Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ebben a körforgalomban szabály...

Ebben a körforgalomban szabályos átsorolni a másik sávba?

Figyelt kérdés

Az imént kiírt körforgalmas, sáv átvágásos kérdésről jutott eszembe. Nap mint nap átmegyek itt, nagyon sokan átsorolnak, sokszor én is (bár legtöbbször nem ebből az irányból jövök), őszintén szólva nem tudom mennyire szabályos.


Lehet hülye kérdés, elvégre szaggatott vonal van, azaz szabad, de nyilván a kép szerint bal alulról belső sávból behajtók miatt nem is lehet más, szóval elsősorban miattuk van szaggatott, talán ezért nekem valamiért mindig olyan szabálytalan "szaga" van.


[link]


2023. márc. 21. 17:44
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/80 anonim ***** válasza:
30%

Gondolkozz logikusan 😃


Ülök melletted. A kereszteződés előtt azt mondom, menj tovább egyenesen. Akkor te mész tovább egyenesen.


Nem kell hozzá tennem, hogy de nehogy jobbra vagy balra kanyarodj.

2023. márc. 23. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/80 anonim ***** válasza:
100%
60. Nem igazán értettelek, de visszaolvastam, miket írtak. Tömören: hülyeséget. Ez nem két út egymás mellett, hanem egy úttest, ami kétsávos.
2023. márc. 23. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/80 anonim ***** válasza:

Ráadásul a közlekedési jelzések lényege pont az, hogy a lehetőségekhez mérten egyszerűen mutassák a közlekedés rendjét.


Erre való az előjelző fehér nyíl és a tábla. Ami jelzi, hogy az adott forgalmi sávban mi lesz a teendő.

2023. márc. 23. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/80 A kérdező kommentje:
De ha mégis sávváltás, akkor megint ott járunk, hogy nem tiltja semmi. :D Persze, a festés és a tábla mutatja, hogy azon a sávon mi a helyzet, de továbbra sem értem mi tiltaná a sávváltást. Párhuzamos két sáv, ugyanaz a haladási irány, közöttük szaggatott vonal.
2023. márc. 23. 10:44
 65/80 anonim ***** válasza:
30%

A szaggatott vonal azért van ott, hogy a körforgalomba ott behajtó be tudjon menni, a belső sávba.

Ha egy sima úton, ha záróvonalat látsz, amely a kapubejáróknál szaggatottra vált, akkor ott te simán átléped, mert hogy két méter szélesen szaggatott, akkor lehet?

2023. márc. 23. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/80 anonim ***** válasza:
0%
#65 Ha visszatérsz a záróvonalig, szóval oda jöttél akkor simán. Amúgy kit, mit zavar ha bejjebb mész egy sávot abban a körforgalomban? Értem, hogy ki van rakva, hogy az a sáv merre megy, de ki mondta, hogy nem válthatsz sávot ha nincs záróvonal?
2023. márc. 23. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/80 anonim ***** válasza:
100%
De van körben-körben záróvonal, meg golyóbisok is.
2023. márc. 23. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/80 anonim ***** válasza:
0%
Igen, de ott pont nincs. Akkor kit is zavarsz/veszélyeztetsz egy ilyen manőverrel?
2023. márc. 23. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/80 A kérdező kommentje:

#65 Én személy szerint nem, de ott is ugyanazt mondanám: ha nincs kanyarodást, vagy megfordulást tiltó tábla, akkor szabályos.


Szóval nekem nagyon úgy néz ki a helyzet, hogy nem kéne, nem illik, nem azért van, nem így tervezték... de nem szabálytalan.

2023. márc. 23. 11:30
 70/80 anonim ***** válasza:
100%

68! Hogyan szól a kérdés? Szabályos-e? Nem azt kérdezi, ki mit szokott tenni, ki hol mennyire laza stb. Nem, nem szabályos.


Ha sakktábla simaságú terepen van egy balra kanyarodni tilos, de fűszál sem nő sehol, kilométerekre ellátsz. Akkor ott szabályos balra kanyarodnom? Tiloson átmehetek, ha sehol senki?

2023. márc. 23. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!