Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért gondolják bizonyos...

Miért gondolják bizonyos kamionosok, hogy ledudálhatnak másokat az útról, csak azért, mert azok betartják a KRESZ előírásait?

Figyelt kérdés

Néhány órája történt az eset: egy körfogalomba történő behajtás előtt kinn van egy 30-as tábla, igaz nem olyan könnyű észrevenni. A KRESZ előírásainak megfelelően már a tábla előtt csökkentettem a sebességemet 30 km/h-ra, erre egy kamion mögöttem dudálni és villogni kezdett és nem tartotta a követési távolságot sem. A következő településre történő behajtásnál már a lakott terület kezdete tábla előtt szintén mérsékeltem a sebességemet 50 km/h-ra, erre szintén dudált és nagyon közel jött. Mivel tudtam, hogy egy vasúti átjáró fog következni, amelyet én mindig fokozott óvatossággal közelítek meg, úgy gondoltam, hogy megállok az út szélén kialakított parkolóban és elengedem a kamionost. A szabályoknak megfelelően kitettem az indexet jobbra és lassítani kezdtem az út széli, párhuzamos parkolóba történő beálláshoz, de ekkor is dudált és villogott mögöttem.


Úgy gondolom, hogy veszélyeztetve voltam azáltal, hogy egy kb. 20 tonnás kamion sofőrje ilyen agresszívan vezetett a személygépkocsim mögött. Az ilyeneket véleményem szerint több százezer forintra kellene megbírságolni, mert a KRESZ is csak veszélyhelyzet esetén engedi a hangjelzés használatát. Nem tudom, hogy érdemes lett volna-e felírni a rendszámát, mert akkor feljelentettem volna, így csak annyit tudtam tenni, hogy amikor elhaladt mellettem, míg a parkolóba álltam, láthatta az ablakon kidugott középső ujjamat.


34/F



2020. dec. 16. 20:40
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
69%

Azért nem kellene hőst csinálni a kamionosból!

Az is csak egy foglalkozás, mint a bádogos meg a hegesztő.


Itt nem az a baj, hogy egy nyergest vezet, hanem hogyan viselkedik az utakon.


Aki előttem lassan megy a járdán, azt sem lököm fel, meg mászok a hátára. Kikerülöm, ha tudom.

2020. dec. 18. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
93%
A kamionos értéke a mai világban azért nem állja meg a helyét, mert az áruk nagyon nagy része semmi célt nem szolgál az adócsalásod kívül, felrakják magyarba neked, leviszed olaszba, ott valaki másra vagy akár rád visszarakják és viszed ugyan oda magyarba. El se hinnétek mennyi ilyen van, ezzel csak azt érzem hogy qrvára felesleges vagyok, de mindegy, én leszállítottam amit kell, megkapom a pénzem és kész.
2020. dec. 18. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
63%
A kamionos is addig "hős", míg van mit vinnie. Egy porszem az ellátási láncban. Ha leáll a termelés,tervezés, nem kap fuvart, akkor mehet ő is a lecsóba. Fuvarszervezők, diszpik mozgatják. Kb. ennyi az ő szerepük. Nem maguknák hajtják fel a fuvart meg a zsetont, ahogy Amerikában szokás többek között.
2020. dec. 19. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
46%

Letéptem volna a közepső ujjad és azzal nyomkodtam volna ki a szemed Te .......

Üdv egy szintén a kresz előirasait betarto közlekedo.

2020. dec. 24. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
24%

Most kérdezzétek csak meg a kamionosok értékét az angoloktól amikor leállt az áruszállítás pont karácsony előtt...

Az írek is megtudták pár évvel ezelőtt a nagy hóvihar idején, mikor nem tudtak menni és kiürültek a polcok. Azóta megbecsülik őket.

2020. dec. 24. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
38%

De édes vagy!

Költözz be egy kamionos mellé!

2020. dec. 25. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!