Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ti szoktatok segíteni látássér...

Ti szoktatok segíteni látássérült embereknek az utcán / tömegközlekedési eszközön? Ha nem, miért?

Figyelt kérdés

Ez amolyan magánfelmérés, én is látássérült vagyok, így némi tapasztalatot nekem is sikerült összegyűjteni, hogy nagyjából milyen korosztály, és melyik nem képviselői segítőkészebbek.

Sokaktól hallottam, hogy szívesen segítenének, de nem tudják, hogy mit kezdjenek a helyzettel, hogyan segítsenek. Ez igaz?

Légyszi kort és nemet is írjatok!

Ha van kérdésetek, én is szívesen válaszolok.



2013. febr. 23. 01:17
1 2 3 4 5
 21/48 A kérdező kommentje:

Igen, megkérdezni nagyon fontos. Már azért is, mert ha durvábban fogod meg vagy tapasztalatlanabb emberrel találkozol, azt hiheti, hogy meg akarod támadni.

Vasútról elég jó véleményem van segítségnyújtás szempontjából.

2013. febr. 23. 13:16
 22/48 anonim ***** válasza:
100%

Nem látássérültes dolog, de leírom. Várjuk a buszt a megállóban(pályaudvaron), a busz már késett addig vagy 10 percet, többen elmentek másik buszra, de mivel nekem, és rajtam kívül még vagy 15 embernek csak az a busz jó átszállás miatt, így mi nem mehettünk máshova.

Telefonomra jött egy SMS, megnéztem, teszem el a telefont, amikor látom hogy egy kb. 45 éves férfi, csukott szemmel csuklik össze, elkaptam, telefonom leesett, darabokra szét, többi utas összeszedte, visszaadták, ketten fogtuk a férfit, odavittük a padhoz, már kezdett észheztérni, kérdeztük jól van-e, mentőt esetleg, vagy hívjunk valakit, erre úgy leordított, hogy minek nyulunk mi őhozzá, meg hogy miért ültettük le a padra stb. rosszul esett, meg se köszönte, erre csak annyit mondtam neki hogy ha úgy esik meg is halhat, mert beverheti a fejét, erre megint nekiállt kiabálni hogy ő jól van, meg hogy meg akarjuk ölni, otthagytam aztán aki hülye haljon meg, én többet nem teszek senkiért egy kézmozdítást sem, ha nem is köszöni meg, legalább maradt volna kussba..

2013. febr. 23. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/48 anonim ***** válasza:
ja azt nem írtam oda 18/F
2013. febr. 23. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/48 anonim ***** válasza:
22 válaszhoz egyetértek!
2013. febr. 23. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/48 anonim ***** válasza:
Szinte mindig segítek, ha úgy látom, hogy szüksége lehet rá. (36 év, ffi) Na és nem pont ide tartozik, de valahol igen. A vonaton sokan járnak utánfutós bőrönddel. Néha zokon veszik, hogy előttük szállok le, aztán jön az elképedt meglepetés, hogy visszafordulok, és leveszem nekik a bőröndöt.
2013. febr. 23. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/48 A kérdező kommentje:

22-es, pont erről írtam a 15-ös válaszomban, de akkor kiterjesztem minden segítségre szorulóra. Ne általánosítsunk!

Ez most sarkosítás, de én személy szerint inkább elviselném, hogy lehülyéznek, mint hogy miattam hal meg valaki, akinek tényleg szüksége lett volna segítségre.

2013. febr. 23. 20:26
 27/48 anonim válasza:

10/L

Természetesen igen! Voltam ilyen láthatatlan kiállításon és a vak idegenvezetönk azt mondta hogy a vakot kérdezzük meg hogy miben segithetünk.

2013. febr. 23. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/48 anonim ***** válasza:
0%
Miért segítenék rajta sem segít senki.
2013. febr. 24. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/48 anonim ***** válasza:
17%
Egyrészt kiszámíthatatlanok, én például félek tőlük. Nem értem miért kell nekik közlekedniük egyszerűen bezárnám egy intézetbe.
2013. febr. 24. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/48 A kérdező kommentje:

utolsó pontosan jól mondod, "rajta". :D

Helyesírásban tudok segíteni, ha gondolod.

2013. febr. 24. 14:05
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!