Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Gyalogosnak akkor is elsőbbség...

Gyalogosnak akkor is elsőbbsége van, amikor a zebra mellett várakozik az átkelésre, vagy csak akkor, amikor már rálépett?

Figyelt kérdés

2023. jan. 23. 09:13
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/136 A kérdező kommentje:
Egy a lényeg, érdemes átengedni a gyalogost, mert büntethet érte a rendőr, ha nem tesszük.
2023. jan. 23. 17:24
 42/136 anonim ***** válasza:
100%
#40: És szerinted a gyalogos miért áll ott? Szinten forgalmi okból, epp "meggyőződik", hogy megkapta az elsőbbséget a biztonságos átkeléshez.
2023. jan. 23. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/136 anonim ***** válasza:
100%

"41/41 A kérdező kommentje:

Egy a lényeg, érdemes átengedni a gyalogost, mert büntethet érte a rendőr, ha nem tesszük."


Helyesebben: Érdemes átengedni a gyalogost, mert ő is ember, mint én. Ha elütöm, már nem lesz ember, csak por egy kisebb vagy nagyobb dobozban.

2023. jan. 23. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/136 anonim ***** válasza:
100%
#41 Hát, végül is igen. Azért büntet a rendőr, hogy a magadfajta suttyók is betartsák a másoknak tök egyértelmű szabályokat. Ugye bankrablásért is csak azért van büntetés, hogy az se raboljon bankot, akinek nem egyértelmű, hogy olyat normális ember nem csinál.
2023. jan. 23. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/136 A kérdező kommentje:
Na ezért kellene pontosítani a szövegen, mert ti is itt vitatkoztok. Egyértelműen le kellett volna írni, hogy az átkelni szándékozó gyalogosnak elsőbbséget kell adni a gyalogos átkelőhelynél, és nem átkelőhelyen. Ennyi, pont. De igazi magyar szokás szerint ez is összevissza van csavarva. Így közelítem meg, úgy közelítem meg, ha kell, lassítok, lelép, nem lép le, csak akkor van elsőbbség, ha nem veszélyes... Agyrém.
2023. jan. 23. 17:31
 46/136 anonim ***** válasza:
#45 Definiáld már azt, hogy "átkelni szándékozó". Sokkal egyértelműbb a jelenlegi szabály, mint egy rakás szituációban eldönteni, hogy akkor most szándékozik-e átkelni vagy sem. Ahogy fentebb ezt már kifejtettem.
2023. jan. 23. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/136 MGéza ***** válasza:
81%
#40: A gyalogos nem forgalmi okból áll? Segítek: De! Arra vár, hogy te megadod az elsőbbséget vagy sem, egyébként, mint védett útvonalon haladó átmehetne akár megállás nélkül is és neked kutya kötelességed megállnod olyankor. Nem azért nem lép le mert nincs elsőbbsége vagy kell szétnéznie, hanem mert baxhatja, ha te erősebb kutya elven rongyolsz át a gyalogátkelőn.
2023. jan. 23. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/136 A kérdező kommentje:

#46


Az az átkelni szándékozó, aki ott áll a zebra mellett, és vár. Miért, most hogyan döntöd el? Ugyanaz. Ha most közeledsz a zebra felé, akkor ugyanúgy nem tudod, hogy át akar-e kelni vagy nem. Ha nem akar, akkor majd jelzi, aztán mész tovább. De megállni kötelező lenne, ha várakozik ott valaki.

2023. jan. 23. 17:42
 49/136 A kérdező kommentje:

#47


Ha csak ott áll, akkor a KRESZ szerint nincs elsőbbsége, így nincs mit megadni neki. Ha lelép, akkor van. Ezért kellene pontosítani a szöveget, csak még most sem értitek.

2023. jan. 23. 17:44
 50/136 anonim ***** válasza:
0%
47.! Nem hiszem el, hogy nem érted. Áll az út szélén egy kocsi. Nem akar menni sehova. Írtam példákat miért nem. Áll, azaz tartósan mozdulatlan. Annak nem adok elsőbbséget. Te igen? Ott állsz az alárendelt úton akár egy órát is, mert elsőbbsége van?
2023. jan. 23. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!