Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ebben a körforgalomban szabály...

Ebben a körforgalomban szabályos átsorolni a másik sávba?

Figyelt kérdés

Az imént kiírt körforgalmas, sáv átvágásos kérdésről jutott eszembe. Nap mint nap átmegyek itt, nagyon sokan átsorolnak, sokszor én is (bár legtöbbször nem ebből az irányból jövök), őszintén szólva nem tudom mennyire szabályos.


Lehet hülye kérdés, elvégre szaggatott vonal van, azaz szabad, de nyilván a kép szerint bal alulról belső sávból behajtók miatt nem is lehet más, szóval elsősorban miattuk van szaggatott, talán ezért nekem valamiért mindig olyan szabálytalan "szaga" van.


[link]


2023. márc. 21. 17:44
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/80 A kérdező kommentje:

Szóval akit érdekelne... [link]


Megvágni lusta voltam, de 1 perc nem perc, 0:25 körül közelítem meg.

2023. márc. 22. 17:45
 32/80 A kérdező kommentje:

#30 Akkor nyilván nem te voltál.


Nem mellesleg amúgy azt sem állítottam soha, hogy bármi haszna/előnye lenne, csupán leírtam 1-2 dolgot, hogy miért csinálják így az emberek. Ettől még nem sok értelme van, abszolút elismerem.

2023. márc. 22. 17:49
 33/80 anonim ***** válasza:
64%
#32 Megint én. Videón látva egészen elmondható, hogy ha ekkora a forgalom a többi behajtó felől, akkor van is értelme cipzárszerűen minden második autónak besorolni. Persze ha minden behajtónál sorban jönnek, akkor pont úgy lenne folyékonyabb a forgalom, ha mindenki tartja a sávját.
2023. márc. 22. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/80 anonim ***** válasza:
20%
Akárhogy csűröd, csavarod ez szabálytalan manőver. Nyilván megcsinálni meg lehet amíg egyszer ki nem vesznek a rendőrök. De attól még az elő jelző táblán egyértelműen jelezve van a körforgalom rendje, haladási iránya. Amit te nem tartasz. Attól, hogy mások sem tudnak szabályosan közlekedni, még nem lesz a szabálytalan manőverből szabályos.
2023. márc. 22. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/80 anonim ***** válasza:
72%
#34 Az előjelző táblákból hogyan következik a kötelező irány? Én annyit látok, hogy a külső sávból csak az első kijárat elérhető, a belsőből a második és a harmadik. Ez implicite talán tiltja a megfordulást, de nem nyilatkozik arról, hogy a körforgalmon belül tilos-e a manőver. Nem támadásból mondom, inkább kérdezem, hogy mit értek rosszul.
2023. márc. 22. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/80 anonim ***** válasza:
0%
#35 Ha nem tudod értelmezni a tábla által jelölt kötelező haladási irányt akkor dobd kukába a jogosítványodat. Köszi.
2023. márc. 22. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/80 anonim ***** válasza:
79%

Az a tábla sehogyan sem tiltja ezt a manővert, ahogy az útburkolati jelek sem.

Azt sem értem, hogy miért kell itt hitetlenkedni. Másik ilyen körforgalom is van, ahol ugyanilyen kényelmesen meg lehet csinálni, mint a kérdező videójában. Onnan tudom, hogy én is szoktam, mivel a körforgalom után a külső sáv megszűnik, ezért inkább már itt átsorolok a belsőbe, ahogy mások is.

2023. márc. 22. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/80 anonim ***** válasza:
34%
#36 Meggyőző érv, amikor valaki feltesz egy kérdést, de válaszolni nem vagy hajlandó, csak egyből személyeskedni. Nem kérem, hogy te is dobd ki a jogosítványod, mert feltételezem a nyolc általános sincs meg, így jogosítványod sem lehet.
2023. márc. 22. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/80 anonim ***** válasza:
9%
#37 De hát a tábla egyértelműen meghatározza a kötelező haladási irányt és nyilván a sav sem véletlenül van elválasztva még fizikailag is. Pont ez a turbó körforgalom alap szabálya, hogy előre kell megválasztani a sávot és annak megfelelően kell haladni. Most nyilván aki a közlekedés alapjait nem érti azzal nem lehet mit kezdeni.
2023. márc. 22. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/80 anonim ***** válasza:
80%
#39 Elképesztően értetlen és agresszív vagy. Azt már leszögeztük, hogy én sem értem ennek a manővernek az értelmét, azt viszont nem értem, te melyik táblán látsz kötelező haladási irányokat, tekintve, hogy a táblákon az sincs jelezve, hogy az első lehajtó után több sáv van a körforgalomban.
2023. márc. 22. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!