Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért gondolják bizonyos...

Miért gondolják bizonyos kamionosok, hogy ledudálhatnak másokat az útról, csak azért, mert azok betartják a KRESZ előírásait?

Figyelt kérdés

Néhány órája történt az eset: egy körfogalomba történő behajtás előtt kinn van egy 30-as tábla, igaz nem olyan könnyű észrevenni. A KRESZ előírásainak megfelelően már a tábla előtt csökkentettem a sebességemet 30 km/h-ra, erre egy kamion mögöttem dudálni és villogni kezdett és nem tartotta a követési távolságot sem. A következő településre történő behajtásnál már a lakott terület kezdete tábla előtt szintén mérsékeltem a sebességemet 50 km/h-ra, erre szintén dudált és nagyon közel jött. Mivel tudtam, hogy egy vasúti átjáró fog következni, amelyet én mindig fokozott óvatossággal közelítek meg, úgy gondoltam, hogy megállok az út szélén kialakított parkolóban és elengedem a kamionost. A szabályoknak megfelelően kitettem az indexet jobbra és lassítani kezdtem az út széli, párhuzamos parkolóba történő beálláshoz, de ekkor is dudált és villogott mögöttem.


Úgy gondolom, hogy veszélyeztetve voltam azáltal, hogy egy kb. 20 tonnás kamion sofőrje ilyen agresszívan vezetett a személygépkocsim mögött. Az ilyeneket véleményem szerint több százezer forintra kellene megbírságolni, mert a KRESZ is csak veszélyhelyzet esetén engedi a hangjelzés használatát. Nem tudom, hogy érdemes lett volna-e felírni a rendszámát, mert akkor feljelentettem volna, így csak annyit tudtam tenni, hogy amikor elhaladt mellettem, míg a parkolóba álltam, láthatta az ablakon kidugott középső ujjamat.


34/F



2020. dec. 16. 20:40
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
66%

Kérdező, itt csak trollok vannak!

Jogszabályi hátteret lepontoznak, minden szavadat kiforgatják, más autóját lefikázzák stb..


Én szoktam zoli bá', igen most már kisbetűvel, videóit nézni a youtube-on, egész addig, míg el nem kezdte szidni az előtte haladó autóst, aki betartotta a sebességhatárokat.


Elárulok egy titkot, aki dolgozik, az sem lépheti túl a sebességhatárokat!

2020. dec. 17. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
35%

Késésben lehetett a kamionos. Ha kicsúszik az időből, túlvezetés lesz, megbüntetik, vagy nem ér oda a lerakóba és másnap reggelig ott dekkolhat. Persze ez nem a te problémád.

Annyit tegyél meg, hogy mobiltelefon GPS segítségével mérjed az autód sebességét. Nézd meg mennyit csal az autó kilométerórája, mert 99%, hogy amit 50-nek mutat csak 45, vagy még kevesebb.

2020. dec. 17. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
18%
az lett volna a megoldas hogy megallsz elotte es osszeverekedtek, es akkor mindenki jol megmutathatja a maga igazat, mert itt ugysem lesz igazsagtetel gyiken :D Amugy oke, tartsd be a szabalyokat ha akarod, de akkor engedd el aki meg menni akar. Voltal lakott teruleten azt irtad, nem igaz hogy mar rogton a legelejen nem voltal kepes lehuzodni hogy elengedd, es akkor mindenki boldog lett volna... Az en vilagomban pl a tablak csak ajanlasok, pl amikor a nemetek autopalya kellos kozepen kibaxnak egy 60as tablat mert fel kilometeren at hid van, az tenyleg baromi biztonsagos... Vagy amikor orszaguton 100 meter miatt 60 as tabla mert utkeresztezodes, eleg hamar elfog kopni az ember feke ha az osszes ilyen hulyeseget betartja... na meg Miskolcnal pl az autopalya epitesnel 40 es tabla mert egy kicsit szukebb lett a sav lol... Kanyargos utakon erdemes figyelni ezeket, mert ott segitenek, de aki mar ismeri az utszakaszt es tudja hogyan es mennyivel lehet bevenni a kanyarokat azert abban lehetne annyi onbizalom hogy nem alacsonyodik le tanulovezeto szintjere
2020. dec. 17. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
23%

A többség azért normálisan tud menni. De tény, h sok az állat, főleg a keleti részről jövők- de ott is sok a normális sofőr. Az orosz Magnyitos kamionok szépen konvojban szoktak menni, nem erőszakosak.

A billencsesekkel szokott inkább baj lenni, ahogy látom. De csak itthon merük az eszüket játszani. Kimenne Ausztriába, Németbe, fülét-farkát behúzná a "vagány", mert a gatyát legombolnák róla, ha keménykedik.

