Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Miért csinálják ezt? Szabályos...

Miért csinálják ezt? Szabályos ez így egyáltalán?

Figyelt kérdés

Adott egy 2x2 sávos gyorsforgalmi út. Egysávos körforgalomban végződik, így még a körforgalom előtt egybe olvad a két sáv, méghozzá a belső szűnik meg. Általában (legalábbis amikor én arra megyek) sokan vannak arra felé, főleg kamionok, így a külső sávban kialakul egy viszonylag hosszú sor. A belső szinte üres, de ha akár csak egy autó is megpróbál előre menni a belsőn, mindig akad egy önkéntes kamionos vagy kisteher, aki behúzódik félig a belsőbe, nehogy véletlen el lehessen mellette menni. Nem lenne egyszerűbb, ha haladna mindkét sor, és mindenki beengedne egy autót, majd menne? (Azt hiszem, ezt hívják zipzár-elvnek.) Miért csinálják? Miért kell parasztnak lenni?

Eddig még annyira nem is zavart, de ma amikor bementem a belsőbe, már majdnem a vége volt (kb. 50 méterrel előtte), egy kisteher szándékosan bevágott elém, de úgy, hogy satuznom kellett hogy ne verjem telibe. (Nem mentem gyorsan, 30-40 km/h lehetett.) Majd miután bejött elém, én kimentem a helyére a külsőbe, ő pedig leszorított, le kellett mennem a leállóba. Ezek után már kezd elegem lenni ebből az egészből, érdekelne ennek a "sávfoglalósdinak" a miértje. Valaki tudja esetleg?



2019. máj. 3. 20:55
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
58%

Teljesen megértem a kamionosokat, mert amig ott tart a közlekedési kultúra Magyarorszagon, hogy tolakodás index nélküli bevágás, elsőbbség kierőszakolás, (vagy ha a megszünő sáv feltorlódik akkor mar helyezkedés, és aki eddig bent állt semennyit nem halad) addig viseld el el Te is ezt tőlük, vagy állj be a sor végére, és nem lesz ebből gondod.


Itt nem a kamionosok a hibásak, ők is ugyanúgy haladnának mint Te, csak ők a nagyobb súly, miatt nem tudnak ugy indulni és sok győkér bevág. Nyilvan nem lenne ez, ha minden müködne úgy ahogy kell.

En mindig leoacsizok az ilyen kamionosokkal!

2019. máj. 5. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!