Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Miért lett ekkora közellenség...

Miért lett ekkora közellenség az autó? Miért akarnak autómentes városokat?

Figyelt kérdés

Pont Budapest kapcsán megy állandóan csak az autókkal kapcsolatban a hiszti, ahol a modal split nagyon jó, úgy tudom, még Nyugat-Európa is jóval autósabb.


Soha sincs szó arról, hova lehetne menni lakossági akció keretein belül szemetet szedni, melyik utcát lehetne fásítani, másodrangú a közbiztonság, a köztisztaság, a hajléktalankérdés.


2019. júl. 20. 08:57
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
74%

"F@T@L_3RRORxoo89, Te is autóval jársz, de a többi autós szidod, hogy miattuk van dugó?"

Nem tudom melyik univerzumban olvasod a válaszokat, sehol nem szidtam a többi autóst, csak megállapítottam egy tényt.


"Nincs olyan mértékű szmog, mint állítják és vidéken nem olyan jó a levegő, mint állítják. Tessék utána nézni!"

Nem kell utánanézni, a szmog speciel pont az a dolog, amit az ember megérez a maga orrával is. Onnantól, hogy érzi az ember, ne akarja már bárki bemesélni, hogy ez mennyire rendben van. Erre nagyjából a csernobilos "3,6 röntgen not good not terrible" idézetet tudnám hozni.


"Amúgy meg az emberek nagy része full egészségtelenül él, tessék előbb a saját ház táján seperni."

És az miért indok aegy teljesen más egészségkárosító formára?


"Egy olyan városban kiáltják ki gusztustalan bűnösnek az autósokat, ahol több a tömegközlekedő, mint az autós. Mit szólnának nyugathoz, főleg Amerikához?"

A rosszra rosszal érvelni nem javít a tényen, hogy attól még a rossz az rossz marad. Ennyi erővel mit szólnál Szibériához, ott utak sincsenek, vagy Ugandához mert ott törvények sem.


"Bizonyos oldalakon nem hallani, olvasni más semmi másról, mint juj autó, mindmeghalunk. "

Ne olvasd azokat a bizonyos oldalakat. Az internet szabadsága pont ebben rejlik, hogy te magad választod meg, mit olvasol el és mit nem. Te hibád, ha direkt idegeled magad.

2019. júl. 20. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 A kérdező kommentje:

Már nem olvasom azokat a bizonyos oldalakat, mert felhergelnek.


Én semmilyen szmogot nem érzek Budapesten a saját orrommal, sőt, sokszor messze ellátni, sokszor szeles az idő és az általam linkelt szmogtérképnek is hiszek.

Ellenben ősztől tavaszig érdekes "illatok" érezhetőek pl. községekben, de akár Budapest külvárosában is.


Pont az idegel fel, amikor családosokat is szidnak, mindenkit szidnak, aki bármilyen körülmények között, bármikor is autózik.

Például a XIV. kerületből az agglomerációba reggel, mert fele annyi időt vesz igénybe, amit a gyermekeivel akar tölteni. Például.


Az, hogy az emberek zöme full egészségtelenül él, pont indok arra, hogy egy szavuk se lehessen a szmogra. Előbb ők tegyenek magukért. Igazából még akkor se. Ma már minden mű, minden egészségtelen. Attól, hogy az orvostudomány ÉLETBEN TART minket, ma élünk a lehető legegészségtelenebbül. Engem pl. irritálni szokott, amikor valai kiragadja az egyik ilyen rizikófaktort, és jaj meghalunk, mind meghalunk van.

2019. júl. 20. 11:51
 13/26 anonim ***** válasza:
68%

Engem meg az irritál, ha valaki olyan baromságokkal próbál érvelni, hogy "de más is szar". Ez nem érv.


Tudod mi jut erről eszembe? A kedvenc királyunk talpnyalóinak érvelése, mikor valaki megemlíti, hogy szétlopják az országot: "de a Gyurcsányék is loptak". Ez az érv. Az már nem jut el a csökött kis agyukig, hogy azért lettek leváltva, tehát lopni nem kívánatos. Őket is csak addig zavarta a lopás, amíg nem ők loptak.

