Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ti szoktatok segíteni látássér...

Ti szoktatok segíteni látássérült embereknek az utcán / tömegközlekedési eszközön? Ha nem, miért?

Figyelt kérdés

Ez amolyan magánfelmérés, én is látássérült vagyok, így némi tapasztalatot nekem is sikerült összegyűjteni, hogy nagyjából milyen korosztály, és melyik nem képviselői segítőkészebbek.

Sokaktól hallottam, hogy szívesen segítenének, de nem tudják, hogy mit kezdjenek a helyzettel, hogyan segítsenek. Ez igaz?

Légyszi kort és nemet is írjatok!

Ha van kérdésetek, én is szívesen válaszolok.



2013. febr. 23. 01:17
1 2 3 4 5
 31/48 A kérdező kommentje:
Bocsánat, nem utolsó lett, mire megírtam.
2013. febr. 24. 14:07
 32/48 A kérdező kommentje:

Most látom, hogy ugyanaz lehetsz.

Szóval miért is vagyunk mi kiszámíthatatlanok? Hallottál már a véreskezű vak gyilkosról? Mert én nem.

Az intézetről meg annyit, hogy ez nem mentális betegség, és bármennyire is fáj ez egyeseknek, ugyanúgy a társadalom részét képezzük, mint mindenki más.

Ennyi erővel a notórius helytelenül írókat is intézetbe zárathatnánk, nem?

2013. febr. 24. 14:11
 33/48 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek, aki eddig válaszolt, láthatóan a férfiakat jobban érdekelte a téma, habár ez gondolom annak is köszönhető, hogy a közlekedés topikba tettem.
2013. febr. 24. 14:16
 34/48 anonim válasza:
100%

Látom sokszor felmerül, hogy az akin segíteni szerettünk volna, leordította a fejünket.

Megmondom őszintén, ha egy vadidegen, egyszerűen felkapja a babakocsit, mikor felszállok a buszra, tuti én is leordítom a fejét! :D

Miért? Mert nem ismerem és a legdrágább kincsemre "tette rá a kezét". Ugyan így reagálnék, ha szó nélkül hátrafordulna és megpróbálná a bőröndöm elvenni ;)

Tehát ha segíteni szeretnék, először kérdezzük, hogy "Segíthetek?" és onnantól már az se gond, hogy hogyan, mert 90%-ban a válasszal együtt jön az is, hogy miként :)


Tömegből való kiválás.

Aki magában segít az akkor is ott van, mikor vele vannak a barátai/ ismerősei. Ha akkor nem segít, akkor máskor se segítene.

2013. febr. 25. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/48 anonim válasza:
100%

Én nagyon szívesen segítenék, de nem tudom, hogyan. Félek mindig, hogy rosszabbat teszek, mint jót, vagy kellemetlen helyzetbe hozom az illetőt.

Nő vagyok, 28 éves. :)

2013. ápr. 5. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/48 anonim ***** válasza:
Szerintem hihetetlen dolog, de még akissvanda is tud kérdezni: "Elnézést, tudok segíteni?" Nem fog előbb végigmérni, hogy milyen csaj vagy, A-B-C-vagy D méretekkel, nem is fog lecsekkolni sem, arra sem kíváncsi, hogy szőke, barna vagy-e, elfúj-e a szél, vagy biztos támaszt nyújtasz. Szólítsd meg nyugodtan, örülni fog a társaságodnak, beszélgess vele. De ha egyáltalán nem akar átmenni a zebrán, ne cipeld magaddal, már nem divat a piros nyakkendő. :)
2013. ápr. 5. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/48 anonim ***** válasza:

Igaza van az előzőnek, hogy nyugodtan meg lehet kérdezni, hogy "segíthetek-e". Viszont ha bizonytalan vagy, nem tudod, hogy ha igen, akkor hogyan, akkor azt is kérdezd meg nyugodtan. Nincs ebben semmi rossz. Egy vak ember sem várja el senkitől, hogy profi módon tudjon neki segíteni, hisz ezt is bizonyos szinten úgymond tanulni kell. Legalábbis belerázódni.

A bátyámmal igen ritkán találkozunk, így még ő sem tud igazán megfelelően segíteni nekem. Még azzal sincs tisztában, hogy ha kísér, én, vagy ő karoljon-e a másikba. ( bár már megtanulhatta volna ennyi idő után:) ). Mindig megfogja a karom, és vezet, mintha egy épp nyakoncsípett tolvaj lennék.:) Semmi gond, ilyenkor kérem, engedjen el, és én belekarolok.

Itt is, mint az élet bármely területén, a titok, a kommunikáció.

2013. ápr. 6. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/48 anonim válasza:
Mindig attól tartok, hogy már tele a hócipőjük a sok jóakaróval...
2013. ápr. 6. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/48 anonim válasza:
Egyszer egy rendezvenyen egy vak elmaygarazta, hogy nem kell seitseg nekik az utcan valo atkeleshez, hiszen nap mint nap megteszik, es mar ismerik a teruletet. Meg azt is mondta, hogy az emberek nem tudjak pontosan hogyan segitsenek ezeknek az embereknek. Igy inkabb ugy dontottem, hogy nem eroltetem a segitseget akkor, ha nem szukseges. Termeszetesen ha latom hogy gondja van stb, megkerdezem, hogy segithetek-e.
2013. ápr. 6. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/48 anonim ***** válasza:

Egy teljesen vak ismerősömtől tanultam, hogy a segítséget sosem szabad visszautasítani, mert különben a végén akkor sem fog segíteni senki, amikor igazán szükségem lesz rá.


A látássérültek nagy része szerintem így gondolkodik.

...és most szívesen mondanám azt, hogy aki pedig nem, az meg vessen magára, de sajnos mint ahogy olvashattuk is, ez nem így van, mert az az összes vakra kihat.

2013. ápr. 6. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!