bunda nélkül elsőre.


A helyzet:

Jelenleg Bp-en az iskolák és oktatók az árverseny miatt irreálisan egymást alul licitálják. Annyira, hogy olyan óradíjakat találnak ki, amiből egy órát normálisan lehetetlen megcsinálni, mert még a benzin sem jön ki belőle, nemhogy a többi költség. Ma aki 2000-2100 óradíj alatt csinálja, az nem él meg belőle, értelemszerű módon, hiszen ilyen óradíj alatt lehetetlen kitermelni egyáltalán a kiadásokat is, nemhog még nyereséget csinálni. Sok iskola mégis kiírja az 1800-as órabért. Az oktató nem hülye, nem ingyen dolgozik.

Két dolgot tehet:


- így vagy úgy de rávesz arra, hogy a drágább pótórákig eljuss, és az immáron 2300-2400-as díjakon próbálja behozni a veszteséget


- terjeszti a "lefizetés nélkül megbuksz" teóriát. És mennyit tesz zsebre? Konkrétan az egészet, abból a VB-ig nem sok jut el, szerintem konkrétan semmi. Ha meglett a vizsgád, akkor azért lett meg, mert jól vezettél, és egyébként is meglett volna. Ha nem lett meg, akkor "ez a VB nem volt lefizethető". Ha jól is vezetsz, de az oktató még nem érte el a nullszaldós szintet sem (1800-ból nehezen fog menni), akkor direkt megbuktattat, pl úgy hogy beletapos a fékbe, mert ez a legegyszerűbb módszer. Egyértelmű bukás, nem kell magyarázkodni senkinek semmiről.


Az iskolaválasztást én nem bíztam a véletlenre, kiolvastam a fél internetet, sőt még egy ex VB-vel is beszéltem telefonon. A végén egy olyan iskolát sikerült választanom, ahol MINDENKI, de főleg a tulaj és a legjobb oktató elítéli a lefizetést, ezért ott ez szóba sem kerül. Becsületesen oktatnak, akkor küldenek vizsgázni ha már valóban felkészült vagy. Aki bukik az valóban azért bukik, mert hibázik. Aki átmegy az pedig azért, mert jól ment neki, és nem azért mert ennyit vagy annyit csengetett. És tudod mi a meglepő? Így is egész jó a vizsgaarány, sokaknak sikerül elsőre, sőt másodjára is, aki eljut a 3. vizsgáig az általában ténleg azért, mert nagyon szerencsétlenül jöttek ki a vizsgái. Nem egy tanuló jött át ebbe a suliba úgy, hogy előtte Xszer bukott máshol, majd itt elsőre meglett, garantáltan lefizetés nélkül. Vajon miért?


Nem azt mondom van olyan VB aki a lefizetésre utazik, de 100ból 1. A VB-knek nem érdekük elfogadni kenőpénzt, mert ha kiderül örökre letiltják őket, soha többet nem lehetnek VB-k.

2011. jún. 21. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/46 anonim ***** válasza:

És akkor a másik dolog az "ilyen olyan apróság miatt megbuktatott".


A VB joga hogy eldöntse kit enged az utcára. Nehéz dolog ez a vezetés, mert teljesen szubjektív. A VB-nek sok dolgot kell mérlegelnie (a szabályos és jó vezetésen kívül), többek között azt is, mennyire látja rajtad azt, hogyha kienged az utcára, akkor jó sofőr lesz belőled. Tudsz figyelni mindenre, a forgalomra, a többi közlekedőre, stb...


Van olyan VB aki ezt szívügyének érzi, és fontos neki, hog csak olyan kapjon tőle jogsit aki valóban jó, van aki csak azt nézi hogy szabályosan és többé kevésbé jól vezess, akkor már átenged.


Igen sokan panaszkodnak, hogy "olyan semmiség miatt mert nem néztem a tükörbe megvágott". A helyzet az, hogy amit te semmiségnek érzel, az nem biztos hogy valójában az. Ha a VB azt érzi rajtad (és ilyen az értékelőlapon nincs) hogy sose nézel a tükörbe, és valszeg később sem fogsz ha kiszabadulsz, azaz úgy fogsz vezetni hogy fogalmad sincs mi történik körülötted "vakon mész", akkor lehet inkább megbuktat. Nem is biztos feltétlenül ezért, akár talál mondvacsinált ürügyet.


Hidd el hogy aki jól vezet, azt átengedik elsőre, komoly indok nélkül a VB nem fog buktatni. Jó van ilyen, 100ból 1, de nem tömeges mint ahogyan azt híresztelik.


De itt a GYK-n is van egy szakoktató mohodswave kolléga, szerintem ő is meg fogja erősíteni amit írtam, ahogy láttam ő is a normálisabb oktatók közé tartozik, aki nem a lehúzásra, meg lefizetésre utazik...

2011. jún. 21. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/46 anonim ***** válasza:

"elsőre úgy buktam el, hogy minden szart (pl túl gyorsan mentem, nem vagyok elég körültekintő ilyenek) kitaláltak hibának. a végén csak lestem, hogy megbuktattak. pedig jól vezettem és elhittem hogy képes vagyok rá!"