Téged is csak addig zavar a tömeg, amíg a saját privát kis személyes szférád nincs meg abban a másfél órában, amit utazással töltesz egy nap. Ha kapnál a metrón egy saját egy négyzetméteres sarkot légkondival, szarnál mindenbe bele.

Kétszínű vagy.

2019. júl. 20. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 A kérdező kommentje:

Igen, más is sz.r ebben a nyomorék városban, vizeletfoltok keresztben a járdán, kevés és egyre kevesebb fa, kevés zöldterület, hajléktalanok fekszenek mindenütt, rossz és romló közbiztonság.

Ezekről miért van tizede annyiszor szó? Főleg olyan oldalakon, amik így vagy úgy önkénteskedést tesznek lehetővé?

Mennék szemetet szedni, bringautakról beszélgetni, töltenék ki kérdőíveket a bringautakkal kapcsolatban, de miről van szó? Csak a jaj autó ömlik mindenhonnan.



Fullasztóan oxigénhiányos dobozban szenvedni napi másfél órát pedig igenis rányomja a bélyegét az egész napra. Egészségtelen, kényelmetlen, kellemetlen és az emberiség történetében ilyet nem kellett elviselnie, csak az utóbbi 100 évben.

Igen, ha ül az ember, nincs senki az intim szférájában és mondjuk nyitva van az ablak, akkor nem rossz, csak a tömegközlekedés nem így szokott kinézni.



Igenis fárasztó a rinyát hallgatni a nem létező szmog miatt olyanoktól, akik nem képesek tiszta vizet inni, 7 órákat alszanak és saját bevallásuk szerint sohasem sportolnak, ja és zöldséget-gyümölcsöt se látod őket enni soha.

2019. júl. 20. 12:19
 15/26 anonim ***** válasza:
28%

"Ezekről miért van tizede annyiszor szó?"

Nem is olvasom tovább az írásodat, mert nincs értelme.

Feltettél egy egészen konkrét kérdést, kaptál pár egészen konkrét és korrekt választ, amire fel elkezdesz hőzöngeni, hogy de hát van egy csomó más probléma is.

Van.

Minddel foglalkozni kell, de ha te EGY ADOTT témában teszel fel kérdést, ne keverd már ide az összes többit is, és FŐLEG NE AZOKRA HIVATKOZVA ÁLLÍTSD AZT, HOGY A TE ÁLTALAD FELTETT KÉRDÉS NEM IS LÉNYEGES. Így ugyanis egyrészt segget csinálsz a szádból, másrészt eléred azt, hogy ne vegyen komolyan senki - és ezzel akkor leszel igazán bajban, ha esetleg igazad lenne valamiben. Mert aki egyszer elássa magát, az utána mondhat bármit...

Szóval ha az autózás a téma, ne hivatkozz hajléktalanokra, hiszen az ebolát vagy az éhező afrikaiakat sem keverjük ide.

2019. júl. 20. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
38%

"Igen, ha ül az ember, nincs senki az intim szférájában és mondjuk nyitva van az ablak, akkor nem rossz, csak a tömegközlekedés nem így szokott kinézni."

Bingó! Telibe találtam, kibújt a szög a zsákból. Pont az a helyzet, amire gondoltam: szarsz te mindenre és mindenkire, csakis a saját kis segged kényelmét tartod szem előtt, és EZZEL ÉRVELSZ milliók életével szemben.

Ez nevetséges.

2019. júl. 20. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:

A tömegközlekedés embertelen dolog. Kellemetlen, egészségtelen, kényelmetlen.


Mi az, hogy milliók élete?

Millió, amúgy full egészségtelenül élő hipochonder élete?


A fűtésből eredő légszennyezés miért nem zavar?


A kérdés az volt, hogy miért az autó a közellenség egy olyan városban, ami élen jár a tömegközlekedést használók arányában, viszont ezer súlyos problémával küzd?

2019. júl. 20. 12:41
 18/26 anonim ***** válasza:
49%

"A tömegközlekedés embertelen dolog. Kellemetlen, egészségtelen, kényelmetlen."

