Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Nagyon nagy bajban vagyok....

Nagyon nagy bajban vagyok. Balesetem volt a szüleim autójával és gond van a biztosítással[? ]

Figyelt kérdés

Az eset

Augusztusban Ukrajnában voltam édesapámék autójával,tudtak róla nem ez a gond.

Leparkoltam,erre egy teherautós "y manőverrel" kanyarodott és rátolatott az én autómra.

Hívtuk a rendőrséget,vettek vért,csináltak kárlapot mindent.Nem én vagyok a hibás.

Ugye nekem csak kötelezőm van,nincs kaszkóm.

Elkezdtem itt utánajárni a biztosításnak,mivel az autó jelenleg használhatatlan-motorháztető nyomorodott össze,úgy hogy nem lehet felnyitni!-Alig sikerült,a határon megbeszélnem,hogy hazaengedjenek a felnyitása nélkül.


DEEEEEE

Csináltattam itt szakértői véleményt.Kárfelvették az autót.A kár ára: 289.000 FT.

Minden levélre a magyar biztosítom Kb csak ezeket válaszolja.


"Tájékoztatjuk,hogy a tárgyi balesetről eredő kártérítési igény kizárólag az okozó felelősségbízotsítójával szemben érvényesíthető.Sajnos sem irodánk,sem magyar biztosító társaságok nem illetékesek a kár rendezésére".


DE EZT NEM ÉRTEM.Magyar vagyok,magyar autó,külföldi baleset,MINEK FIZETEK ROHADT BIZTOSÍTÁST?!!?!?!?!


Felvettük a kapcsolatot az ukrán biztosítóval,ők azt mondták,hogy rendben foglalkoznak az esettel,DE kell nekik a MAGYAR Biztosítótól egy hivatalos levél a kárral kapcsolatban.Szóval nem magánszemélyként próbálkozzak,hanem a bíztosíton keresztül.

Erre a MABISZ (bizt) azt válaszolta,hogy nem küldenek semmilyen hivatalos ügyet ukrajnába.


Ki vagyok bukva,teljesen belebetegedtem már.Össze-vissza rugdosnak.

Már rengeteg pénzt elvett a biztosítás.Ugye Ukrajnában a kárfelvétel pénzbe került kb 20asba.Itthon 30ba.

Aztán kell nekem ukránul beszélő ember,aki tudott telefonálni..az is volt pár ezer.


Valaki segítsen,könyörgöm.Hova forduljak?Kinek írjak?MABISZ szarik a fejemre. :'(


2011. okt. 11. 23:20
1 2 3 4
 11/36 A kérdező kommentje:

Nem értelek komolyan.

Nekem csak egy hivatalos kárbejelentés kell a magyar oldalról.

2011. okt. 11. 23:45
 12/36 A kérdező kommentje:
Nem azt kérem,hogy a magyar oldal javítsa meg,hanem csak vegye fel a kapcsolatot,MIVEL van köztük kapcsolat.
2011. okt. 11. 23:47
 13/36 A kérdező kommentje:
nagyon kíváncsi lennék,ha neked lenne hasonló helyzeted,mennyire hagynád ennyiben az ügyedet -.-
2011. okt. 11. 23:48
 14/36 anonim ***** válasza:

Nem hagynám annyiba, de nem a saját biztosítómat nyúznám hanem az ukránt.


Na de remélem más is hozzászól majd, részemről ennyi.

2011. okt. 11. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 A kérdező kommentje:
Nem érted,hogy Kijev nagyon messze van?Nyúztam őket,ők kedvesem mondták,hogy vállalnak mindent DE kell nekik a MABISZtól egy hivatalos levél.Amit a mabisz nem hajlandó küldeni.Nem követelek semmi,csak ennyit!!!Onnantól midnen megy ukrajnán keresztül.
2011. okt. 11. 23:53
 16/36 anonim ***** válasza:
32%
Basszus most esett le hogy nő vagy!
2011. okt. 11. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 A kérdező kommentje:
Igen,változtat valamin?:)
2011. okt. 11. 23:58
 18/36 anonim ***** válasza:
65%
Hallod 79%-os azért ilyen sz.r a helyzet sok helyen,mert ilyen mentalitású emberek vannak ott is sajnos!Szánalmas vagy!
2011. okt. 11. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 A kérdező kommentje:

Tényleg nem tudom,mit írhatnék még nekik.Kit keressek még fel?

Édesapám autója,ő neki szükséges a munkájához.

A legjobb barátnőmet vittem ki,a nagymamája temetésére.

Már annyi időt és energiát fordítottam az ügyre,de mindig ugyan ott tartok.Nem kívánnak foglalkozni az üggyel.

2011. okt. 12. 00:02
 20/36 anonim ***** válasza:

Nem, nem változtat csak megnyugodtam és helyére kerültek a dolgok.


Akkor mély levegő, és utoljára:

Senkit nem érdekel itthon, hogy Kijev milyen messze van.

Amit az ukrán biztosító mondd az egy félre értés/hülyeség.

A magyar biztosítónak semmi köze ehhez, miért is lenne?

Az ukránoknak elég kell, hogy legyen az ukrán rendőrségi jegyzőkönyv, ettől többet nem kérhetnek.


Te most komolyan hol látsz kapcsolatot az általad történt eset és a magyar biztosító kötelezettsége között?

Azzal ne gyere, hogy a kötelező biztosítás, mert az az általad okozott kárra vonatkozik.

2011. okt. 12. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!