A gyorshajtás akár 1km-el is, már bukás. Erre nekem az oktatóm külön felhívta a figyelmem, hogy 1el sem léphetem túl, az kresz sértés, azonnal vége a vizsgának, mindenféle további indoklás és vita nélkül. A VB-k nem hülyék. Rá se néznek az órára és tudják mennyivel mész. De ha meg rápillantanak az órára, és többet mutat, pláne. Persze van aki továbbenged, de ha már a 20. percben is többször hajtottál gyorsan, akkor már lehet én is kivágnálak...


"Nem vagyok elég körültekintő":

Ez is simán bukóok: a nem elég körültekintés adott helyzetben egyenlő a baleseti veszélyhelyzet okozással...


Szept.ben lett meg a jogsim. MIóta vezetek másképp látom a dolgokat. Hidd el nekem, a "nem elég körültekintő" nagyon veszélyes dolog. Már többször volt ebből majdnem balesetem... Persze, többek között az is benne volt hogy még tapasztalatlan voltam, most már egy életre megjegyeztem hogy mindig nagyon kell figyelni, elég 1 sec. kihagyás és már ott a baj. 1 sec. alatt 10m-t tesz meg a kocsi. Ez pontosan azt jelenti, hogy körülnézel nincs senki, jaj de jó, elindulsz a saroknál. Mire a kocsid beér a kereszteződésbe (2 sec múlva) a 20-30m-ről jövő autó éppen telibe ver...

2011. jún. 21. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/46 A kérdező kommentje:

először is köszönöm a terjedelmes választ!


azonban van itt egy érdekes dolog: amikor én először "megbuktam" a városin (hozzáteszem abban a pillanatban elég ideges voltam és utólag jöttem erre rá) akkor a VB egy kis cetlire írta fel a hibáim. olyanokat, hogy nem voltam elég körültekintő, vagy hogy túl sokat foglalkoztam a sebváltóval. tehát olyan okokat ami nem egyből "beletaposásos" indok. és a végén odaadott egy lapot, amit alá kellett írnom. az alján kellett aláírni és a közepe szó szerint ki volt takarva! egy plusz lap volt rátéve és rögzítve volt oldalról ilyen kis papírbiztosítókkal. a tetején a nevem volt.

namost,

hibás voltam akkor, hogy olyan papírt írtam alá, ami nem volt kitöltve. én utána ennek másolatát nem kaptam meg, mikor másodszorra meglett a vizsga kaptam róla papírt! utólag az oktatómmal azt beszéltük, hogy azért volt letakarva, mert amiket felírt papírra indokok nem voltak elegendőek, mert azok csak hibapontok, amiből ha sok összejön akkor bukok meg.

ez most akkor mi volt? tudom itt én voltam a hülye, de abban az izgalmi helyzetben túl gyorsan történtek az események és nem volt időm lereagálni a dolgot.

2011. jún. 21. 22:53
 37/46 anonim ***** válasza:

Ja igen, mielőtt kapnám az ívet: ezek olyan kereszteződésekben voltak, ahol igyekeztem körültekintőnek lenni, figyelni, de mégsem láttam a másikat. Azóta ezekben a kereszteződésekben már többször láttam összetört kocsikat, tehát nem csak én szívtam meg, rosszak ezek a beláthatatlan kereszteződések...


Fontos amúgy még a hozzáállás is. Ha a VB kicsit is azt érzi rajtad hogy félvállról veszed, vagy nem veszed komolyan, ugyanúgy ki fog vágni...

2011. jún. 21. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/46 A kérdező kommentje:

nem elég körültekintő, gyorshajtás ezek:

én nem értek egyet hogy ezeket csináltam volna. ezek pont olyan indokok, amit nem lehet bizonyítani utólag!

2011. jún. 21. 22:55
 39/46 A kérdező kommentje:

hozzáállás:

tudod mi volt a marha nagy szemétség? hogy nagyon durván hozzáálltam, komolyan vettem, mert tudtam hogy időre kell megcsinálnom a munka miatt! (most futár vagyok)

2011. jún. 21. 22:56
 40/46 anonim ***** válasza:

Na ez a másik:

Az oktatók (ezt szinte minden második ilyen jellegű GYK kérdésnél érzem) nem mondják el hogyan zajlik egy vizsga, mi hogyan történik és miért.


A vizsga 3 esetben érhet véget sikertelenül:

- beletaposós, egyértelmű (bár mint írtam nem, mert ha az oktatód genyó és meg akar buktatni, meg tud, de mindegy, a lényeg hogy ez világos)


- ha a kis hibavonalakból összejön X (talán 10?)


- és ami a legfontosabb: ha visszaérsz a vizsgahelyre a VB még akkor is megvághat! Mondhatja azt, hog ugyan nem volt semmi különös, de mégsem sikeres! Ezt sokan elfelejtik. Ez az ún. ilyen szubjektív lehetősége a VB-nek. Az oktatóm mesélte hogy votl olyan tanulója aki így bukott. Visszaértek, látszólag minden ok, majd közölte a VB hogy bukta mert, így meg úgy....


Attól függetlenül azt nem érzem korrektnek hogy az értékelő lapot takarva iratta alá, ilyet nem lehetne csinálni... Persze ideges voltál, ez valamennyire természetes...


Nem lehet tudni így utólag hogy azért csinálta így, mert az összbenyomás miatt akart megbuktatni, vagy csak simán szemét volt. Ezt már vélhetően sosem fogjuk megtudni...

2011. jún. 21. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!