Ez kizárólag a te magánvéleményed, semmilyen ténnyel, kutatással, vizsgálattal, egyébbel nem tudod alátámasztani. Aszociális vagy, meg introvertált, ez manapság nagy divat. Viszont nem érv a tömegközlekedés ellen.


"Mi az, hogy milliók élete?

Millió, amúgy full egészségtelenül élő hipochonder élete?"

Te, a pszichopata nevezel másokat hipochondernek - mellesleg gusztustalanul általánosítva, egy kalap alá véve mindenkit, egyedül önmagadat tekinted személynek, entitásnak, akinek önálló vágyai és elvárásai lehetnek. Ezzel - komolyan és nagyon őszintén mondom - fel kéne keresned egy szakembert.


"A fűtésből eredő légszennyezés miért nem zavar?"

Engem zavar. Mondtam, hogy nem zavar? Az éhező afrikaiak is zavarnak. De egyiknek sincs köze a tömegközlekedéshez. Minek erőlteted?


"A kérdés az volt, hogy miért az autó a közellenség egy olyan városban, ami élen jár a tömegközlekedést használók arányában, viszont ezer súlyos problémával küzd?"

Nincs ilyen közellenség. Az autó egy ellenség a sok közül, csak te tekinted valamilyen - általunk még meg nem értett - okból egyedüli közellenségnek. Az, hogy te olyan weboldalakat olvasol, ahol ez a dogma, kizárólag téged minősít.

2019. júl. 20. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 A kérdező kommentje:

"Ez kizárólag a te magánvéleményed, semmilyen ténnyel, kutatással, vizsgálattal, egyébbel nem tudod alátámasztani. Aszociális vagy, meg introvertált, ez manapság nagy divat. Viszont nem érv a tömegközlekedés ellen."


Akkor tök normális állva, 3 emberrel az intim szférámban fulladozni. Igaz. Nem tudom, miért nem csinálták az emberek 500 éve is, akár terápiaként vagy rituáléként.

Igazad van, jó dolog a tömegközlekedés.



"Te, a pszichopata nevezel másokat hipochondernek - mellesleg gusztustalanul általánosítva, egy kalap alá véve mindenkit, egyedül önmagadat tekinted személynek, entitásnak, akinek önálló vágyai és elvárásai lehetnek. Ezzel - komolyan és nagyon őszintén mondom - fel kéne keresned egy szakembert."


Én se nem pszichopatáztam le senkit, más jelzőket se használtam. Nem tudom, melyikünknek kell szakemberhez fordulnia.



"Nincs ilyen közellenség. Az autó egy ellenség a sok közül, csak te tekinted valamilyen - általunk még meg nem értett - okból egyedüli közellenségnek. Az, hogy te olyan weboldalakat olvasol, ahol ez a dogma, kizárólag téged minősít."


Akkor leírom ezredszerre is: NEM olvasom már ezeket az oldalakat egy jó ideje, mert semmi másról nem szólnak.



A további személyeskedéshez:


Abból, hogy én újkeletű dolognak tartom, hogy vadidegen fajtársainkhoz ilyen közel kell lenni, kellemetlennek érzem és amúgy olyan dolognak, ami ellen tenni kellene akárhogy is, nem tudom, miért következik, hogy magamnak való vagyok.


Amúgy igen, magamnak való vagyok.


Semmit se csinálok azért, mert az divat vagy nem. Pláne nem divatból születtem valamilyennek; avagy születtem valamilyen hajlammal és hozta is azt ki a környezetem.

Nem divat magunknak valónak lenni, viszont nagyon sokan nehezen fogadjuk el saját magunkat ilyennek, mert mindenhonnan az szól, hogy nem vagyunk jól így, ahogy vagyunk. Nekem kb. 16 éves koromtól 23 éves koromig tartott elfogadni, hogy egyedül töltődöm fel igazán, nem szeretem a nagy társaságokat stb. Jelenleg teszek rá, mi divat, mi nem és mit harsog a mainstream. Én ilyen vagyok, nem fogja senki megváltoztatni a magamnakvalóságomat.



Te mit teszel az egészségedért?

