Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Hogyan szűrnéd a közlekedés...

Hogyan szűrnéd a közlekedés alkalmatlan résztvevőit?

Figyelt kérdés

Ha mondjuk összeállíthatnál egy 60 kérdésből álló kérdéssort milyen kérdéseket tennél fel hogy megtudd hogy a járművezető jelölt milyen világképpel rendelkezik. Kipuhatold azt hogyha egy kő alatt töltötte az elmúlt éveket.


pl milyen mobilszolgáltatók vannak Magyarországon és ha azt válaszolja hogy westel900 meg PannonGSM ott azért lehetnek bajok.


Megkövetelnéd az erkölcsi bizonyítványt?


2023. márc. 28. 23:06
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
86%

Ki számít alkalmatlannak?


A friss jogsis, aki 45 óra alatt "megtanulta" elvezetni az oktató autóját.


Vagy akinek még középiskolás korában sikerült megszereznie, mivel tudja, hogy ha dolgozni megy, már nem lesz szabadideje. De emiatt nem is nagyon vezetett még autó és pénz híján.


És hagyjuk már a gyorshajtást. A relatív gyorshajtás okozza a legtöbb balesetet.



Tegyük fel egy Bivalybasznádi településen megtanulsz vezetni. Aztán mész Pestre. 🙂

2023. márc. 29. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
82%

Ekkora hülyeséget... Persze, mobilszolgáltató függvénye a morál...

Épkézláb képzés és a végén épkézláb számonkérés, valós veszély a szabályszegés szankcionálására, szigorúbb büntetési tételek, és nem feltétlenül pénzbirság, hanem hosszabb rövidebb vezetéstől eltiltások, utánképzések, a jelenleg nem számonkérhető közlekedők elszámoltatásának biztosítása (bicikli, roller, SMKP stb.) és még lehetne sorolni

2023. márc. 29. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
72%

Az elméleti vizsgát tényleg lehetne szigorítani. Amikor én vizsgáztam, kb. 1500 kérdés volt és csak abból kérdeztek, tehát ha azokat bevagtad, hiba nélkül átmentél. De ez nem jelenti azt, hogy érted is...

Orvosi alkalmasságin reflexeket is vizsgálnék.

Lehetne bevezetni lazabb, időszakos forgalmi vizsgát, pár százalék biztos kihullana, de a legveszelyesebbje simán átmenne. Miattuk a büntetéseket kellene szigorítani. Pl. az extrém gyorshajtást. Aki mondjuk min. 30 km/h-val túllépi a megengedett sebességet, attól elvenni a jogsit min. 6 hónapra. Sokkal több trafi kellene.

2023. márc. 29. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
55%

Én azokat is lekapkodnám az útról, akik 50 helyett 40-eznek, 90 helyett 70-eznek!


KRESZ 26§ (5) Nem szabad a járművel indokolatlanul olyan lassan haladni, hogy az a forgalmat akadályozza.


Elárulom, hogy az ilyen tötymörgő szerencsétlenek miatt szakad el a cérna sokaknál, és mennek városon belül 100-zal, mert egyszerűen nem 30 perc alatt akarnak megtenni egy 8 perces utat. Nekem sem az a célom, hogy minél több időt töltsek a kocsiban, hanem hogy BIZTONSÁGOSAN és DINAMIKUSAN eljussak egyik helyről a másikra.

2023. márc. 29. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 nemaRendőrség ***** válasza:
100%

Trafik mellé telepítenék követési távolság figyelőket. Nem csak az M1-es dolog miatt, hanem a városban is a sok kretén centikre van a másik mögött.


Illetve komolyan venném a műszaki vizsgát. Nem lehetne átengedni minden szemetet, így a nemtörődöm emberek kikerülnének az utakról. Ha nincs benne igény, hogy azokat a szabályokat betartsa akkor arra sincs hogy a kreszt.


Plusz a hangszenzor is tetszik amit a franciák vezettek be.

2023. márc. 29. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
100%
15# muszakizni alkalmatlan autót nem egyszerű már. Előttem lévő B Mercit meg is húzták. Hiába próbált kenőpénzezni. pedig kis rohadas nem balesetveszélyes, de jól tették.😁
2023. márc. 29. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 nemaRendőrség ***** válasza:
100%

@16


Mi február elsején adtunk el egy "roncs" autót. Lyukas volt, rohadt, nem is indult. A cigók adtak érte 50 ezret.


Másnap már érvényes műszaki volt rajta, egy hétre rá visszaköszönt marketplacen

2023. márc. 29. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 NTBS ***** válasza:
52%
Pszichológiai teszt, erkölcsi bizonyítvány. Baleset esetén automatikus jogosítvány megvonás.
2023. márc. 29. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, ez nem így működik, hiába adnak valakinek meg mindenből minden engedélyt, pl pár hónap alatt kialakulhat egy inzulinrezisztencia, ami atommagas vércukrot eredményez, amiből az alany csak annyit fog észrevenni, hogy totál idegbeteg lett...

És akkor simán beül az autóba is, és azt hiszi, minden ok.

Csinál egy súlyos balesetet, elveszik a jogsiját 10 évre, "mindössze" azért, mert egy szem merkcformit kellett volna szednie naponta, és kenyérre lehetne kenni az illetőt, nála békésebb, együttműködőbb ember nem sok lenne a világon.

2023. márc. 29. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
85%
Én pl westeles vagyok még is balesetementesen vezetek. Úgy hogy erről ennyit.
2023. márc. 29. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!