Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Hány éves korig adnátok...

Hány éves korig adnátok jogosítványt?

Figyelt kérdés
Mostanában sok balesetet okoznak idősek, akik már se nem látnak jól, se a reflexeik nem olyanok, mint egy fiatalabb embernek. Hány éves kor felett lenne indokolt ezeknek az embereknek a jogosítványuk elvétele?

2022. máj. 18. 18:25
1 2 3 4 5 6
 21/60 A kérdező kommentje:
20: Ez igaz, de idősek esetén nagyobb a rizikó, és nem kellene kockáztatni. Gondoljunk az életbiztosítókra. Ott nem baj, ha az idősebbeket máshogy kezelik, mint egy fiatalt?
2022. máj. 19. 21:08
 22/60 MGéza ***** válasza:
69%
#21: Ezt kár volt idekeverni. Ott sokkal több a kockázati tényező, akár minden előjel nélkül meghalhat valaki egy bizonyos kor felett, krónikus betegségek is kockázati tényezők. Az én nagyapám például teljesen egészséges volt és fitt, de 78 évesen egy agyvérzés fél nap alatt végzett vele.
2022. máj. 19. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/60 MGéza ***** válasza:
25%
Hagyjuk a témát szerintem. A kérdező meg van győződve róla, hogy az időseket nem szabad volánhoz engedni és pont. Az nem ezt szajkózza azt meg lepontozza a gyászba. Csak tudnám, hogy akkor miért van olyan sok járművezetést oktató 60 éves vagy attól is több, ha ennyire nem tudnak vezetni az idősek?
2022. máj. 19. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/60 Dzsoki ***** válasza:
33%
Nem életkor kérdése. Igen,20 évesen is lehet valaki béna és 70 évesen is alkalmas. Továbbá,ez általános. Nem mindegy,hogy a papa,csak jó időben,kimegy a telekre vagy mindennap egy forgalmas városban közlekedik. Még ezekből a tényekből is lehet,ellentétes következtetésre jutni. Vagyis,az egyik álláspont,hogy amennyiben minden nap edzésben van egy 70 éves egy forgalmas úton,városban. Vagyis,sűrün kell elindulni,fékezni,megállni. Az a jó! A másik verzió szerint,az a jó,ha csak a telekre megy,olyan max 1000 kilométert tesz az autójába. Nincs rá jó válasz !Szerintem,igen,gyakorlati vizsga is legyen 65 vagy 70 éves egyén esetében. Bár,ezt életkortól függetlenül is bevezetném. PÁV III-mal rendelkezem,mert betöltöttem a 17-et,de nem voltam 18,amikor a tanfolyamra jelentkeztem. Akkor 1981-ben,ez abból állt,hogy egy grafikont kellett értelmezni,felvillanó számokat megjegyezni,leírni,illetve véletlenszerű felvillantás után,jobb kéz,jobb láb,bal kéz,bal láb használata volt. Tehát,a bal felső villantásra,bal kézzel,de bal alsó villantásra,fordítva,tehát jobb lábbal kellett reagálni. Teremben. Nem jobb ennél,valós körülmények között bizonyítani?
2022. máj. 19. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/60 anonim ***** válasza:
66%
A repülésben nem életkor alapján van az előremenetel, hanem repült óra szerint. Na ezt hogy rakod össze kérdező?
2022. máj. 20. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/60 anonim ***** válasza:
77%

Már a kezdő kérdésed se helyén való, nem fedi az igazságot.

Sokall több balesetet és súlyosabbat okoznak a fiatalok.

Bármilyen hihetetlen egy 70 éves nem akarja megmutatni hogy milyen erős és menő autója van, nem előz erőszakosan és még büntető fékezéseket se csinál.

Nem fütyi növelőnak veszi a lefingott német autót hanem azt veszi meg amivel eltud menni ahová kell.

2022. máj. 20. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/60 A kérdező kommentje:
Tényleg, a 70 éves csak forgalommal szemben hajt fel az autópályára meg virágot szed mellette. Tényleg sokkal jobb...
2022. máj. 20. 10:01
 28/60 anonim ***** válasza:
76%

A diszkóbaleseteket is az öregek okozzák?

Meg a vonatnak is öregek mentek neki Tapolcánál igaz?

Meg Mindszentnél is 80 évesek löktél le a vonatot a sínről ugye?

Az idióta motorosoktól ne is beszéljünk.....

2022. máj. 20. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/60 A kérdező kommentje:

28: Ez igaz. Látod? Nem vagyok részrehajló - ellentétben sokakkal.


Ugyanakkor a PÁV nem lenne hülyeség egy kor felett (vagy mindenkinek?).

2022. máj. 20. 10:56
 30/60 anonim ***** válasza:
26%
Nem csak PÁV kellene , hanem pszihológia is! Sőt akit gyorshajtáson fognak többször,annak én a kötelezőjét is megemelném, az jobban fáj mint a bírság, meg a pont. Sajnos affelé tartunk, hogy eggyesek azt gondolják bármit megtehetnek az utakon, és ezt sem az idősek csinálják.
2022. máj. 20. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!