2020. dec. 17. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
38%

a nemet-osztrak is csak akkor kemeny ha belfoldon van, atlepi a hatart es mint egy sundiszno bebujik a fulkejebe... Ez minden orszagban igy van, a keletiek legalabb kiallnak neha az igazukert, mert mindenki ugy kezel teged mint egy darab szart, persze ezt hiaba mondom annak aki sosem csinalta ezt a szakmat, mert elmesz kulfoldre turistakent a segged kinyaljak mert beloled elnek, de ha egy azonos szintu helyre mesz pl ceghez rakodni ott meg a takarito is elkuld a faxba. Ez hosszu tavon tud frusztraltsagot okozni, es ki hogy vezeti le... De az itthon dolgozok is kepesek a munkahelyen felgyulemlett stresszt xopnak, hazamennek es elverik az asszonyt ,igy vezetik le, emberek vagyunk.


Nem mutogatok senkire ujjal, de vicces hogy a kerdezo martirkent szidalmazza a masikat ahelyett hogy elfogadna, hogy o is ember es semmiben sem kulonbozik.

2020. dec. 17. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
42%

"Annyit tegyél meg, hogy mobiltelefon GPS segítségével mérjed az autód sebességét."

Ez miért lenne fontos?

2020. dec. 17. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
31%

Mert gyökér vagy és önkéntes rendőrt játszol.

HA 50 a megengedett akkor 60-nal is mehetnél nyugodtan, még nem büntetnek.

Vagy állj félre és aki dolgozik az meg hadd haladjon.

2020. dec. 18. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
36%
Szard össze magad ha ilyen szemétláda vagy.
2020. dec. 18. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
64%

„ Az en vilagomban pl a tablak csak ajanlasok,”


„hogy nem alacsonyodik le tanulovezeto szintjere”


jajj már nagyon hiányzott ismét egy proli sofőr, aki megmondja a frankót, köszönjük!


tudod, a tanulóvezetők lehet, h még nem tudnak vezetni,de veletek ellentétben ők nem hülyék a vezetésen kívül mindenhez.


azért marha vicces, h olyanok pofáznak nagy arccal, akik 10-20 év külföldi fuvarozás után is képtelenek kinyögni egy összetett mondatot németül, angolul (mondjuk többségük még magyarul se).

a kamionosok nem az utak királyai, hanem olyan emberek, akik piacképes tudás hiányában igénytelen vándoréletet élnek..


nem hiszem, h pont az izzadságszagú, zsákba csináló dagadt proliknak kéne lekezelően beszélni másokról.


„De az itthon dolgozok is kepesek a munkahelyen felgyulemlett stresszt xopnak, hazamennek es elverik az asszonyt ,igy vezetik le, emberek vagyunk.”


hát hogyne, te észlény. emberek vagyunk. csak amíg mondjuk nálunk (mérnöki terület) vagy testvéremeknél (programozás) viszonylag ritka, h verik az asszonyt, barátnőt, vagy összevissza dudálnak és leszorítanak másokat autóban ülve (+ hasonló tahó megnyilvánulások), addig a kamionosoknál, gyári munkásoknál jóval gyakoribb.


hm, miért is lehet ez?:) nyilván némi köze az intelligenciához meg mondjuk ha van normális végzettséged, piacképes tudásod, akkor normális munkahelyed lesz, ahol nem tud senki szívatni.


11/16


ennél már csak az volt jobb, mikor vmi dagadt fuvaros haverja (nyelvtanilag helytelen mondatban) megjegyzést tett a biciklisekre + Zoli bá azt mondta, h még mindig csak alapszavakat tud angolul és németül..20-30 év után.


Egy ideig néztem kamionos, fuvaros videókat, de egyszerűen annyira primitív, igénytelen a sofőrök többsége, h hosszú távon nem tudom elviselni őket.

2020. dec. 18. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
0%

19, nézz körül a szobában ahol most vagy. Tudsz mondani egyetlen dolgot ami nem egy kamionos közreműködésével került hozzád? Nem kéne ennyire lenézni őket, mert ha ők nem lennének akkor semmid nem lenne. Az élelmiszerboltban is üres polcokat látnál.

A gyk-n sem tudnád osztani az észt mert telefonod sem lenne ha egy kamionos nem szállítja el a forgalmazóig akitől megvetted.

A ruha ami rajtad van, szintén egy kamionban jutott el a boltig ahonnan vetted. Még a házad alkotóelemei sem maguktól jutottak el arra a helyre ahová végül fel lett építve.

Nagyobb szükség van rájuk mint gondolnád, elengedhetetlen a munkájuk. Lenézed őket, de nélkülük létezni sem tudnál.

2020. dec. 18. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!