Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Gyalogosnak akkor is elsőbbség...

Gyalogosnak akkor is elsőbbsége van, amikor a zebra mellett várakozik az átkelésre, vagy csak akkor, amikor már rálépett?

Figyelt kérdés

2023. jan. 23. 09:13
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
 61/136 anonim ***** válasza:
100%
#59 Amúgy te nem a KRESZ-be kötsz bele, megjegyzem, már korábban írtad, hogy csak azért kell elengedni a gyalogost, hogy ne büntessen meg a rendőr. Enyhén pszichopata megszólalás volt.
2023. jan. 23. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/136 A kérdező kommentje:

#60


Leírtam már fentebb. Ha várakozik valaki, meg kellene állni, pont.

2023. jan. 23. 18:16
 63/136 anonim ***** válasza:
#62 De mit értesz várakozás alatt? KRESZ-ben már van fogalma a várakozásnak, és az járművekre értelmezhető, tehát le sem írhatod gyalogossal kapcsolatban egy jogszabályban azt, hogy "várakozik". Ha hülye vagy a joghoz, minek szólsz bele?
2023. jan. 23. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/136 A kérdező kommentje:
Máshol hogyan oldják meg? Ott, ahol úgy van írva, hogy meg kell állni. Na itt is úgy kellene.
2023. jan. 23. 18:28
 65/136 anonim ***** válasza:
100%

#64 Hát tudod, ki fog megállni minden, az úttesttől 1-2 méterre lézengő, bámészkodó, ki tudja, mit akar gyalogosnak, amikor tudok egyértelműen lassítani, ő meg háromszor is át tud kelni, mire odaérek.

Érdekes, a mostani formájában nekem még sosem volt olyan helyzet, amikor ne lett volna egyértelmű nekem is és az általam elengedett gyalogosoknak is, hogy hogyan viselkedjek.

2023. jan. 23. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/136 A kérdező kommentje:
Nem a lézengőknek kell megállni, hanem azoknak, akiknél egyértelmű, hogy át akarnak kelni. Ne félj, felismernéd őket. A telefonozó srác hasonlat pedig marhaság, ugyanis arról most sem fogod tudni megmondani, hogy át akar-e kelni. Ugyanakkor én a 12 év alatt egyetlen egy olyan gyalogossal sem találkoztam, aki a zebra mellett ácsorgott, de azért nem ment át, mert a telefonjába volt bújva. Szóval nem az ilyen ritka esetre kell alapozni.
2023. jan. 23. 18:38
 67/136 anonim ***** válasza:

#66 Attól, hogy te nem látod nap mint nap, más lehet, hogy látja. És megint ott tartunk, hogy szerinted a lézengőnek nem kell megállni, pedig lehet, azért lézeng a zebra környékén, mert amúgy át akar kelni, vagy épp vacillál, át akarjon-e kelni. Ha autósok tudnak a korábbi "testbeszédükhöz" képest teljesen random manővereket csinálni, miért ne várnád, hogy a lézengő gyalogos egyszer csak a zebrára lép? Pont ezért jó a mostani szabály. Ilyenkor is úgy közelíted meg, hogy meg tudjál állni, ha megtörténne.


Mert ha jól értem, te azt mondod, hogy aki a zebra előtt áll és jobbra-balra tekinget, annak full stoppal megállsz, aki meg nem áll ott, mint a cövek, azelőtt meg elrongyolsz 50-nel. Ezt te sem gondolhatod komolyan, főleg, hogy 12 éve vezetsz, szimplán csak semmi dolgod egész nap.

2023. jan. 23. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/136 A kérdező kommentje:
Lassítani minden más esetben, ezt is bele lehet írni, így megfelelő?
2023. jan. 23. 19:01
 69/136 anonim ***** válasza:
100%
#68 Persze. Akkor végül is le van írva a mostani szabály, és hozzá van írva az a konkrétumoktól mentes valami, amit te javasolsz.
2023. jan. 23. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/136 A kérdező kommentje:

#69


Ez a baj, hogy a konkrétum le van maradva.

2023. jan. 23. 19:54
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!