Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ti szoktatok segíteni látássér...

Ti szoktatok segíteni látássérült embereknek az utcán / tömegközlekedési eszközön? Ha nem, miért?

Figyelt kérdés

Ez amolyan magánfelmérés, én is látássérült vagyok, így némi tapasztalatot nekem is sikerült összegyűjteni, hogy nagyjából milyen korosztály, és melyik nem képviselői segítőkészebbek.

Sokaktól hallottam, hogy szívesen segítenének, de nem tudják, hogy mit kezdjenek a helyzettel, hogyan segítsenek. Ez igaz?

Légyszi kort és nemet is írjatok!

Ha van kérdésetek, én is szívesen válaszolok.



2013. febr. 23. 01:17
1 2 3 4 5
 41/48 anonim ***** válasza:
Hááát, jó nagy balfék az a vak ember, aki így "oktatott" ki téged a vakokkal szembeni "fellépésről".
2013. ápr. 6. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/48 anonim válasza:
A megszokott útvonalon miért kellene segítség?
2013. ápr. 6. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/48 anonim ***** válasza:
Ismerkedés, beszélgetés... "ürügy". Ha te ilyen helyzetben lennél, te is nagyon örülnél annak, ha valaki egyáltalán hozzád szólna. Kedvesen is vissza lehet utasítani a segítséget, de azt hiszem a lényeg nem is ezen van, hanem a kapcsolatteremtésben.
2013. ápr. 6. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/48 anonim válasza:
Godolhatod, hogy ezek utan inkabb kerulom az ilyen helyzeteket, mert o ezt mondta. Mondjuk nem is talalkozom vakokkal erre amerre elek. Nyilvan ha veszhelyet van akkor segitek ettol fuggetlenul is, mert nem vagyok paraszt.
2013. ápr. 6. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/48 anonim válasza:
43, miért gondolod, hogy ha ilyen helyzetben van valaki, az örül, ha szólnak hozzá? Aki vak, ahhoz nem szólnak?
2013. ápr. 6. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/48 anonim ***** válasza:

42. válaszoló!

Itt vakokról van szó, nem autistákról. Nem a vakok azok, akik nem zökkennek ki a megszokott napi életritmusukból.

Miből gondolod, hogy egy vak mindig ugyan azon az útvonalon közlekedik csak, miből gondolod, hogy nem megy olyan helyen, ahol ritkán jár? Sőt, a megszokott napi útvonalán sem árt szerintem segíteni neki pl. az úttesten átkelni. Mert ugye hiába van a megszokott útvonal, az autók nem megszokott rendszer szerint érkeznek. Ezen kívül lehet útfelbontás is pl. Vagy mondjuk a buszmegállóba sem ugyan abban a pillanatban érkezik ugyan az a busz minden nap.

2013. ápr. 6. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/48 anonim válasza:
Kicsit félreértettél. Persze, hogy nem mindig ugyanarra járnak. De ők is kérhetnek segítséget, ha nem megy valami.
2013. ápr. 6. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/48 anonim válasza:
Ha néhányszor próbáltál segíteni, de alpári módon elutasítottak akkor egyre kevesebb kedved lesz legközelebb.
2013. ápr. 7. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!