Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ebben a körforgalomban szabály...

Ebben a körforgalomban szabályos átsorolni a másik sávba?

Figyelt kérdés

Az imént kiírt körforgalmas, sáv átvágásos kérdésről jutott eszembe. Nap mint nap átmegyek itt, nagyon sokan átsorolnak, sokszor én is (bár legtöbbször nem ebből az irányból jövök), őszintén szólva nem tudom mennyire szabályos.


Lehet hülye kérdés, elvégre szaggatott vonal van, azaz szabad, de nyilván a kép szerint bal alulról belső sávból behajtók miatt nem is lehet más, szóval elsősorban miattuk van szaggatott, talán ezért nekem valamiért mindig olyan szabálytalan "szaga" van.


[link]


2023. márc. 21. 17:44
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/80 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy ha már táblák:

[link]


A kérdező videóján egyetlen képen ott van a körforgalom rendjéről tájékoztató tábla, a kötelező haladási irányt jelző kék tábla és a fehér festés is.

2023. márc. 23. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/80 anonim ***** válasza:

Videós:

[link]

"Ez egy olyan körforgalom, amit még elvileg a segg hülyék is tudnak használni"


Kérdező:

[link]

"Fogd meg a söröm"

2023. márc. 23. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/80 anonim ***** válasza:
100%
#51 Baromi jogos, jobbra már nem néztem. Köszi!
2023. márc. 23. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/80 anonim ***** válasza:
100%
(Mondjuk fenntartom, hogy ha sosem jártam arra és vaksi is vagyok meg mindenképpen balf*sz, akkor sem csinálnám meg ezt a manővert, inkább majd a körforgalom utána odataposok, ha be akarok sorolni.)
2023. márc. 23. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/80 anonim ***** válasza:
100%

#54 Nekem nem veled van bajom :D


Csak azokat nem szeretem akik mindenképpen meg akarják indokolni hogy nekik miért szabad szabálytalankodni.


Nem mondom, hogy a kérdezőt botozzuk halálra csak mert szabálytalanul közlekedik. Ez egy viszonylag védett szituáció, amiből nagy baj nem lehet.


Csak úgy vagyok vele, ha valaki tudja, hogy szabálytalan, akkor legalább maradjon csendben és ne akarjon mindenféle elméleteket gyártani arra, hogy neki márpedig az ő szabályszegése jogos :D

2023. márc. 23. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/80 anonim ***** válasza:
26%

Meg azért vicces amikor ilyeneket írnak, hogy:


"Az a tábla sehogyan sem tiltja ezt a manővert, ahogy az útburkolati jelek sem."


Miközben mind a tábla, mind az útburkolati jelek teljesen egyértelműen meghatározzák a kötelező haladás irányát... :D

2023. márc. 23. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/80 anonim ***** válasza:
100%
#56 Az idézett nem én voltam, de én voltam a "Nana!!!" Meg aki még a legelső oldalon azt írta, hogy technikailag szabályos, de nem normális a manőver. Látod, sikerült rámutatnod, hogy mit nem vettem észre a videóban, és elismerem, hogy nem volt igazam. Szerintem ez lenne egy normális vitának a lényege, nem a saját igazunkat bizonygatni, hanem megtalálni közösen az igazságot.
2023. márc. 23. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/80 A kérdező kommentje:

Hú de aktívak vagytok éjszaka. :D


Így kiterítve jobban átjön a probléma. Nekem igazából a tábla/felfestés résszel kapcsolatban csak az a kérdésem, hogy persze világos az, hogy kötelező haladási irányt mutat, ugyanakkor ha tilos lenne sávot váltani, akkor kellene hogy mutassa azt is, nem? Tehát vagy kellene egy balra kanyarodni tilos tábla a körforgalomban, vagy pedig a körforgalom előtti táblán be kéne rajzolva lennie a belső sávnak is és azon kellene ott lennie a rákanyarodás tiltását jelző piktogramnak. Vagy rosszul gondolom?

2023. márc. 23. 08:53
 59/80 anonim ***** válasza:
30%
Rosszul tudod. A sávváltás nem balra kanyarodás. A kötelező haladási irány meg ott van a burkolati jeleken.
2023. márc. 23. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/80 A kérdező kommentje:
#59 Igen, de most nem ott járunk, hogy az tulajdonképpen nem is sávváltás, hanem balra kanyarodás?
2023. márc. 23. 09:35
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!