Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Nagyon nagy bajban vagyok....

Nagyon nagy bajban vagyok. Balesetem volt a szüleim autójával és gond van a biztosítással[? ]

Figyelt kérdés

Az eset

Augusztusban Ukrajnában voltam édesapámék autójával,tudtak róla nem ez a gond.

Leparkoltam,erre egy teherautós "y manőverrel" kanyarodott és rátolatott az én autómra.

Hívtuk a rendőrséget,vettek vért,csináltak kárlapot mindent.Nem én vagyok a hibás.

Ugye nekem csak kötelezőm van,nincs kaszkóm.

Elkezdtem itt utánajárni a biztosításnak,mivel az autó jelenleg használhatatlan-motorháztető nyomorodott össze,úgy hogy nem lehet felnyitni!-Alig sikerült,a határon megbeszélnem,hogy hazaengedjenek a felnyitása nélkül.


DEEEEEE

Csináltattam itt szakértői véleményt.Kárfelvették az autót.A kár ára: 289.000 FT.

Minden levélre a magyar biztosítom Kb csak ezeket válaszolja.


"Tájékoztatjuk,hogy a tárgyi balesetről eredő kártérítési igény kizárólag az okozó felelősségbízotsítójával szemben érvényesíthető.Sajnos sem irodánk,sem magyar biztosító társaságok nem illetékesek a kár rendezésére".


DE EZT NEM ÉRTEM.Magyar vagyok,magyar autó,külföldi baleset,MINEK FIZETEK ROHADT BIZTOSÍTÁST?!!?!?!?!


Felvettük a kapcsolatot az ukrán biztosítóval,ők azt mondták,hogy rendben foglalkoznak az esettel,DE kell nekik a MAGYAR Biztosítótól egy hivatalos levél a kárral kapcsolatban.Szóval nem magánszemélyként próbálkozzak,hanem a bíztosíton keresztül.

Erre a MABISZ (bizt) azt válaszolta,hogy nem küldenek semmilyen hivatalos ügyet ukrajnába.


Ki vagyok bukva,teljesen belebetegedtem már.Össze-vissza rugdosnak.

Már rengeteg pénzt elvett a biztosítás.Ugye Ukrajnában a kárfelvétel pénzbe került kb 20asba.Itthon 30ba.

Aztán kell nekem ukránul beszélő ember,aki tudott telefonálni..az is volt pár ezer.


Valaki segítsen,könyörgöm.Hova forduljak?Kinek írjak?MABISZ szarik a fejemre. :'(


2011. okt. 11. 23:20
1 2 3 4
 31/36 A kérdező kommentje:
Igen tuti van biztosítása!Akkor ezek szerint az ukránok húzzák az agyamat a magyar papírokkal?Holnap akkor még egyszer telefonálok és majd írok ide,mit mondtak.
2011. okt. 12. 00:41
 32/36 anonim ***** válasza:

Eleve minden országnak meg vannak a jogi sajátosságai Ukrajna pedig nem is EU-s ország, szóval nem egyszerű.


Esetlege egy levelet megereszthetsz ide is, az ügyintézés módjáról, bár saját tapasztalatom szerint követségeknél, csak módszeres finom erőszak működik, de azzal várj még első körben. Egy levél addig nem árthat:

[link]

Másik forrás:

[link]

Remélem jó még ez a cím.

2011. okt. 12. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim ***** válasza:

Még egy részlet az egésszel kapcsolatban.


Az optimális az lett volna, ha odakint meg van a kárfelmérés is.

Ez nem történt meg, a magyar szakértői vélemény van meg, ezt kell elérni, hogy az ukránok számára hiteles legyen.

Erről hiteles fordítást kéretsz saját költségre, de ehhez többet a magyar állami szervek nem tudnak hozzárakni.


Azt kell megtudni az ukrán féltől, hogy a meglévő szakértői véleményből (ami egy hivatalos papír ugye) a magyar hatóságok békén hagyásával hogyan lesz számukra elfogadható dokumentum.

erre hegyezd ki a kérdést.

2011. okt. 12. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 anonim ***** válasza:

Emberek! Ha baleset van, akkor azt a biztositok rendezik egymas kozott, akarmilyen orszagrol is legyen szo. Ha a sertett X biztositonal van, a karokozo meg Y-nal, akkor a jegyzokonyv es az auto allapota alapjan x biztosito felmeri a kart es benyujtja Y biztosito fele a szamlat.


DE kedves kerdezo, van egy reszletes szerzodesed, olvads el az erre vonatkozo reszt, setalj be az ugyfelszolgalatra es nyomdd az orruk ala.

2011. okt. 12. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 anonim ***** válasza:

Szerintem is a biztosítóddal kellene szót érteni.

MIndkettőtöknek volt biztosítása, a rendőrök megcsinálták a baleseti bejelentőt, ezzel be lehet sétálni a biztosítóhoz, és addig telefonáljanak amíg meg nem oldják. Az összes ügyintézéssel járó költség ( pl a forditások) is kiterhelhetők a másik biztosítóra. Ha nem hajlandó segíteni akkor fogyvédelemtől a pszáfig írni mindenkinek.

Az ilyeneknek:

"A te esetedben az ukrán volt a hibás.

Van az ukrának magyar felelőség biztosítása???

NINCS!

Akkor mit várod el, hogy fizessen? " < ha van autód, és jársz külföldre akkor tudod , hogy nemzetközi gépjármű felelősségbiztosítással rendelkezel, amihez kapsz negyedévente nemzetközi zöld igazolólapot.( ha alapból nem küldik, akkor kérni kell és ingyen kiküldik). Anélkül el sem hagyhatod az országot(a shengeni határokon fizikailag átmehetsz, Ukrajnába e nélkül nem engednek ki). Ez alapot ad a külföldön történő kár elszenvedésének megtérítésére ( igaz néha ez elég kacifántos). Az ukránnak elég ha biztosítása van, ez a magyr biztosítás elég f@szság, nemtom honnan szedted.

2011. okt. 12. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim ***** válasza:

Jaj látom bekerültél itt egy vita örvénybe! :)

Általában ezen az oldalon jó segítségeket lehet kapni, de most nem jött össze, de ennek oka az is hogy rosszkor, rossz helyen kérdeztél.

Ugyanis éjszaka a családi rovatba adtad fel (azóta átrakták) így a kérdéseb illetékesek nem is látták a kérdést.

A legjobb az lenne ha találnál egy sors társat, szóval írd ki még egyszer a kérdést a baloldali menüben kiválasztva a Közlekedés > Közlekedésbiztonság > Új kérdést.

És ami a lényeg délelőtt/délután írj.


A leírást se kell terjengősre venni, írj csak annyit, hogy Ukrajnában balesetet szenvedtél, nem te vagy a hibás van jegyzőkönyv, hogy kell intézni a biztosítást ha csak kötelezőtök volt.

Ennyi.

2011. okt. 12. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!