Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Kinek van elsőbbsége, amikor...

Kinek van elsőbbsége, amikor a kapubejáróra kanyarodok?

Figyelt kérdés
Amikor hazaérek, és rá akarok kanyarodni a kapubejáróra, jön valaki mögöttem, meg szoktam állni, hogy elengedjem. Van, aki kikerül és elhalad mellettem, de van, aki aki jelez hogy menjek, és áll mögöttem. Melyik a helyes? Se akadályozni nem akarom a forgalmat, se karambolozni.
2020. febr. 9. 10:25
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Mész, kiszeded az indexet, körbenézel nem e kezdett valaki előzésbe, ha nem akkor bekanyarodsz. Majd megvárja míg végzel.

Velem nemrég olyan volt, hogy be akartam tolatni az udvarba. Ehhez előrébb mentem a kapunál, hogy rá tudjak fordulni. Közvetlenül mögöttem jött egy nő, hiába használtam az indexet, illetve jeleztem neki, hogy menjen, csak még közelebb jött, hogy véletlenül se tudjak betolatni. A végén már villogott is nekem, pedig egy főútról van szó és hétvége lévén eléggé kevesen voltak, szemből senki sem jött.

A végén ki kellett szállnom és mondani, hogy menjen már a fenébe, mert nem tudok betolatni.

2020. febr. 13. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!