Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Szemüvegesek! Hogy bírjátok...

Szemüvegesek! Hogy bírjátok az utcai maszkviselést?

Figyelt kérdés
Nekem már rohadtul elegem van abból, hogy vakon kell közlekednem. Annyira homályos a szemüveg ettől a nyüves maszktól,hogy semmit nem látni. Naponta elüt legalább 2 gyalogos, meg egy biciklis😂 A villamos csak azért nem, mert olyankor szabályt szegek. Erre miért nem gondolt senki? Miért kell minket szívatni???

2020. nov. 26. 18:39
1 2 3
 11/25 anonim válasza:
89%
Nem elerheto az emagon ez a parastalinto hol lehet meg venni? Ill mennyibe kerul?
2020. nov. 26. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
100%
Mostanában állandóan bepárásodik a szemüvegem, ami nagyon rossz, mert össze-vissza megyek miatta. Jó lenne valami megoldás rá.
2020. nov. 26. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:
Igen, én is néztem. Nem elérhető 😟Sejtem, miért...
2020. nov. 26. 20:13
 14/25 anonim ***** válasza:
86%

Nekem vezetéshez kellene valami ötlet, mert 101-es vagyok, és csak abban vezethetek. De sokszor kell vinnem beteg szüleimet, kontroll stb..

Kocsiban is rajtam ilyenkor a maszk, meg a szemüveg, de kénytelen vagyok az orrom kidugni

2020. nov. 26. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
29%
érdekes, textil maszkom van és max 1-2 percig párás a szemüvegem hdegről melegbe ill melegből hideg irányba közlekedésnél is....és semmi extrát nem csinálok vele
2020. nov. 26. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:
#15! Légyszi, ha rájössz a titokra, oszd meg velünk! Nekem is textil maszkom van, egy csomó. Mindegyikkel homály 😟
2020. nov. 26. 22:08
 17/25 anonim ***** válasza:
16%
Nekem az a tippem (;)), hogy a fizika lehet az oka, ha nagyjából azonos a hőmérsékletű a szemüvegedig eljutó levegő, mint a környezeti, akkor nem lehet párás a szemüveged....vagyis, ha normálisan lélegzel orron be, orron ki, nem fújtatva, akkor nem párásodhat.
2020. nov. 26. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
100%

Én most csak olyan településeken szállok ki az autóból, ahol nem kell közterületen maszkot viselni. :D Kivételesen nagyon boldog vagyok, hogy nincs munkám és így nem kell miatta megalkudnom ezzel a hülyeséggel.

Egyébként ha nagyon vékony anyagból készítesz maszkot (nem sokat ér, de a szabályt betartod vele), azon jobban átmegy a levegő, kevesebb jut fel közvetlenül a szemüvegedhez, illetve olyan pántot alkoss rá, ami a tarkódon fogja és nem a fülednél, mert azzal lejjebb húzza az anyag felső szélét, amivel szintén kevesebb levegő távozik belőle felfelé. Ami még számíthat, hogy puha legyen az anyag, tudjon idomulni az arcodhoz, mert ha kevésbé áll el felül, akkor megint csak kevesebb levegő megy ki belőle felfelé.

2020. nov. 26. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:
#17! A helyes légzés orron be, és szájon ki. Persze, hogy a fizikában van az ok, de de a kiáramló levegő és a környezeté nem lehet közel azonos 2 fokos időjárásnál, akármit csinálsz.🤷
2020. nov. 26. 23:40
 20/25 anonim ***** válasza:
56%
#11 Optikában árulják, 2700 körül van és tényleg nagyon jó.
2020. nov. 27. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!