Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ebben a körforgalomban szabály...

Ebben a körforgalomban szabályos átsorolni a másik sávba?

Figyelt kérdés

Az imént kiírt körforgalmas, sáv átvágásos kérdésről jutott eszembe. Nap mint nap átmegyek itt, nagyon sokan átsorolnak, sokszor én is (bár legtöbbször nem ebből az irányból jövök), őszintén szólva nem tudom mennyire szabályos.


Lehet hülye kérdés, elvégre szaggatott vonal van, azaz szabad, de nyilván a kép szerint bal alulról belső sávból behajtók miatt nem is lehet más, szóval elsősorban miattuk van szaggatott, talán ezért nekem valamiért mindig olyan szabálytalan "szaga" van.


[link]


2023. márc. 21. 17:44
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/80 anonim válasza:
36%

[link]


"A spirális és a turbókörforgalom jellemzői:" résznél ami szabályt sért a kérdező által berajzolt útvonal : "A körpályán nem lehet sávot váltani." Azaz nem szabályos.

2023. márc. 21. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/80 A kérdező kommentje:
#8 Körforgalom előtti táblák szerintem nem utalnak erre, habár aláírom hogy akár lehet úgy is értelmezni. Mivel a berajzolt irányból csa egy sáv csatlakozik be a körforgalomba, ezért abból az irányból a tábla is csak egy sávos körforgalmat mutat, hiszen ha normálisan használod, akkor nincsen több. De konkrétan tiltani ez sem tiltja, ahogy már korábban volt róla szó, ez is csak olyan, hogy jelzi mi az elgondolás, de semmilyen formában nem tiltja az eredeti tervtől való eltérést.
2023. márc. 22. 03:03
 13/80 anonim ***** válasza:
31%

A sávok gombócokkal is el vannak választva, nem csak záróvonallal.

Te a bejáratnál mennél át a belsőbe. Legfeljebb egykerekű valamivel tudnád teljesíteni.

Értelme az égvilágon semmi. Ugyanoda lyukaddz ki, mintha maradnál kint.

2023. márc. 22. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/80 anonim ***** válasza:
9%
Szabályosnak szabályos, csak éppen értelmetlen, a "turbókörforgalom lényegét öli meg"
2023. márc. 22. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/80 anonim ***** válasza:
32%

Nem szabályos, és keresztülvihetetlen:

[link]

Itt legfeljebb motorral tudnál bemenni, de minek?

2023. márc. 22. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/80 A kérdező kommentje:
A véleményeteket értem és köszönöm, de azt nem tudom miért kell megkérdőjelezni, hogy napjában ezer ember (lehet túlzás, de tényleg nagyon sokan) így használják, én is sűrűn ha arról jövök (bár ez eleve ritka), nincsen benne semmi extra, egyáltalán nem olyan szűk, hogy csak motorral lehessen megcsinálni és nem, autóval sem kell 5km/h-val óvatosan manőverezgetni.
2023. márc. 22. 09:29
 17/80 anonim ***** válasza:
35%
#16: Szerintem el lehet hinni, hogy nem kell Fittipaldi-nak lenni, hogy átsorolj, de azért ne mondd már, hogy ugyanannyi idő alatt haladsz el a becsatlakozó út előtt, mint ha nem váltanál sávot
2023. márc. 22. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/80 A kérdező kommentje:
#17 Szerintem talán még egy picit gyorsabb is a kisebb is, mivel a belső kör pár méterrel rövidebb. De semmiképpen sem tart tovább. Nem az idő miatt sorolnak be egyébként sokan, hanem mert utána ahogy elhagyjuk a körforgalom építésekor felújított szakaszt (100 meter talán), utána a külső sáv nagyon rossz állapotú és ha a helyzet engedi, mindenki a belsőben megy. Nyilván ha a körforgalom külső sávjában mész végig, akkor is be lehet sorolni a belsőben a körforgalom után, csak úgy vannak vele az emberek, hogy úgyis a belsőbe mennek majd, akkor átsorolnak már a körforgalomban és így legalább a bal alulról külsőből behajtók is menni tudnak, mivel így az ő sávjuk szabad marad.
2023. márc. 22. 09:57
 19/80 A kérdező kommentje:
- "a kisebb is"
2023. márc. 22. 09:58
 20/80 anonim ***** válasza:
100%
#18: Viszont az ív sugara kisebb, plusz nagyobb sugárról kisebbre kell húzn iaz autót. Lassabb lesz az. A becsatlakozó pedig nem igazán tud élni a felszabaduló sávval, mert jóformán előtte történik a sávváltás
2023. márc. 22. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!