Ha ennyire zavar a szmog (ami nem is mindig létezik), hogy ilyen szinten felhúzod magad azon, ha valakit nem zavar, akkor biztosan nagyon-nagyon egészségesen élsz.

Engem már kiveséztél, most jössz te.

2019. júl. 20. 13:17
 20/26 anonim ***** válasza:
59%

"Akkor tök normális állva, 3 emberrel az intim szférámban fulladozni. Igaz."

Még Budapesten sem kell folyton, minden járaton ilyen körülmények között utazni. Te csak kiragadod az extrém végletet. A tömeg nyilván nem jó, javítani kéne a körülményeken, de ez nem jelenti automatikusan azt, hogy azonnal és totálisan el kell törölni a tömegközlekedést, mert az maga a gonosz.


"Nem tudom, miért nem csinálták az emberek 500 éve is, akár terápiaként vagy rituáléként."

Mert nem volt rá szükség. Nem volt annyi ember egy egész városban, mint most egy lakótelepen. Szerintem mondjuk tudod te ezt, csak megjátszod a hülyét.


"Igazad van, jó dolog a tömegközlekedés."

Ha az ember képes fölülemelkedni saját önös kis érdekein, akkor beláthatja, hogy hosszútávon bizony jó. Főleg egy jól működő tömegközlekedés. Te viszont nem látsz - vagy nem akarsz látni - tovább az orrodnál, és azt szajkózod, hogy neked néha kellemetlen, tehát ez az eredendő rossz.


"Én se nem pszichopatáztam le senkit, más jelzőket se használtam."

Full egészségtelenül élő hipochonder - így neveztél egy kalap alatt minden egyes embert, beleértve anyádat is. Mintha mindenki - anyádat is beleértve - egy beteg, semmirekellő féreg lenne, akik mind le vannak szarva, akikkel egyszerűen nem akarsz foglalkozni, akik neked nem számítanak, felőled akár meg is dögölhetnek - csak mert te. TE.


"Akkor leírom ezredszerre is: NEM olvasom már ezeket az oldalakat egy jó ideje, mert semmi másról nem szólnak."

Mégis rájuk hivatkozol, az ő nézeteikkel érvelsz, az ő állításaikat tekinted kiindulási pontnak az őrjöngésedhez.


"Abból, hogy én újkeletű dolognak tartom, hogy vadidegen fajtársainkhoz ilyen közel kell lenni, kellemetlennek érzem és amúgy olyan dolognak, ami ellen tenni kellene akárhogy is, nem tudom, miért következik, hogy magamnak való vagyok. Amúgy igen, magamnak való vagyok."

Abból, hogy kék az ég, nem tudom miért következik, hogy az ég kék. Amúgy igen, az ég kék.


"Én ilyen vagyok, nem fogja senki megváltoztatni a magamnakvalóságomat."

Senki nem mondta, hogy ne legyél ilyen, vagy hogy baj, hogy ilyen vagy. Ezen is csak te rugózol már évek óta. Jelen helyzetben az egyetlen baj az, hogy te kizárólag önmagad miatt akarod emberek százezreinek (millióinak?) az életét, életvitelét megváltoztatni - és ezt nem látod be.


"Te mit teszel az egészségedért?"

Valószínűleg többet, mint te - de ennek jelenleg nincs semmilyen jelentősége. Én ugyanis nem pampogok, hanem teszek érte - magamért.


"Ha ennyire zavar a szmog (ami nem is mindig létezik), hogy ilyen szinten felhúzod magad azon, ha valakit nem zavar"

Nem húzom fel magam azon, hogy téged nem zavar. Őszintén szólva - és ne vedd személyeskedésnek - pont leszarom, hogy téged zavar-e. Ami zavar, az az, hogy te mennyire nem vagy képes más szemszögből látni a problémát, kizárólag a saját kis szemellenzős perspektívádból - és ez alapján akarsz mások életébe beleszólni.


"akkor biztosan nagyon-nagyon egészségesen élsz."

Téged miért érdekel, én hogy élek?


"Engem már kiveséztél, most jössz te."

Nekem nincs szükségem semmilyen csoportterápiára. De ha ismerkedni akarsz, gyere, igyunk egy sört.

2019. júl. 20. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!