Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Szemüvegesek! Hogy bírjátok...

Szemüvegesek! Hogy bírjátok az utcai maszkviselést?

Figyelt kérdés
Nekem már rohadtul elegem van abból, hogy vakon kell közlekednem. Annyira homályos a szemüveg ettől a nyüves maszktól,hogy semmit nem látni. Naponta elüt legalább 2 gyalogos, meg egy biciklis😂 A villamos csak azért nem, mert olyankor szabályt szegek. Erre miért nem gondolt senki? Miért kell minket szívatni???

2020. nov. 26. 18:39
1 2 3
 21/25 A kérdező kommentje:
Köszönjük #20😀
2020. nov. 27. 12:19
 22/25 Alex Fly ***** válasza:
57%
Vagy még egy trükk: a fülpánton teszel egy fél fordulatot, így a felső részét az archoz húzza és kétoldalt lesz egy-egy légcsatorna.
2020. nov. 27. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
40%

"A magam részéről inkább vállalnám a "hatalmas" kockázatot, hogy megfertőződöm, mert elmegy mellettem egy koronás..."

Nem mondod, hogy azt hiszed, a maszk a te egészségedet védi?? A levegő túlnyomó része mindenképpen a maszk mellett jár ki-be, bármilyen maszkról van szó. A sűrű anyagúaknál, betéteseknél még nagyobb része a levegőnek.

A maszkot azért kell hordani, mert ha valaki köhög, tüsszög, vagy jó nyálasan beszél, akkor nagy szemcsékben kerül a levegőbe a vírus, így nagy mennyiségben tud a másik ember szervezetébe kerülni, amivel már nem birkózik meg az immunrendszer. (Párezer vírus amúgy nem tétel egy egészséges immunrendszernek, úgy rémlik, valami százezerre van szükség a fertőzéshez.) Szóval, ha valaki nem köhög, nem tüsszög, nem beszél, akkor nincs jelentősége, hogy visel-e maszkot. Csak azért kommunikálják, hogy mindenkinek kell, mert ha nem lenne mindenkin, akkor sok ember szégyellné, és akkor se viselné, ha pedig tényleg indokolt lenne neki.

Ebből adódóan, ha nem tüsszögsz, akkor nyugodtan húzd le az orrodról, ettől nem fogsz megfertőződni, és te se fertőzöl meg senkit, ha meg szólnak miatta, akkor visszahúzod. Rendőrre figyelj azért. A Pennyben meg ne vásárolj, mert ott szokott lenni egy barom biztonsági őr, aki az orra is ráhúzatja.

A fémet egyébként nekem se sikerült még úgy eligazgatni a maszk tetején, hogy egyáltalán ne párásodjon a szemüvegem.

A fizikát amúgy nem lehet meg..szni, egy adott hőfokon, egy adott páratartalmú és hőmérsékletű levegő mindenképpen le fog csapódni. Csak ha ezt a párásító dolgot használod, akkor nem pára formájában, hanem vízcseppek formájában. Rohadt idegesítő, ennél még a pára is jobb, mert az el is párolog két kilégzés közt, a víz meg megmarad, és csak gyűlik-gyűlik.

2020. nov. 27. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 A kérdező kommentje:
#23! Azért raktam idézőjelbe, hogy hatalmas. Annak az esélye, hogy valaki úgy fertőződik meg, hogy egy ember nem köhög/tüsszent/köp rá, csak pusztán elmegy mellette a szabad levegőn, a nullát verdesi. Ezért tartom oltári nagy hülyeségnek. Sokkal nagyobb esélye van annak, hogy vakon lefejelek egy betonoszlopot😕 Egyébként észrevettem, hogy mióta ez a maszk mizéria van, egy csomó ember köhög bele maszk nélkül a levegőbe, mert, gondolom, elfelejti, hogy nincs rajta, úgy megszokta. Inkább erre kéne megtanítani az embereket, amit már óvodában is tanultunk.
2020. nov. 27. 19:33
 25/25 anonim ***** válasza:

Én mostanában ha kimozdulok otthonról abszolút nem hordom a szemüvegem.


Otthon hagyom így nincs ilyen probléma.

2020. nov. 28. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!