Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ebben a körforgalomban szabály...

Ebben a körforgalomban szabályos átsorolni a másik sávba?

Figyelt kérdés

Az imént kiírt körforgalmas, sáv átvágásos kérdésről jutott eszembe. Nap mint nap átmegyek itt, nagyon sokan átsorolnak, sokszor én is (bár legtöbbször nem ebből az irányból jövök), őszintén szólva nem tudom mennyire szabályos.


Lehet hülye kérdés, elvégre szaggatott vonal van, azaz szabad, de nyilván a kép szerint bal alulról belső sávból behajtók miatt nem is lehet más, szóval elsősorban miattuk van szaggatott, talán ezért nekem valamiért mindig olyan szabálytalan "szaga" van.


[link]


2023. márc. 21. 17:44
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/80 A kérdező kommentje:

#20 Akkor mondjuk, hogy egyforma gyors, de a lényeg, hogy nem lassabb.


Szoktak indexelni.

2023. márc. 22. 12:52
 22/80 anonim ***** válasza:
30%
Szerintem mondjuk, hogy te meg akartad magyarázni, hogy jó így csinálni, mert neked kényelmes, szóval legyen. Szabályos, jobb, okosabb, mások nem számítanak, csináld nyugodtan. Pont.
2023. márc. 22. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/80 A kérdező kommentje:
#22 Egyáltalán nem erről volt szó, csak itt már két külön téma volt. Ha a kérdést elolvasod, én a szabályosságra voltam kíváncsi, amire jött is pár jó válasz, megbeszéltük értelmesen. Aztán el lett indítva itt egy másik téma, azzal, hogy többek kijelentették, hogy márpedig ez biztosan lassabb is, sőt, nem is megoldható, csak motorral, de autóval túl szűk, ezzel viszont nyilván ellent fogok mondani, mert tényszerű tévedéseket állítanak. De ez egy teljesen másik történet, aminek semmi köze a kérdéshez és nem is én indítottam el.
2023. márc. 22. 13:17
 24/80 anonim ***** válasza:
39%
Bennem erős a gyanú, hogy te nem vezetsz semmiféle járművet. Máskülönben be kellene végre látnod, hogy a jelölt helyen nem tudsz sávot váltani és semmi értelmes sincs.
2023. márc. 22. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/80 A kérdező kommentje:
#24 Hát akkor ma direkt arra megyek majd és lehúzom a fedélzetiről a felvételt kizárólag a te kedvedért, rendben?
2023. márc. 22. 15:56
 26/80 anonim ***** válasza:
84%
25. Nagyszerű! Hang is lesz hozzá? Dudakoncertet nagyon szeretem.
2023. márc. 22. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/80 A kérdező kommentje:

#26 Lesz biza, de dudakoncertet ne várj, az nincs, soha nem is volt. Ráadásul a szituáció poénja, hogy pont az előttem lévő is megcsinálta, nekem persze nem meglepetés, mert nem viccből mondtam, hogy nagyon sokan sávot váltanak ott. :)


Mielőtt feltöltöm, a poén kedvéért megnéztem az utcaképet és ott is éppen pont megcsinálják. Majdnem mintha egy valós témát indítottam volna, amiből kizárólag ti csináltatok hisztit. [link]

2023. márc. 22. 16:55
 28/80 anonim ***** válasza:
100%
Én nem kételkedtem abban, hogy valós helyzet és sokan megcsinálják, de azt nem tudom elfogadni érvként, hogy mivel sokan csinálják, ezért teljesen normális, és ez volt a kitaláló szándéka is. Arról igazán nem tehetünk, hogy ebben az országban (meg úgy a kontinens nagy részén) a legegyszerűbb körforgalom használata is probléma sokaknak, nemhogy a speciálisabb fajtáké.
2023. márc. 22. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/80 A kérdező kommentje:

"Én nem kételkedtem abban, hogy valós helyzet és sokan megcsinálják"


Mivel mindenki anonim, ezért lehet nem te írtad, de itt többször is elhangzott, hogy ezt autóval nem lehet megcsinálni, mert túl szűk. Szóval lehet, hogy te nem kételkedsz benne, de más igen.


"ez volt a kitaláló szándéka is"


Ilyet soha nem is mondott senki. Én egészen biztosan nem. Sőt, pont azt mondtam korábban, hogy pont a "kitaláló szándéka" miatt tűnik szabálytalannak, annak ellenére, hogy nem az. Szóval én egy percig sem kérdőjeleztem meg azt, hogy a sávváltás nem a helyes használat. Tudom, hogy nem az, ezért is érzem mindig kicsit furcsának és pontosan ebből adódna a kérdés. Ha úgy lenne, ahogy te írtad, akkor eszembe sem jutott volna feltenni ezt a kérdést.

2023. márc. 22. 17:31
 30/80 anonim ***** válasza:
100%
#29 #28 vagyok. Eddigi egyetlen válaszom a #4-es. Fenntartom, hogy én nem csinálnám, nem látom értelmét, kivéve amit mások mondtak, hogy megfordulás céljából használni a körforgalmat. Viszont arról meg az a véleményem, hogy szerintem turbót nem oda tesznek, ahol annyira meg akarnak fordulni az emberek, ha meg mégis, lesz rá később is alkalom. Pont azért, mert sokan teljesen analfabéták a körforgalmakhoz, én a lehető legrosszabb helynek tartom a nem teljesen kiszámítható és feltételezett manőverek számára. De ha neked fontos, hogy ott sorolj, és meg tudod tenni kellő körültekintéssel, engem igazán nem zavar, hogy csinálod, mert ahogy #4-ben írtam, technikailag szabályos szerintem.
2023. márc. 22. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!