Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Nagyon nagy bajban vagyok....

Nagyon nagy bajban vagyok. Balesetem volt a szüleim autójával és gond van a biztosítással[? ]

Figyelt kérdés

Az eset

Augusztusban Ukrajnában voltam édesapámék autójával,tudtak róla nem ez a gond.

Leparkoltam,erre egy teherautós "y manőverrel" kanyarodott és rátolatott az én autómra.

Hívtuk a rendőrséget,vettek vért,csináltak kárlapot mindent.Nem én vagyok a hibás.

Ugye nekem csak kötelezőm van,nincs kaszkóm.

Elkezdtem itt utánajárni a biztosításnak,mivel az autó jelenleg használhatatlan-motorháztető nyomorodott össze,úgy hogy nem lehet felnyitni!-Alig sikerült,a határon megbeszélnem,hogy hazaengedjenek a felnyitása nélkül.


DEEEEEE

Csináltattam itt szakértői véleményt.Kárfelvették az autót.A kár ára: 289.000 FT.

Minden levélre a magyar biztosítom Kb csak ezeket válaszolja.


"Tájékoztatjuk,hogy a tárgyi balesetről eredő kártérítési igény kizárólag az okozó felelősségbízotsítójával szemben érvényesíthető.Sajnos sem irodánk,sem magyar biztosító társaságok nem illetékesek a kár rendezésére".


DE EZT NEM ÉRTEM.Magyar vagyok,magyar autó,külföldi baleset,MINEK FIZETEK ROHADT BIZTOSÍTÁST?!!?!?!?!


Felvettük a kapcsolatot az ukrán biztosítóval,ők azt mondták,hogy rendben foglalkoznak az esettel,DE kell nekik a MAGYAR Biztosítótól egy hivatalos levél a kárral kapcsolatban.Szóval nem magánszemélyként próbálkozzak,hanem a bíztosíton keresztül.

Erre a MABISZ (bizt) azt válaszolta,hogy nem küldenek semmilyen hivatalos ügyet ukrajnába.


Ki vagyok bukva,teljesen belebetegedtem már.Össze-vissza rugdosnak.

Már rengeteg pénzt elvett a biztosítás.Ugye Ukrajnában a kárfelvétel pénzbe került kb 20asba.Itthon 30ba.

Aztán kell nekem ukránul beszélő ember,aki tudott telefonálni..az is volt pár ezer.


Valaki segítsen,könyörgöm.Hova forduljak?Kinek írjak?MABISZ szarik a fejemre. :'(


2011. okt. 11. 23:20
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:

"...A válasz írója 75%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: tegnap 23:59..."


Figyelj nyuszifül, te segítettél a probléma megoldásával, vagy csak egy értelmetlen beszólásra volt intelligenciád?

Akkor ki a hunyó kettőnk között?

Én legalább megkísérlem tisztába tenni a helyzetet a kérdező számára.

Az már más kérdés, ha többszöri nekifutásra se érti, hogy olyat akar, ami nem lehetséges.

2011. okt. 12. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
Az nem számít hogy neked kinél van biztosításod, az övé számít és annak a magyarországi képviseleténél kell intézkedned, ha van ilyen. Ha nincs akkor is kell hogy legyen vki hozzárendelve de ezt ők tudják megmondani.
2011. okt. 12. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:

Én felhívnám a MABISZ-t illetve bemennék hozzájuk személyesen és a körmükre néznék.Megmondanám, hogy én ÜGYFÉL VAGYOK,ŐK VANNAK ÉRTEM,KÁROM LETT,és azonnal adják oda a hivatalos dokumentumokat a kárról és a biztosításomról és midnenről ami a balesettel kapcsolatos.

Addig rúgnám az ajtójuk,amíg ki nem nyitják.


A hivatalos dolgait,a kárszakértő általi doksikat is simán ki kellene adniuk.Te pedig lefénymásolod és a fénymásoltat hitelesíted egy ottani ügyintézővel,majd elpostázod Ukrajnába az ukrán biztosítónak és a kedves károkozó ukrán embernek is.

2011. okt. 12. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:

Mielött félre értenéd az előző nem én voltam csak ő is 79%, de jól mondja. :)


Szólj ha megértetted és felfogtad, amit írtam mert az esetben talán rátérhetünk végre, hogy mi a megoldás.

2011. okt. 12. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 A kérdező kommentje:
Rendben így lesz.Akkor holnap újra MABISZ.
2011. okt. 12. 00:18
 26/36 A kérdező kommentje:
Értem.Megoldás?
2011. okt. 12. 00:23
 27/36 anonim ***** válasza:

"...Én felhívnám a MABISZ-t illetve bemennék hozzájuk személyesen és a körmükre néznék.Megmondanám, hogy én ÜGYFÉL VAGYOK,ŐK VANNAK ÉRTEM,KÁROM LETT,és azonnal adják oda a hivatalos dokumentumokat a kárról és a biztosításomról és midnenről ami a balesettel kapcsolatos.

Addig rúgnám az ajtójuk,amíg ki nem nyitják. ..."


Atyám ha értetlenek egymásra találnak!



Nem erre értettem, hogy jól mondja, hanem a másik 79%.


ZSÁKUTCA A MABISZ!!!!

2011. okt. 12. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:

Most komolyan érted, hogy a magyar biztosítónak köze sincs ehhez??? :)

Csak akkor tudok segíteni.

2011. okt. 12. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 A kérdező kommentje:
nagyon várom a segítséged,ha tényleg tudod mit tehetnék még!:)
2011. okt. 12. 00:25
 30/36 anonim ***** válasza:

Nos viszonylag egyszerű a helyzet, csak a végkimenet bizonytalan.


Adva van egy ukrán helyszín, ukrán károkozó, ukrán biztosítóval, ukrán jegyzőkönyv és egy magyar kocsi, akinek nincs speciális biztosítása.


Ha az ukrának volt felelőség biztosítasa akkor az már előre haladás, ha nem akkor bukta, csak peres eljárással próbálkozhatsz ami nem éri meg.

Itt felmerül a kérdés, hogy tényleg volt a kár okozónak biztosítása? ha igen hogy találtad meg? Mert lehet, hogy te elve rossz emberrel egyezkedsz Kijevben.


Ha tényleg megvan a biztosító és ez tuti, azaz ők is elismerik, hogy a károkozó náluk van, akkor az ukrán biztosítónak az ukrán jegyzőkönyv elég kell hogy legyen.

Max olyan papírt kérhetnek, hogy neked nincs az esetre biztosításod (kereszt biztosítás).


Ha itt velük nem jutsz egyről a kettőre, akkor a legjobb ha valaki kinti ember segítene, ha ez nincs és nincs egyezség akkor próbálkozz a magyarországi ukrán nagykövetséggel, de ehhez ki kel merítsed előbb az összes egyéb lehetőséget.


Érted?

2011. okt. 12. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!