Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ebben a körforgalomban szabály...

Ebben a körforgalomban szabályos átsorolni a másik sávba?

Figyelt kérdés

Az imént kiírt körforgalmas, sáv átvágásos kérdésről jutott eszembe. Nap mint nap átmegyek itt, nagyon sokan átsorolnak, sokszor én is (bár legtöbbször nem ebből az irányból jövök), őszintén szólva nem tudom mennyire szabályos.


Lehet hülye kérdés, elvégre szaggatott vonal van, azaz szabad, de nyilván a kép szerint bal alulról belső sávból behajtók miatt nem is lehet más, szóval elsősorban miattuk van szaggatott, talán ezért nekem valamiért mindig olyan szabálytalan "szaga" van.


[link]


2023. márc. 21. 17:44
1 2 3 4 5 6 7 8
 71/80 anonim válasza:
100%

Nem kell ennyire túlgondolni. Ki lehet okoskodni azt is hogy szabályos azt is hogy nem, de nem a kiokoskodás a döntő, hanem a KRESZ.

A kérdező vagy egy troll vagy nem tudom hogy van jogosítványa, az egyes válaszolók meg no comment.

Forgalmi vizsgán egy ilyen önmagában bukással jár.

11-es meg 47-es választ javaslom.


Lehet ódákat írni róla, de ennél többet nem érdemes, ha ennyi nem elég akkor veszett fejsze az egész.

2023. márc. 23. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/80 anonim ***** válasza:
100%

Na jó gyerekek én feladom mert hülyéknek próbálok szabályokkal érvelni... 😂


Ha valaki a teljesen egyértelműen meghatározott haladási irányt nem képes tartani, akkor nincsen miről beszélni.


Tök egyértelműen ott van. Tábla, felfestés, fizikailag elválasztva a sávok. Dupla szaggatott vonal. KÖTELEZŐ haladási irány van.


Nyilván ha a "nem szabad" kifejezésből kiveszed hogy "nem" akkor tulajdonképpen a "nem szabad" is "szabad" lesz.


Óvodás szint.

2023. márc. 23. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/80 anonim ***** válasza:
100%

Javaslom a Kreszprofesszor írásának értő elolvasását!


[link]


Ugyanazt írja, mint én is. Ott azért szaggatott, hogy merőlegesen át lehessen menni, a belső sávba.

2023. márc. 23. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/80 A kérdező kommentje:

#72 ",,Kötelező haladási irány'' tábla azt jelzi, hogy az útkereszteződésben a

táblán lévő nyíl (nyilak) által jelzett irányban (irányok valamelyikében) kell továbbhaladni.


A sávváltás nem kereszteződés. Hidd el, én értem amit írsz, de a KRESZ-ben nem hangzik el olyan, hogy tilos lenne sávot váltani.


Az eddig elhangzottak alapján az én véleményem még mindig az, hogy a KRESZ releváns részei szerint itt egy szürke zónába tévedtünk. Azt abszolút megértem, hogy miért nem tartjátok szabályosnak, sőt, 1-2 érvet én magam is írtam még a téma elején, amit később ti is mondtatok. Azonban a KRESZ-ben nem nagyon hangzik el egzakt válasz, ami konkrétan ezzel a szituációval foglalkozik és ebből ered a probléma, hogy egyik oldalról nézve a KRESZ nem ír róla, azaz nem tiltja, azaz szabályos, a másik oldalról nézve pedig mivel a KRESZ-ben nem esik szó konkrétan ilyenről, ezért egyéb, hasonló részekkel igyekszünk rendet tenni, ami(k) alapján szabálytalan.


Ennek tudatában én saját magamnak ezt úgy könyvelem el, hogy nincs rá megfelelő válasz és kész. Nem tartom szabályosnak, a jövőben mellőzni fogom, de ettől még szabálytalannak sem hiszem.


A normális válaszokat köszönöm.

2023. márc. 23. 12:15
 75/80 anonim válasza:
82%
Ezek szerint a 73-as hozzászólás által linkelt értő olvasás sem sikerült a kérdezőnek.
2023. márc. 23. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/80 anonim ***** válasza:
54%

Kérdező logikája röviden:


nem szabad - nem = szabad 😂

2023. márc. 23. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/80 anonim ***** válasza:
23%
A szomorú az, hogy mennyi ilyen hülye van az utakon aki meg van győződve róla, hogy neki van igaza...
2023. márc. 23. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/80 A kérdező kommentje:

"Nem tartom szabályosnak, a jövőben mellőzni fogom"


"Kérdező logikája röviden: nem szabad - nem = szabad"


Szerintem ezek után ne beszéljünk arról, hogy kinek hogy megy a szövegértés...


Elengedtem a témát.

2023. márc. 23. 17:45
 79/80 anonim válasza:

Pont a "de ettől még szabálytalannak sem hiszem" tagmondatot hagytad le a 17:45-ös idézetedből.

Meg : "Az eddig elhangzottak alapján az én véleményem még mindig az, hogy a KRESZ releváns részei szerint itt egy szürke zónába tévedtünk." is a szőnyeg alá seperted ...

2023. márc. 23. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/80 anonim ***** válasza:
56%

Nemcsak, hogy szbályos, de be is kell sorolni úgy, ahogyan rajzoltad.

Normal esetben a 3.kijárat előtt kisorolnál a szelsőbe, de ezeknél a körforgalmaknál ez tilos, mivel az a szakasz kizárólag azoknak van, akik a becsatlakozás után azonnal ki is mennek az első kijáraton. Ők alapból a külső sávból érkeznek a körforgalomba. Akik a 2./3./4. kijáraton akarnak majd kilépni, azoknak még a körforfalom előtt a középső sávokba kell sorolniuk, onnan a körforgalom belső sávjába menni (kívülről szaggatott terelővonal, belülről áróvonal jelentese: a szaggatott vonal FELŐL át lehet lépni, a záró vonal felől nem, tehát vefelé lehet menni, kifelé nem), majd a vonaltörésnél, ha egyenesen hajt, akkor kijut a 2. kijáratra, ha ott besorol egyl bejjebb (itt csak szaggatott vonal van), akkor a harmadikhoz.

A nyíl jól mutatja, a 3.kijárat előtt bem lehet a külsőbe kimenni, mert belülről záróvonal van, ott csak kívülről lehet befelé menni.

2023. márc. 28. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!