Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ti szoktatok segíteni látássér...

Ti szoktatok segíteni látássérült embereknek az utcán / tömegközlekedési eszközön? Ha nem, miért?

Figyelt kérdés

Ez amolyan magánfelmérés, én is látássérült vagyok, így némi tapasztalatot nekem is sikerült összegyűjteni, hogy nagyjából milyen korosztály, és melyik nem képviselői segítőkészebbek.

Sokaktól hallottam, hogy szívesen segítenének, de nem tudják, hogy mit kezdjenek a helyzettel, hogyan segítsenek. Ez igaz?

Légyszi kort és nemet is írjatok!

Ha van kérdésetek, én is szívesen válaszolok.



2013. febr. 23. 01:17
1 2 3 4 5
 11/48 anonim ***** válasza:
100%
Egyszer akartam segíteni egy vaknak, de elküldött a búsba hogy kopjak le mert ő is elboldogul. Elhiszem hogy utál mindent meg mindenkit de nem esett túl jól.
2013. febr. 23. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/48 anonim ***** válasza:
95%
Szívből kívánom mindenkinek, aki nem képes az ilyen beteg embereken segíteni, hogy tudják meg milyen érzés annak lenni. Az meg, hogy egy babakocsis anyuka kirabol, azért nem segítesz, hagyjuk már... Lusta f'sz vagy, azért nem segítesz. Sajnos a minap láttam a buszról, hogy a buszmegben álló tömeg ellenére hagyták a vak bácsit nekimenni a busznak... Aztán felszállt és kérdezgette, hogy hányas buszra szállt és erre is alig válszolt valaki...
2013. febr. 23. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/48 anonim ***** válasza:
4%
Nem, magasról lesz@rn@m őt ahogy engem is a világ a média hatalma.
2013. febr. 23. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/48 anonim ***** válasza:
90%
Én szívesen segítek bárkinek, bárhol amiben tudok, de volt már pár rossz tapasztalatom is. Számomra inkább az az érdekes, hogy egy természetesnek tűnő helyzetben, mikor nekem semmibe nem kerül, hogy segítsek valakin, ami neki sokat jelent, legyen öreg fiatal, beteg, egészséges, autós, motoros, bárki, mások csodálkozva néznek, hogy mit csinál ez a hülye... Vittem már vissza forgalmit, pénztárcát a tulajnak, még neki állt feljebb, hogy eltűnt belőle 10ezer forint.
2013. febr. 23. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/48 A kérdező kommentje:

10-es és 12-es, igen, ezt ismerem. Amikor elkezdtem egyedül közlekedni, a látássérült ismerőseim mind azt mondták, hogy segítséget soha se utasíts vissza, mert az illető utána soha többé nem kérdezi meg senkitől. Habár nem nagyon kellett tanítani, mert szerintem ez alap.

De!

Köztünk is vannak parasztok ugyanúgy, mint a látók közt, ne a többieket büntessétek néhány idióta hülyesége miatt.

20/F egyébként.

2013. febr. 23. 10:32
 16/48 A kérdező kommentje:
7-es, ilyennel kitűnni a tömegből szerintem elismerés, és ami még hasznos is, példa. Nyugodtan odamehetsz, csak a távirányítás módszerét (Jobbra!, Balra!) ne válaszd, mert az szinte minden látássérültnél kicsapja a biztosítékot, nálam is.
2013. febr. 23. 10:50
 17/48 Bajer ***** válasza:
Szívesen segítenék, de még soha nem kellett. Mindig segített más. Szimpatizálok velük mert anyám gyógypedagógus, korai fejlesztést csinál, meg felnőtt látássérültekkel is foglalkozik.
2013. febr. 23. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/48 A kérdező kommentje:

Ismerős, én is mentem már tömegben metróban üvegajtónak vagy buszállomáson menetrendtáblának.

Amikor pedig a busz számát kérdezném meg, nem egyszer kaptam már olyan választ, hogy ott van kiírva! Ez többnyire akkor szokott előfordulni, amikor a bot összecsukva van a kezemben. Na de kérem ki az a hülye, aki megkérdez bárkit is, ha valójában látja?

Amúgy a segítők közt nagyjából minden korból és mindkét nemből előfordulnak képviselők, két csoport viszont kiemelkedik, a fiatal lányok és a 30-as, 40-es férfiak. Hogy miért, fogalmam sincs.

És még valamit megfigyeltem, csoportból szinte soha sem válik ki senki.

2013. febr. 23. 11:11
 19/48 anonim ***** válasza:
90%

Én akkor szoktam segíteni, ha látom, hogy szüksége lehet rá. Pl. buszmegállóban megkérdem melyik buszra vár, ha épp az jött be/nem az jött be, szólok neki.

Lámpánál hogy mikor mehet át mikor nem. Vagy ha tanácstalanul bizonytalanul menne valamerre. De megkérdezem, hogy tudok-e segíteni neki. Úgy odamenni, kézenfogva rángatni nem szoktam, mert tudom, hogy sokan nem szeretik.


Amúgy a vasútnál dolgozom, itt is sokszor találkozom rászorulókkal, nem egyszer volt, hogy átszállás idejére visszatartottuk a vonatot. Csak ehhez tudnunk kell róla előre, hogy várja valaki a vonatnál, átkísérje, és értesítve legyen a másik vonat is amire átszállna.

2013. febr. 23. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/48 anonim ***** válasza:

Én voltam a 19-es. 26/F vagyok.

Amúgy én szűken a vakokra, mozgásukban korlátozottakra értettem a kérdést, de látom másokat is belevettek.

Babakocsisokkal kicsit másképpen vagyok. Egyszer sajnos leordította a fejem egy önérzetes anyuka, amiért készségesen odamentem segíteni, hogy a HÉV-re fel tudjon szállni a kocsival. Elkezdett ordítani hogy hozzá ne nyúljak, mert eltöröm, és amúgy neki soha senki nem segít és már tudja hogyan kell, és neki senki se segítsen és stb stb. Azóta nem ugrálok nekik oda. Ha megkér, vagy láthatóan tanácstalanul segítségre szorul, szívesen segítek, de amúgy kérdés nélkül nem pattanok oda babakocsisnak segíteni.

Sokszor itt a GYK-n is panaszkodnak a babakocsisok, hogy senki nem segít nekik, de szerintem ebben vastagon benne vannak ők maguk is...

2013. febr. 23. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!