Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ebben a körforgalomban szabály...

Ebben a körforgalomban szabályos átsorolni a másik sávba?

Figyelt kérdés

Az imént kiírt körforgalmas, sáv átvágásos kérdésről jutott eszembe. Nap mint nap átmegyek itt, nagyon sokan átsorolnak, sokszor én is (bár legtöbbször nem ebből az irányból jövök), őszintén szólva nem tudom mennyire szabályos.


Lehet hülye kérdés, elvégre szaggatott vonal van, azaz szabad, de nyilván a kép szerint bal alulról belső sávból behajtók miatt nem is lehet más, szóval elsősorban miattuk van szaggatott, talán ezért nekem valamiért mindig olyan szabálytalan "szaga" van.


[link]


2023. márc. 21. 17:44
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/80 anonim ***** válasza:
100%
A gyakorlatban azt a vonalat nem tudod befutni, amit rajzoltál, vagy csak nehezen. Értelmes sincs.
2023. márc. 21. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/80 anonim ***** válasza:
9%
Igen, ezt szabad. Szaggatott vonal van, nem zavarsz vele senkit, uzsgyi.
2023. márc. 21. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/80 anonim ***** válasza:
92%
Egyébiránt a KRESZ megfeleli ezeket a kérdéseket. Záróvonalat átlépni sehol nem szabad. Sem körforgalomban, sem szerpentinúton, sem Miskolcon, sem Tapolcán. Ha mellette szaggatott vonal is van, akkor abból az irányból (és csakis abból!) átléphető.
2023. márc. 21. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/80 anonim ***** válasza:
100%
Ha meg tudod csinálni ezt a trajektóriát mások zavarása nélkül, akkor szabad (technikailag), de szerintem nem életszerű. Nyilván nem azért alakították ki így a körforgalmat, mert olyan kicsi lenne a forgalom, hogy ezt meg tudd csinálni, nem ráérnél a körforgalom után behúzni a belső sávba? Vedd figyelembe, hogy vastagabb az a szaggatott, mint a behajtásodnál levő (persze a vastagság nincs a KRESZ-ben, de a józan logikát felébresztheti), illetve tempósan kéne azt a cikcakkot megejteni. Nem reális, nem ez volt az úttervező szándéka és csak feleslegesen okozol dinomen helyzetet, amikor az értelmes cél az lenne, hogy a körforgalmat, mint a kereszteződéseket is általában minél hamarabb a lehető legegyszerűbb módon elhagyd.
2023. márc. 21. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/80 A kérdező kommentje:

#1 #4 Kép alapján lehet szűkebbnek tűnik a valóságnál, mindenféle probléma nélkül járható út, mint mondtam, nagyon sokan így is tesznek. Ha abból indulunk ki, hogy "minél hamarabb elhagyd", akkor igazából talán pont ez a gyorsabb.


De amúgy igen, jó meglátás, a "nem véletlenül van így kitalálva" rész miatt tűnik kissé szabálytalannak nekem és teljesen ésszerű is, amit mondasz. Ugyanakkor semmilyen valódi érvet nem látok ellene. Na mindegy, szerintem ez már így marad. :D

2023. márc. 21. 18:08
 6/80 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sem szabálytalan, csak éppen tökre értelmetlen és talán kényelmetlen az utasoknak ez a manőver.


Azok szokták ezt csinálni, akik nem látnak át egy turbókörforgalmat.

2023. márc. 21. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/80 anonim ***** válasza:
100%
Nem szabálytalan. Én akkor szoktam ilyen manővert csinálni, ha vissza akarok fordulni amerről jöttem.
2023. márc. 21. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/80 anonim ***** válasza:
100%

Tegyük hozzá általában az dupla körforgalmak előtt tábla jelzi a kötelező haladási irányt, amiből meg egyértelműen kiderül, hogy nem kellene oda bevágódni.


Értelme sincsen, maximum akkor, ha elnézte az ember, és vissza akar fordulni.

2023. márc. 21. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/80 anonim ***** válasza:
100%
Végülis szabályos, de felesleges.
2023. márc. 21. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/80 anonim ***** válasza:
75%
Nem tiltja semmi, teljesen szabályos. Eleve csak így tudsz szabályosan visszafordulni ennél a körforgalomnál.
2023. márc. 21. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!