Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Nem érzem sikeresnek a forgalm...

Nem érzem sikeresnek a forgalmi vizsgámat, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Nemrég vizsgáztam, már a jogosítvány is a kezemben van, de azóta is csak értetlenül állok azelőtt, hogy EZ elég ahhoz, hogy a forgalomba menjek egyedül?

Hibát hibára halmoztam a vizsga során. Lényegében már a második kanyarban elkönyveltem, hogy megbukok.

Végül lett 5 hibapontom, de közben azt érzem, hogy ha ENNYI elegendő a jogosítványhoz, az nagyon ijesztő.


Néha azt gondolom, nem vagyok normális :(



2015. ápr. 23. 10:05
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:

"Szia vizsga elött állok.le irnád mik voltak a hibáid,és mijen feladataid voltak?"


Amik konkrét hibapontok voltak:

Álló járművek mellett a sebességéhez mérten túl közel halad el.

A közlekedési helyzetet lassan ismeri fel.

A közúti jelzésekre kissé késve de helyesen reagál.

A közlekedési partnerek jelzéseire nem megfelelően reagál (lassan de még időben reagál)

A mögöttes és jármű melletti forgalmat nem rendszeresen figyeli.


Szóval ezek voltak a hivatalos hibák.

De nem sokkal indulás után álló kocsisor kikerülésekor visszatéréshez elfelejtettem indexelni, képtelen voltam párhuzamos parkoláshoz helyet találni (végül egy túl nagy helyet választottam, szerencsére elfogadta), többször lefulladtam, durván fékeztem, illeve ami a legnagyobb hibám volt, egy rosszul belátható torkolatba jobbra 2-esben kanyarodtam úgy, hogy kissé áttértem a szembe sávba. Persze azt láttam, hogy nem jön szemből semmi, de akkor is gáz volt.


Amúgy ma voltam oktatóval vezetni. Nagyon nagy segítség volt.

2015. ápr. 30. 13:04
 12/24 A kérdező kommentje:

A feladatokat nem írtam le.

Parkolás párhuzamosan hátra, merőlegesen bal előre, jobb hátra.

Y-megfordulás olyan szűk utcában, ahol nem lehetett egyből megcsinálni.

Illetve az útvonalban volt egyirányú utcából balra kanyarodás (ez szeriontem mindig van), illetve emelkedőn elindulás ("kézifékes elindulás" kézifék nélkül)

2015. ápr. 30. 13:26
 13/24 anonim ***** válasza:
Kézifékest kézifék nélkül hogy?csak gáz? Azt hogy csináltad? Hát igen voltak hibák de átmentél.majd gyakorolsz
2015. ápr. 30. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:

"kézifékes elindulás", aminek már csak a neve az ami.

Kuplunggal kell megtartani a kocsit, finom gázzal indulni. Legalábbis így tanultuk, kézifékhez hozzá sem nyúltam soha, csak parkolásnál, leállásnál.

2015. ápr. 30. 14:10
 15/24 anonim ***** válasza:
De ha lejtőn vagy,fék nélkül elindul a kocsi.kuplung gázzal csináltad?bár azt sem értem,mert ha nem nyomod a féket és át teszed a lábad a gázra,már közben is gurul az auto....
2015. máj. 1. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:

Ha a kuplungot megtartod fogási ponton, akkor nem gurul az autó semerre.

Most már saját autón is kezdem érezni.

Tanulóként majd egy egész óránk erre ment el a tanpályán, hogy fogási ponton megfogom a kocsit, majd onnan indulok csúsztatott kuplunggal.

2015. máj. 1. 20:27
 17/24 anonim ***** válasza:
Jaa igy már értem:-) de miközben keresed a bal lábaddal a fogáai pontot,a másik lábad mit csinál?
2015. máj. 2. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%
Ül a féken
2015. máj. 2. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim válasza:
Szerintem te nagyon szerencsés vagy!:) Fogd fel így... én már a negyedik vizsgámra megyek, két oktatónál voltam, vagy kétszer annyi órát vettem, mint mások, pedig teljesen biztonságban érzem magam vezetés közben, csupán túl stresszelem az egészet... és hát hálát adnék az égnek, ha átengedtek volna elsőre, vagy másodikra. A túl sok eredménytelen vizsga is teljes mértékben el tudja venni az ember kedvét az egésztől, legalábbis én így érzem... bár az első két bukásom jogos volt, és az izgalom miatt rontottam, a harmadikat nem éreztem annak, ha kicsit is jó fej lett volna a vizsgabiztos átengedhetett volna, mivel más hibám nem volt (parkolási hiba, amit kijavítottam). Az viszont tényleg gáz, ha önbizalom nélkül mész ki vezetni! A pótóra szerintem tök jó ötlet, és mivel tét nélküli, hiszen nem a vizsga lebeg a szemed előtt, szerintem még eredményesebb is lehet, mint a kötelező 30;) Hajrá!!
2015. máj. 12. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:

Én is 2x annyi órát vettem, mint mások, mire sikerült így, ahogy a vizsga.


A pótórán túl vagyok, az oktatóm helyretett szinte mindent egy óra alatt.

Hihetetlen, mennyire letisztultak vele a dolgok!

Azóta majd minden nap megyek, simán egyedül is, kisgyerekkel is.


Nem is gondoltam volna ezt nem is olyan régen :)

2015. máj. 13. 12:35
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!